Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Ποιος κάνει την αρχή?

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM Discussion' που ξεκίνησε από το μέλος Avalonia, στις 13 Νοεμβρίου 2008.

  1. s/m

    s/m Regular Member

    η αρχη μπορει να γινει απο ενα νευμα,μια κινηση,, ενα κουνημα ,μια ματια ..
    δεν ειναι απαραιτητο να γινεται παντα απο τον κυριαρχο..ολες οι μερες και ωρες δεν ειναι
    παντα οι ιδιες...
     
  2. jimboy

    jimboy Regular Member

    Απάντηση: Ποιος κάνει την αρχή?

    Τι ωραίο θέμα!κατ αρχάς να πω ότι όσες σχέσεις έχω κάνει μέχρι τώρα δεν είχαν πάντα bdsm χαρακτήρα(αν & τώρα πια κάτι συμβατικό μάλλον φαντάζει χλιαρό&βαρετό).
    έχω σπαταλήσει αρκετά χρόνια της ζωής μου αποφεύγοντας να ρισκάρω μη & με απορρίψουν-για να μην πονέσω να μην πληγωθώ!!! και τελικά με πόναγε περισσότερο η όλη κατάσταση που είχε σαν αποτέλεσμα τη μοναξιά & την αίσθηση ανικανότητας! μάλλον τελικά κατάλαβα(είμαι ευγνώμων σε αυτούς που μου το δίδαξαν αυτό-και τυχερός που μου συνέβει) ότι έτσι δε ζούσα απλά επιβίωνα. και άρχισα να διεκδικώ όποιον άνθρωπο ήθελα με φόβο & ανασφάλεια μπόλικη και.... μάτσο οι χυλόπιτες.τη πρώτη φορά ήτανε πιο δύσκολα υπέφερα αρκετά άλλα σίγουρα όχι όσο ΄πίστευα & φοβόμουν(και θυμάμαι ότι παρά την απόρριψη που ένιωθα ένιωθα ταυτόχρονα απελευθερωμένος!).με μεγάλη μου χαρά σήμερα θα λεγα ότι έχω ξεπεράσει το ''φόβο της χυλόπιτας'' αρκετά - κάθε φορά πονάει αλλά δε θα σκάσουμε κιόλας.
    ε & δε τρώω στο κάτω κάτω πάντα χιλόπιτες
     
  3. DiDi

    DiDi Regular Member

    Ποιος κάνει την αρχή?? Ίσως ο πιο "τολμηρός" "παρορμητικός", όποιος έχει πιει τα περισσότερα ποτά ίσως.. και οι δυο μαζί...
    Όπως και να έχει σημασία για μένα τουλάχιστον έχει να γίνει η αρχή... Και οι χυλόπιτες στο πρόγραμμα είναι, δυστυχώς ή ευτυχώς δεν κάνουμε σε όλους όπως δεν μας κάνουν και όλοι. Αυτό έλειπε κιόλας.
    Και εντάξει στα θηλυκά (όχι σε όλα) αρέσει να έρχονται οι κυνηγοί. Εσείς Κύριοι πως νιώθετε??? Ακούγεται πολύ η λέξη οτι σας "ευνουχίζουν" χρόνο με τον χρόνο κατά πόσο μπορεί να ισχύει κάτι τέτοιο. Και αφού είμαστε το "ασθενές" φύλο (άσχετα εαν δεν το πιστεύω αυτό ) πως σας ευνουχίζουμε???
     
  4. grslave2use

    grslave2use New Member

    Συνηθως ο υποτακτικος πιστευω προσεγγιζει , με την ελπιδα να γινει αποδεκτος και σπανιοτερα το αντιστροφο καθως πρεπαι να συνιπολογησουμε την προσφορα και την ζητηση η οποια σαφως μας οδηγει στο πρωτο και στην προσπαθεια του υποτακτικου να ξεχωρισει για να επιλλεγει
     
  5. leopoldos

    leopoldos Regular Member

    Έχω την αίσθηση ότι , συνήθως, την πρώτη κίνηση κάνει ο κυρίαρχος αφού οι υποτακτικοί διακρίνονται από κάποιου είδους συστολή.
     
  6. El_Gato

    El_Gato Regular Member

    Αυτός που θα αισθανθεί πρώτος την ανάγκη!!!

    Ας μην βάλουμε κανόνες savoir vivre και εδώ!!!
     
  7. lacryma

    lacryma Regular Member

    Απάντηση: Ποιος κάνει την αρχή?

    Απο τη μικρη μου εμπειρια, θεωρω οτι αυτη η διαδικασια ειναι μια παραλληλη συμπραξη. Δυο ανθρωποι(που διεπονται απο συγκεκριμενα status) γνωριζονται κατω απο καποιες συνθηκες και αντιλαμβανονται οτι γουσταρουν ο ενας τον αλλο σε πρωτη φαση..η εξελιξη μιας αμοιβαιας συμπαθειας ερχεται αναμενομενα μεσα απο την επαφη τους...
     
  8. Ypo_keno

    Ypo_keno Regular Member

    Απάντηση: Ποιος κάνει την αρχή?

    Φυσικά ο Κυρίαρχος...και ο υποτακτικός ακολουθεί.....
     
  9. MindMaster

    MindMaster Contributor

    Απάντηση: Ποιος κάνει την αρχή?

    Θα ήθελα να συμφωνήσω απόλυτα, αγαπητότατη, αλλά δεν νομίζεις ότι στο βάθος-βάθος, αυτό "παίρνει και λίγο νερό";
     
  10. Ypo_keno

    Ypo_keno Regular Member

    Απάντηση: Ποιος κάνει την αρχή?

    Εξαρτάται από το πόσο βάθος εννοείς  
     
  11. MindMaster

    MindMaster Contributor

    Απάντηση: Ποιος κάνει την αρχή?

    Από πολύ μεγάλο, έως αβυσσαλέο...  
     
  12. hermis

    hermis Regular Member

    Ερωτήσεις προς νηματοθέτη...

    1.Τι σχέση έχουν, η ερωτική κλίση ενός ατόμου, με το ποιός θα κάνει την αρχή σε ένα ζευγάρωμα?
    2.Γιατί σας γεννήθηκε τέτοιο ερώτημα?
    3.Που θα μπορούσε να βοηθήσει η απάντηση μελών στην ερώτησή σας?
    4.Πόσα απίδια πιάνει ο σάκος σας?

    Θα εκτιμούσα πάραυτα, την γρήγορη και σαφέστατη απάντηση σας, ώστε να μπορέσω επί του θέματος να σας απαντήσω, αν τελικά καλυφτώ.

    Ευχαριστώ.