Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Ποιοι είμαστε "εμείς";

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM Discussion' που ξεκίνησε από το μέλος íɑʍ_Monkeץ, στις 12 Φεβρουαρίου 2015.

  1. MasterJp

    MasterJp Advisor Staff Member In Loving Memory

    @smelly_cat : αν η απαίτηση μου να μου απευθύνεστε όπως σας απευθύνομαι σας ενόχλησε δεν μπορώ να κάνω κάτι γι αυτό.
     
  2. jasmin sg

    jasmin sg My Way Contributor

    MasterJp, δεν ειμαι νομικος αυτο που ρωταω ειναι απλο. Αν αυριο καποιο μελος δημοσιευσει μια φαντασιωση του με ενα 14χρονο, ειναι κατι στο οποιο θα πρεπει να αντιδρασουμε? Απαγορευεται ή οχι κατι τετοιο απο τον κανονισμο?
     
  3. MasterJp

    MasterJp Advisor Staff Member In Loving Memory

    @jasmin sg : τα 14-χρονα είναι, νομικά, εκτός των ορίων της παιδεραστίας / παιδοφιλίας. το αν θα αντιδράσετε ή όχι αφορά την ηθική ή / και την αισθητική σας. Είναι σαν να με ρωτάτε αν οφείλετε να κάψετε τον Μέγα Ανατολικό.
     
    Last edited: 18 Φεβρουαρίου 2015
  4. Dark_Explorer

    Dark_Explorer Κλωθώ: ἄτρακτον στρέφειν Contributor

    Ενθυμούμαι πριν από αρκετό καιρό, να ομιλώ με μία κοπελιά σ'ένα άλλο site αντίστοιχου περιεχομένου.
    Κάποια στιγμή, άρχισε να μου περιγράφει με "γαργαλιστικές" λεπτομέρειες τις φαντασιώσεις που έχει με την αδερφή της με την οποία και συγκατοικούσε.
    Της είπα να σταματήσει να μου τις λέει και ότι δεν επιθυμώ να γίνω κοινωνός τέτοιων φαντασιώσεων.
    Άρχισε να με "στολίζει" μεγαλοπρεπώς για σοβαροφάνεια, οπισθοδρομικότητα και άλλα τέτοια χαρωπά.

    Ομοίως, ένα παλικάρι πάλι από έτερο site, του οποίου δημοσίευσα π.μ. στο αντίστοιχο εδώ thread, ανωνύμως.
    Το οποίο ζητούσε επίμονα castration. Το είχε, κατά τα λεγόμενά του, ως φαντασίωση επί μία δεκαετία και τώρα πλέον είναι αποφασισμένος να το υλοποιήσει αναζητώντας πρόθυμη κοπελούδα.

    Προσφάτως, έγινε λόγος για την παιδοφιλία. Ανέγνωσα ένα post όπου προσπαθούσε να δικαιολογήσει το κόκκικο κραγιόν εις τα χείλη των κορασίδων παραπέμποντας στο ροδαλό φυσικό χρώμα των παιδιών άρα από εκεί και η μίμησις.
    Ανέγνωσα επίσης ότι αν το επέτρεπε ο Νόμος, δεν θα υφίστατο role play ανήλικου αλλά θα εγίνετο εις την πραγματικότητα.

    Κι αναρωτιέμαι, οφείλω να είμαι ανεκτική όταν γίνομαι παρατηρήτρια σε προσπάθεια δικαιολόγησης και λογικών αλμάτων απενοχοποίησης φαντασιώσεων που εμπίπτουν σε παραβατικές συμπεριφορές ή να προτρέψω σε επίσκεψη ειδικού;
    Και γιατί η προτροπή σε ειδήμονα θεωρείται τιμωρία; Μήπως είναι άλλο ένα ταμπού κι αυτό αναφορικά με τον Ψ χώρο και όσους τον επισκέπτονται;

    Φευ!
    Άλλη μία "πολιτικά ορθή" ανάλυσις...
     
  5. jasmin sg

    jasmin sg My Way Contributor

    Ευχαριστω για την απαντηση, με καλυψατε.
     
  6. jasmin sg

    jasmin sg My Way Contributor

    Τα ιδια πραγματα αναρωτιομαστε...
     
  7. Kατά τα γραφόμενά σου Dark Explorer ο σεναριογράφος του Οldboy θα πρέπει να εγκλειστεί σε ψυχιατρείο.
    Ο δε Λάνθιμος με τον Κυνόδοντά του (remake ουσιαστικά του Κάστρου της Αγνότητας) να εκτελεσθεί δια απαγχονισμού στον τοίχο της Καισαριανής?
    Τι διαβάζω που να με πάρει και να με σηκώσει.
     
  8. Dark_Explorer

    Dark_Explorer Κλωθώ: ἄτρακτον στρέφειν Contributor

    Δεν προκύπτει κάτι τέτοιο απ'τα γραφόμενά μου.
    Μην προβοκάρεις, εκτίθεσαι.
     
  9. Όπως όλοι μας άλλωστε...
    δεν προβοκάρω επ' ουδενί.
     
  10. jasmin sg

    jasmin sg My Way Contributor

    Αυτο που δεν μπορω να καταλαβω, ειναι γτ οταν μιλαμε για πραγματικοτητα και πραγματικες καταστασεις, καποιοι το γυρνανε στην τεχνη. Ειμαστε συγγραφεις, καλλιτεχνες ολοι εδω μεσα? Σε λογοτεχνικο φορουμ θα ειμαι, και δεν μου το ειπε κανεις....
     
  11. Γιατί εσύ έχεις δει κανένα από τα γραφόμενα των περισσοτέρων εδώ μέσα όταν αφηγούνται προσωπικές ιστορίες να εμπεριέχει αληθοφάνεια? - σπάνιο φαινόμενο!
     
  12. jasmin sg

    jasmin sg My Way Contributor

    Ενταξει τοτε, αν μιλαμε απλα για τεχνη και επιστημονικη φαντασια, να μην ανυσηχω...