Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Πάμε στοίχημα...Reputation

Συζήτηση στο φόρουμ 'Off Topic Discussion' που ξεκίνησε από το μέλος MasteR_PieR, στις 28 Σεπτεμβρίου 2008.

?

Ποιος πιστεύετε ότι θα έχει τους περισσότερους reputation points στο τέλος του χρόνου

  1. female

    6 vote(s)
    16,2%
  2. G_E

    4 vote(s)
    10,8%
  3. Dolmance

    4 vote(s)
    10,8%
  4. thelma

    2 vote(s)
    5,4%
  5. MindMaster

    1 vote(s)
    2,7%
  6. Syrah

    0 vote(s)
    0,0%
  7. Kits

    4 vote(s)
    10,8%
  8. dora_salonica

    4 vote(s)
    10,8%
  9. SM_Art_Lady

    3 vote(s)
    8,1%
  10. Incomplete_

    0 vote(s)
    0,0%
  11. L_Strike

    0 vote(s)
    0,0%
  12. alnair

    0 vote(s)
    0,0%
  13. lara[E-p]

    1 vote(s)
    2,7%
  14. SadalMelik

    0 vote(s)
    0,0%
  15. Άλλος/Άλλη

    8 vote(s)
    21,6%
  1. thelma

    thelma Regular Member

    Απάντηση: Πάμε στοίχημα...Reputation

    Για να ευθυμησουμε λιγο βρε αδερφε!! 
     
    Last edited by a moderator: 17 Απριλίου 2014
  2. llazouli

    llazouli Contributor

    Λαμβάνοντας υπόψη τη συνολική προσφορά, ψήφισα τη female, κι ας αρνείται πεισματικά ότι το αξίζει.

    Τώρα νιώθω κάπως σαν να ποντάρω σε άλογο...πάντως το θέμα είναι ανάλαφρο και ανοήτως του δίνουμε συνωμοσιολογικές διαστάσεις, λες και θα χάσει η Βενετιά βελόνι, αν δεν πάρει την πρωτιά η τάδε ή ο δείνας ... 
     
  3. tyfeas

    tyfeas In Loving Memory

    Απάντηση: Πάμε στοίχημα...Reputation

    ok..λοιπον πες τα εξω απο τα δοντια..για κανε μου την παροιμια πενηνταρακια γιατι Εγω δεν τυγχανω γραμματιζουμενος..αντε πες ποιος ειναι ο κρεμασμενος κ απο τι το επαθε..Εγω γιωργακη τη φραγκοκοτα δεν την κανω ουτε εδω ουτε πουθενα..περιμενω 
     
  4. Emma

    Emma Contributor

    Mετά από 136 ποστς γεμάτα ξεκατινιάσματα, κατηγορίες δεξιά κι αριστερά, conspiracy theories κτλ, μήπως, λέω μήπως, είναι πλέον πασιφανές ότι το συγκεκριμένο σύστημα δεν επιτελεί τον αρχικό σκοπό του;
    Στα sites του εξωτερικού δουλεύει σωστά επειδή υπάρχουν χιλιάδες χρήστες, οι οποίοι κατά την πλειοψηφία δεν γνωρίζονται μεταξύ τους έτσι ώστε να ψηφίζουν βάσει τακτικής. Είναι φυσικό κι επόμενο, σε ένα site όπως το παρόν, να υπάρχουν κλίκες, συμπάθειες και αντιπάθειες, κόντρες και ανταγωνισμοί. Πόσοι μπορούμε να πούμε με το χέρι στην καρδιά ότι χρησιμοποιούμε το συγκεκριμένο σύστημα αξιοκρατικά; Ελάχιστοι νομίζω, καθώς δεν ψηφίζουμε πλέον το τί λέει κάποιος αλλά το ποιός το λέει (το κλασσικό της Ελλάδας δηλαδή: Δεν είναι τί ξέρεις, αλλά ποιόν ξέρεις). Το μόνο που προσφέρει λοιπόν αυτή η "αξιολόγηση" είναι να δημιουργεί επιπλέον λόγους για συγκρούσεις και κόντρες (λες και δεν μας 'φτάναν οι ήδη υπάρχοντες). Δεν υπάρχει η ευγενής άμυλα που χρειάζεται για να δουλέψει το reputation system.
    Δεν κατηγορώ όσους abusάρουν το σύστημα. Είναι στην φύση μας, ως Έλληνες, να λειτουργούμε έτσι. Όσο distorted εικόνα και να έχουμε για τον εαυτό μας όμως, δεν μπορεί! Μια κάποια, στοιχειώδη λογική, μπορούμε να τη δούμε. Προσωπικά, ντρέπομαι που έχω πιο πολλούς πόντους από άλλους, πολύ πιο αξιόλογους posters. Γι αυτό και ζήτησα αν είναι δυνατόν να μην συμμετέχω στο συγκεκριμένο σύστημα, εφόσον βλέπω ότι δεν λειτουργεί δίκαια.
    Τέλος, αν πρέπει ντε και καλά να παραμείνει σε λειτουργία (αν και γνώμη μου είναι ότι θα έπρεπε να βγει εντελώς), θα πρέπει να γίνουν κάποιες αλλαγές/revisions, όπως, π.χ.:
    1. Να γίνουν reset οι πόντοι και να αρχίσει από την αρχή, αφού γίνουν οι πιό κάτω (και όχι μόνο) αλλαγές:
    2. Να μην μπορούμε να δώσουμε rep σε ποστς πιό παλιά από 1 εβδομάδα.
    3. Να μην μπορούμε να δώσουμε rep στο ίδιο άτομο πάνω από 1 φορά την εβδομάδα.
    4. Να μην χρειάζεται να δίνουμε άχρηστα reps από εδώ κι από εκεί, για να μπορέσουμε να δώσουμε ξανά στο άτομο/ποστ που θέλουμε.
    5. Να είναι επώνυμα τα rep και να φαίνονται, εκτός απ' το profile του παραλήπτη, και στο profile του αποστολέα, καθώς και στο ίδιο το ποστ μέσα στο thread.
    6. Nα είναι απαραίτητα τα σχόλια και να γίνονται moderated (έτσι ώστε π.χ. σε ποστ με "lol" να μην έχει rep και σχόλιο "επειδή έχεις ωραία μάτια")
    7. Να έχουν όλοι το ίδιο (ίσο) rep power.
    8. Να έχει κάποιος την επιλογή να μην συμμετέχει.
     
    Last edited: 4 Οκτωβρίου 2008
  5. G_E

    G_E Contributor

    Απάντηση: Πάμε στοίχημα...Reputation

    Η αναμονή θα είναι μακρά αλλά, αν είναι δημιουργική, ευνοεί την αυτογνωσία.
     
  6. MasteR_PieR

    MasteR_PieR Regular Member

    Απάντηση: Re: Πάμε στοίχημα...Reputation

    Έπρεπε να μπει το "Πάμε στοίχημα" για να παρθούν μέτρα. Τελικά η διαμαρτυρία μέσω διακωμώδησης έπιασε τόπο. Κάτι είναι κι αυτό.  
     
  7. Dolmance

    Dolmance Contributor In Loving Memory

    Απάντηση: Re: Πάμε στοίχημα...Reputation

    Ή εγώ είμαι πολύ ευερέθιστος σήμερα ή δεν έχετε καταλάβει, αρκετοί, τί ψηφίζετε, εδώ. Στοιχηματίζετε ποιός θα τερματίσει πρώτος, είτε σας αρέσει είτε δεν σας αρέσει, ο ίδιος και τα γραπτά του.
    Δεν αξιολογείτε την προσφορά του, δεν ανακοινώνετε στην ανθρωπότητα την επιθυμία σας να στεφθεί νικητής επειδή συμφωνείτε μαζί του, δεν τον κολακεύετε με την πρόβλεψη σας και , ίσως, ούτε καν τον προτρέπετε να αυτοανακηρυχθεί Αυτοκράτωρ των απανταχού της Γής μπιντιεσεμιτζήδων
    Αυτά τα κάνετε, όταν τον πριμοδοτείτε με reputations.
    Στο παρόν νήμα δεν είστε, δηλαδή, οι διαιτητές που δίνετε ανύπαρκτο πέναλτι, επηρρεάζοντας το αποτέλεσμα. Πελάτες σε προποτζίδικο είστε!

    Ζηλεύω την αισιοδοξία σου!
     
    Last edited: 3 Οκτωβρίου 2008
  8. Mikra_Psemata

    Mikra_Psemata Contributor

    Απάντηση: Πάμε στοίχημα...Reputation

     
    Last edited by a moderator: 17 Απριλίου 2014
  9. Dolmance

    Dolmance Contributor In Loving Memory

    Απάντηση: Πάμε στοίχημα...Reputation

    Emma! Πήραν μέτρα από τους τραυματίες των συγκρούσεων, για να ετοιμάζεται ο ξυλουργός. Υπάρχουν και ιδιόρρυθμες προτιμήσεις στα φέρετρα!

    Sex maniac! Ούτε οι λιμενεργάτες του Περαία δε γλιτώνουν απ' τα νύχια σου.
     
    Last edited by a moderator: 17 Απριλίου 2014
  10. MasteR_PieR

    MasteR_PieR Regular Member

    Απάντηση: Re: Πάμε στοίχημα...Reputation

    Οσο ζω ελπιζω    
     
  11. Mikra_Psemata

    Mikra_Psemata Contributor

    Απάντηση: Πάμε στοίχημα...Reputation

    αχχχ νταλμανσε .. ντολμανσε.. γιατι να γλυτωναν οι λιμενεργατες του Πειραια τι ειμαι καμια σωβινιστρια μήπως?? σερνικα με τα ουλα τους... μονο εσυ μου ξεγλυστρας εντεχνως... (K)
     
  12. whipmarks

    whipmarks Regular Member

    και τους 12 βαθμους η κυπρος τους δινει...................................................στην ελλαδααααααααααααααααααααααααααααααααα. αρε δαφνη μποκοτα που να βρισκεσε τωρα.