Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Παράδοση ελέγχου - Λήψη ευθύνης

Συζήτηση στο φόρουμ 'Κυριαρχία - υποταγή D/s' που ξεκίνησε από το μέλος Όνομα, στις 15 Ιουλίου 2024.

  1. tithon

    tithon Contributor

    δεν έχω αντίρρηση να ξαναεφεύρουμε λέξεις και περιεχόμενα, αλλά θα επιστρέφουμε πάντα στο ακατανόητο, καλή ώρα, με τις διαρκείς επανεφευρέσεις.

    αλλά γιατί, ορισμένοι οπαδοί του ιπποτισμού, επιθυμούν να αυτοπροσδιορίζονται ως κ;
    δεν υστερεί σε κάτι η υπηρέτηση της προστατευόμενης λαίδης. μια χαρά εξιδανίκευση είναι.
     
  2. Όνομα

    Όνομα Regular Member

    Ας συνοψίσουμε αυτό που είπατε, πιο πάνω:
    Η δημιουργία ενός ασφαλούς περιβάλλοντος, είναι ιπποτισμός.

    Πιο πολύ μου κάνει λογικό σφάλμα, παρά ό,τι άλλο.
     
  3. estelwen

    estelwen χρήσιμη Contributor

    Εύγλωττα όσο και αναμενόμενα, δεν απαντήσατε στην ερώτησή μου. Όπως ήδη ειπώθηκε, όσο του κόβει του καθενός, μια χαρά.  
     
  4. tithon

    tithon Contributor

    ούτε να "συνοψίζετε" ο,τι νομίζετε έχω αντίρρηση, αλλά παραμένει το ίδιο "πρόβλημα" όπως με τις εφευρέσεις, το μη κατανοήσιμο στο οποίο αναφερθήκαμε ήδη, ματαίως.
     
  5. kinvara

    kinvara Δική Του Contributor

    Aυτό πάλι που/ πότε ειπώθηκε; θα τρελαθώ  
     
  6. rea..

    rea.. Contributor

    @Όνομα
    Έχω ξανακούσει την θεωρία περί εμπιστοσύνης και ασφάλειας. Ξέρω πλέον ότι υπάρχουν άνθρωποι που το ζουν και το απολαμβάνουν έτσι. Ισχύει ότι υπάρχει και σαν παραμυθα πεσιματος, αλλά και ποια θεωρία δεν έχει περάσει από αυτά τα περίεργα λημέρια.
    Ακόμα και αν δεν υπήρχε αυτή η θεωρία και ήταν καθαρά δική σας, πάλι δικαίωμα σας να το ζήσετε όπως γουστάρετε και σας το εύχομαι ολόψυχα.  
     
  7. Seras Victoria

    Seras Victoria My "give a fucks" are on vacation Contributor

    Θυμάμαι κάποιον να γράφει εδώ μέσα (πραγματικά δεν θυμάμαι ποιος/α) ότι αν μου ζητούσε ο Κ μου να πηδήξω από το μπαλκόνι θα πηδούσα. Το ερμήνευσα τότε στο μυαλό μου ότι το υ έχει την εμπιστοσύνη στον Κ του ότι για να του το ζητάει δεν θα πάθει κακό. Τυφλή εμπιστοσύνη μάλιστα θα το έλεγα.
     
  8. Όνομα

    Όνομα Regular Member

    Σας ευχαριστώ!
    Και για την παρέμβαση.

    Όντως, έχετε δίκαιο. Ποια θεωρία, δεν έχει περάσει από αυτά τα περίεργα λημέρια, στο τέλος της ημέρας.
     
  9. rea..

    rea.. Contributor

    Εγώ σας ευχαριστώ, το νήμα σας μου κράτησε καλή παρέα σήμερα.
     
  10. margarita_nikolayevna

    margarita_nikolayevna owned Contributor

    That's me  
     
  11. Seras Victoria

    Seras Victoria My "give a fucks" are on vacation Contributor

    Ώστε ΕΣΥ ήσουν Μαργαρίτα Νικολάγιεβνα!

    (Με ύφος Ηρακλή Πουαρό)
     
  12. Seras Victoria

    Seras Victoria My "give a fucks" are on vacation Contributor

    Επομενως δεν το ερμήνευσα, το είχες πει ξεκάθαρα.