Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Περι ειλικρίνειας

Συζήτηση στο φόρουμ 'Κυριαρχία - υποταγή D/s' που ξεκίνησε από το μέλος DeSade, στις 17 Οκτωβρίου 2015.

  1. brenda

    brenda FU very much

     
    This is mine, while listening to humourless bdsm talks about trust and honesty and stuff... 
     
  2.  
  3. no_Taboo

    no_Taboo Αείκαυλος

    Σας έπεσε ένα γάντι, χαριεστάτη.
    Παρακαλώ, μη σκύβετε, εγώ θα σας το επιστρέψω.
     
  4. gaby

    gaby Guest

    Είδατε ένα γάντι, με τα μάτια της φαντασίας σας, κεχαριτωμένε. Δεδομένου ότι δεν ξέρετε τι να το κάνετε, δεν το αφήνετε εκεί που βρίσκεται καθότι, όπως όλοι μας, διατηρώ την ελευθερία σκέψης, λόγου και άποψης, τα οποία, ασφαλώς, είστε ελεύθερος να κρίνετε;

    ΥΓ. Πουρό είμαι, καμιά φορά θυμάμαι. Θυμήθηκα τον πατέρα μου να μου λέει πώς γράφεται και πώς δεν μπορεί να γράφεται το "3" και γιατί, για να πάω την άλλη μέρα στο νηπιαγωγείο. Μετά από πάρα πολλά χρόνια θέλησα να χωθώ σε μία αίθουσα παραδόσεων να τον ακούσω τι έλεγε στους φοιτητές του. Όλα στη στάση του, στον τόνο του ήταν όπως τότε που μου εξηγούσε για το "3".
     
  5.  
     
  6. jasmin sg

    jasmin sg My Way Contributor

    @elfcat , ευχαριστω για την απαντηση, σεβαστη η αποψη σας. Λετε, πως εντος βδσμ. ο Κ πρεπει να είναι αληθινος αλλα όχι απαραίτητα ειλικρινης. Στην δικη μου λογικη , καποιος δεν μπορει να είναι αληθινος αν δεν είναι ειλικρινης. Η παραδοση του ελεγχου, δεν μου στερει την ικανοτητα να αξιολογω τον εαυτο μου, τον ετερο και τη σχεση . Το ιδιο πραττει και αυτος. Αυτό όμως δεν μπορει να γινει αν δεν υπαρχει αληθεια και ειλικρινεια και από τους δυο. Ισως μαζι με τοσους αλλους, είμαι και εγω εκτος βδσμ πλαισιου, αλλα ετσι λειτουργω και αυτό δεν αλλαζει ειτε εντος ειτε εκτος βδσμ.

    Οσον αφορα τα ειδη του βδσμ, αφου είναι ενας τροπος σχετιζεσθαι που αφορα την παραδοση ελεγχου, το πως δινεται αυτος ο ελεγχος,το πως εξασκείται, τα ορια και μεχρι ποιο σημειο, τα οριζει νομιζω ο καθενας συμφωνα με τις ανάγκες και τις επιθυμιες του. Αυτό που μας ενωνει στο βδσμ είναι η επιθυμια για παραδοση ή αναληψη ελεγχου. Τα υπολοιπα, μπορει να είναι τοσα οσα και οι ανθρωποι....
     
  7. MasterJp

    MasterJp Advisor Staff Member In Loving Memory

    Εμφάσεις και υπογραμμίσεις δικά μου.
     
  8. margarita_nikolayevna

    margarita_nikolayevna owned Contributor

    Διαβάζω απαντήσεις σε αυτό το νήμα και μου έχει δημιουργηθεί μια απορία που δεν έχω απάντηση (δεν ειρωνεύομαι, δεν είναι ρητορική η ερώτηση αλήθεια έχει ενδιαφέρον η όποια απάντηση για μένα):
    Τι έχει να χάσει ένας Κυρίαρχος αν λέει τα πραγματικά δεδομένα και την αλήθεια (του) στον υποτακτικό του;
     
  9. íɑʍ_Monkeץ

    íɑʍ_Monkeץ Contributor

    Κάτι που λέει, πιο εύκολα μια γυναίκα από έναν άντρα,... Ψέμματα. Btw, η ειλικρίνεια δημιουργεί αντιπάθειες, συμβαίνουν αυτά. :- )

    Δεν έχει τίποτα να χάσει κι όμως τόσα πολλά να κερδίσει.
     
  10. vanilla30

    vanilla30 κι αλλο!!

    Για καποια αυτονοητα κανουμε ολοι τοση φασαρια για να πουμε στο τελος τι;
     
  11. íɑʍ_Monkeץ

    íɑʍ_Monkeץ Contributor

    Οτι παίζει πολύ ανασφάλεια.;