Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Παρερμηνείας το ανάγνωσμα 2

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM Discussion' που ξεκίνησε από το μέλος Discerning, στις 30 Ιουλίου 2020.

  1. tithon

    tithon Contributor

  2. -Volt-

    -Volt- Contributor

    1. Το πρόβλημα είναι με αυτά που δε φορέθηκαν κι υπήρξαν πάντα άπλυτα κι έχουν την αξίωση να μπουν στα καθαρά.
    2. Ειδικά όταν φοράει τρύπια, λιγδωμένη φανέλα.
    3. Τόσο συγκεκριμένα που καταντάει κανονιστική η εμφάνιση τους.
    4. Άμα βλέπεις χαλί είναι ένα θέμα.
    5. Τις εφάρμοσε πριν αρχίσει τις παραλλαγές;
    6. Το κακό είναι πως επικαλείσαι διαρκώς μια θεωρία κακιά και κακοποιητική, την οποία αφορίζεις βεβαίως, αλλά δε μας τη λες μπας και καταλάβουμε κι εμείς τι έχεις καταλάβει.
    Σκέψη: Όταν ένα νήμα δεν δρέπει τους καρπούς που υπέθαλπτε και ήλπιζε να βγουν κάτω απ' το χαλί που έβαλε εκεί, συνήθως πάει άπατο και δεν επιχειρεί με συνεχή up και ανακυκλώσεις να επανέρθει ξανά και ξανά, φορώντας άλλα άπλυτα κάθε φορά που πάλι νομίζει για καθαρά.
    Γενική παρατήρηση: Η αυθεντικότητα είναι διαφορετική απ' την αυθεντία.
     
  3. gaby_m

    gaby_m open for S/m discussion Premium Member Contributor

    Παντελώς αδιάφορη η σεβαστικότητα. Θέμα τεχνικών προδιαγραφών και μόνον πού κάνω τι. Με την ίδια λογική που αλλιώς φτιάχνεις τους διαδρόμους ενός σουπερ μάρκετ, αλλιώς ενός σχολείου, αλλιώς ενός νοσοκομείου. Αν θέλεις να συντρίψεις τους κανόνες, μπορείς. Μόνο που πρέπει να τους ξέρεις πάρα πολύ καλά. Αν τους παραμερίζεις όποτε θέλεις και δεν τρέχει τίποτα, τότε δεν είναι κανόνες, μπερντέδες είναι.
     
  4. estelwen

    estelwen χρήσιμη Contributor

    Πολλά φαντάζεστε, εξηγεί πολλά.  
     
  5. Arioch

    Arioch Μαϊμουτζαχεντίν Premium Member Contributor

    Να δοκιμάσουμε κάτι άλλο μήπως και συνεννοηθούμε χωρίς έμμεσες ή άμεσες μπηχτές;

    @Discerning Μπορείς σε παρακαλώ να μας πεις με απλά λόγια τι είναι τι δικό σου BDSM?
    • Τι είναι για εσένα Master και τι Dom;
    • Τι είναι για σένα slave και τι sub?
    • Πως θα ξεκινούσες να προσεγγίσεις μία τέτοια σχέση;
    • Ποιοι είναι οι δικοί σου όροι;
    • Θα έκανες εσύ σχέση με παντρεμένη;
    • Θα προσέγγιζε σκλάβα/υποτακτική άλλου;
    • Τι προσέχεις σε ένα session?
    • Υπάρχει after care?
    Λίγα λόγια και απλά για να καταλάβουμε πως το προσεγγίζεις.
     
    Last edited: 30 Ιουλίου 2020
  6. Discerning

    Discerning Contributor

    Δεν θέλω να απαντήσω ειρωνικά σε σένα. Σε έχω μετρήσει για εντάξει τύπο.

    Η θέση μου, είναι ξεκάθαρα διατυπωμένη

    όπως και ξεκάθαρα έχω γράψει κατ' επανάληψη, πως σέβομαι απόλυτα τις επιλογές του καθενός. Φυσικά είναι προφανές πως δεν σέβομαι τους, κατά τη γνώμη μου, παπαρολόγους, αλλά ούτε με είδες, ούτε θα με δεις να σουλατσάρω, να βολοδέρνω και να αφοδεύω στα νήματά τους. Το γιατί το κάνουν στα δικά μου, (και για ευφυή σε έχω μετρήσει) ευκολάκι να το καταλάβεις. Ναι;

    Ένα γνωστό ρητό λέει: "Το ύψος ενός ανθρώπου είναι από τις πατούσες έως το κεφάλι του. Από κει και πάνω είναι το μπόι του"
     
    Last edited: 30 Ιουλίου 2020
  7. elfcat

    elfcat . Contributor

    Τί είναι τούτο πάλι; Ενα ακόμη 7λεπτο διαφημιστικό σποτ, με ζωντανές μαρτυρίες από αληθινούς ανθρώπους που το(ν) ήπιαν [από άλλους] και (δεν) έγιαναν;

    Ε, τώρα, αν τυχόν σας βγάλουν το παρατσούκλι "ο Αλόε Βέρα του φόρουμ" μη θυμώσετε μαζί μου που είδα πρώτη τη συσχέτιση με τη συγκεκριμένη μακρόσυρτη επαναλαμβανόμενη διαφήμιση προς ηλιθίους...

    Πώς με πετσόκοψες έτσι ρε @Discerning...

    Ατι μούλικο, ούτε κλόπι πάστες δεν μπορείς να κάνεις, χωρίς να παρεισφρήσει η στρέβλωση και η ψευτιά σου, ε;


    Για πάμε άλλη μία μήπως το αδράξετε με την δεύτερη, γιατί τρίτη δεν θα έχει. η φράση που υπούλως κατασφάξατε έλεγε και λέει:

    Γράφω defacto λίγο πιο δύσκολα από τον Σωκράτη (αφού δεν έγραψε ποτέ τίποτα) οπότε να σας βοηθήσω λίγο στην ερμηνεία:

    Αν ομολογείς ότι γράφεις μα...ίες, το να λες ότι αυτό σου συμβαίνει επειδή είσαι άπειρος, δεν είσαι συνειδητοποιημένος, δεν στέκει για δικαιολογία ώστε να συνεχίζεις να γράφεις και να κάνεις μπούρδες.
    .

    Δεν εκφράζω πουθενά καμμιά δικιά μου αξιολογική κρίση για το ότι πρόκειται για μπούρδες (δεν ήμουν άλλωστε σε δικό σας νήμα όπου θα το λεγα ευθαρσώς).

    Εσείς έχετε ομολογήσει ότι γράφετε μα...ίες;;; Οχι. Οχι ακόμη, τουλάχιστον.

    Εχετε ομολογήσει μόνον ότι είστε "ο πιο αδαής και άπειρος όλων, και επίσης ο πιο βανίλα όλων. Και για να ικανοποιηθούν και οι πιο εμπαθείς, γνωστοποιώ προς το σώμα, πως είμαι ο τύπος “είδα φως και μπήκα”".

    Ωραία, όταν ομολογήσετε ότι γράφετε και μα...ίες, τότε θα σας αφορά το παράθεμα και ευχαρίστως να το ξανασυζητήσουμε.

    Στο μεταξύ, πρέπει να ομολογήσω εγώ με τη σειρά μου ότι είναι πολύ δύσκολος ο τυχόν διάλογος μαζί σας, λόγω ενός θέματος πυκνότητας που φαίνεται να έχετε. Και δεν εννοώ βέβαια πυκνότητας λόγου.

    ΥΓ. Τροφή για σκέψη: όπως σας έδειξα και παραπάνω, για να υπάρχει περίπτωση παρερμηνείας, πρέπει να υπάρχει ερμηνεία, καθιερωμένη και ευρέως α π ο δ ε κ τ ή σημασιοδότηση την οποία η παρερμηνεία παραλλάσσει. Για σκεφτείτε το λίγο και σεις και ο ομοθέματος.

    ΥΓ2. @Arioch Πέμπτη είναι ακόμη, κι αύριο θα χει 40ο C, δείξτε μια αυτοσυγκράτηση...
     
  8. Arioch

    Arioch Μαϊμουτζαχεντίν Premium Member Contributor

    Δεν είναι σε κανέναν ξεκάθαρο πέραν από εσένα, δεν είμαστε μέσα στο μυαλό σου.

    Γι αυτό και έκανα πολύ συγκεκριμένες ερωτήσεις, προκειμένου να βοηθήσεις εμένα και πιθανώς τους υπόλοιπους να πάρουμε μια καλύτερη ιδέα.

    Αν δε θες οκ, κανείς δε σε υποχρεώνει, ωστόσο πιστεύω ισχυρά ότι θα βοηθούσε.
     
  9. -Volt-

    -Volt- Contributor

     
     
  10. Discerning

    Discerning Contributor

    @elfcat

    Δεν ξέρω τι μουσική ακούς, αλλά σου χρειάζεται επειγόντως ο Τζιμάκος.

    Προτείνω από το "Μουσικές Ταξιαρχίες", το 7ο κομμάτι, από το "Αν η γιαγιά μου είχε ρουλεμάν" το 1ο, από το "Χημεία και Τέρατα" το 11ο, και από το "Δουλειές του Κεφαλιού" το 15ο. Δεν χρειάζεται να χάσεις τον πολύτιμο χρόνο σου στο άκουσμά τους. Ο τίτλος μόνο, σου αρκεί. (Και περισσεύει)
     
  11. ἀστράρχη

    ἀστράρχη an asteroid ☆•○•°¤●° Contributor

    Finally
     
  12. jasmin sg

    jasmin sg My Way Contributor

    Έτσι λέει η μια σειρά ,η επόμενη λέει πως όσοι δέχονται ότι το βδσμ εχει κανόνες είναι άσχετοι θεωρητικοί χωρίς βιώματα.


    Θεωρία χωρίς κανόνες ?



    Το υπόλοιπο που παρέλειψες έλεγε ότι όλες οι παραλλαγές έχουν κολοκύθια ( αφού μιλάμε για κολοκυθόπιτα ) . Και αυτό είναι κανόνας !

    Θα έχει πολύ ενδιαφέρον αν απαντούσατε στις ερωτήσεις του @Arioch .