Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Ο Κυρίαρχος είναι και Πυγμαλίων ή όχι απαραίτητα;

Συζήτηση στο φόρουμ 'Κυριαρχία - υποταγή D/s' που ξεκίνησε από το μέλος margarita_nikolayevna, στις 19 Ιανουαρίου 2016.

  1. sigh

    sigh .

    Σε μια D/s σχέση, ο Κυρίαρχος λειτουργεί με γνώμονα την δική του ικανοποίηση. Δημιουργεί πάνω στον ζωντανό "καμβά" που του προσφέρεται οικειοθελώς, πλάθοντας όπως εκείνος επιθυμεί, ενώ ταυτόχρονα το υποτακτικό μέλος αντλεί ικανοποίηση από την ικανοποίηση που προσφέρει. Η έμπνευση κινητοποιεί τη δημιουργία, και ο Κ διαχειρίζεται όλα τα χρήσιμα "υλικά" που μπορούν να προσφέρουν έργο.
    Όσο αυτή η διαδικασία κάνει την σχέση πιο λειτουργική και για τους δυο, το έργο του ομορφαίνει ακόμη περισσότερο- in the eye of the beholder-
     
  2. Master Electro-pain

    Master Electro-pain Staff Member

    Στο ερώτημα που θέτει ο τίτλος του νήματος θα απαντούσα ναι, είναι.
    Όσον αφορά στο "όχι απαραίτητα", πιστεύω πως αυτό εξανεμίζεται όσο περισσότερο προχωρούμε από "ασύμμετρη" σε άνιση σχέση.

    Μία διευκρινιστική ερώτηση μόνο, ελπίζοντας να μην εκτρέπω το νήμα.
    Το υ θεωρείτε πως αντλεί ικανοποίηση (και) από την ικανοποίηση που προσφέρει -μεταξύ άλλων- ή μόνο από αυτή?

    Nicely put..!
     
  3. sigh

    sigh .

    νιώθει ικανοποίηση να προσφέρει, να είναι χρήσιμος/η
    : )
     
  4. MasterK_SlvE

    MasterK_SlvE Τιποτα δεν ειναι λαθος οταν σε κανει ευτιχισμενο

    Απαντώ στο μυνημα της νηματοθετρειας φυσικά και ένας κυρίαρχος μπορεί να επιρεασει την ζωή της υποτακτικής η σκλαβας του και τις περισσότερες φορές με τον πιο θετικό τρόπο γιατί είναι μια σχέση προστασίας όποτε μόνο το καλό της θέλει αν αυτή η σχέση είναι αλήθεια
    Αυτό έχω καταλάβει μετά από μια μακροχρόνια σχέση-συμβίωση-γάμου με τον ΚΎΡΙΟ μου και ΑΦΕΝΤΗ μου
    Ερωφιλη