Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Ποιους/ες;

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM Discussion' που ξεκίνησε από το μέλος MasterPerris, στις 15 Φεβρουαρίου 2009.

  1. Georgia

    Georgia Owned Contributor

    Κατάλαβα τι εννοείς. Όπως κατάλαβα και αυτό το "σε νιώθω".Ειλικρινά.Και εγώ το παθαίνω.Αυτό το ρημάδι το ένστικτο.

    Αλήθεια, μπορείς να εξηγήσεις λίγο γιατί πιστεύεις οτι οι bottoms είναι στην πραγματικότητα subs?(συνεπαγωγικά δεν δέχεσαι τους όρους bottom και top?)
     
  2. Jomaru

    Jomaru Guest

    πιστευω οτι οι bottoms στην ουσια ειναι υποτακτικοι που δυο πραγματα ισως συμβαινουν ειτε στην ουσια το να δηλωσουν υποτακτικοι τους φοβιζει γιατι αυτο θα τους μπλεκει γιατι στην πραγματικοτητα τους εκτος απο το σεξ δεν ειναι ετσι. ειτε γιατι θελουν στιγμες στο σεξ να μην ειναι υπο.. και γι αυτο ως bdsm status θεωρουν οτι ειναι καλυτερο αυτο απο την υποταγη.. ομως για εμενα στο bdsm υπαρχει ο κυριαρχος και ο υποτακτικος με τις διαφορες μορφες τους.. επειδη το εμπλεξα λιγο θεωρω οτι οι μποτομς ειναι ενα ειδος υποτακτικου.. απλα ειναι ''δυναμικοι'' υποτακτικοι..

    ομως παραμενουν υποτακτικοι...

    ναι θεωρω οτι οι οροι αυτοι εκτος των ομοφυλοφιλικων σχεσεων δεν εχουν κανενα νοημα..

    Inco.. ελπιζω και θελω οι αποψεις μου να ειναι επικινδυνες μονο για εμενα...  
     
  3. Incomplete_

    Incomplete_ Contributor

    Απάντηση: Re: Ποιους/ες;

    Πάω πάσο ..  
     
  4. Georgia

    Georgia Owned Contributor

    Να σου πω λίγο πως βλέπω εγώ τους bottom/subs να μου πεις την γνώμη σου.

    Για μένα λοιπόν, υποτακτικός είναι αυτός που του αρέσει η υποταγή και εκτός σεξ. Bottom είναι αυτός που του αρέσει η υποταγή αλλά μόνο μέσα στο σεξ. Δεν μπορεί δηλαδή να ανεχθεί να έχει κάποιος άλλος το πάνω χέρι στην ζωή του. Πιστεύω πως αυτή η διαφορά υφίσταται και μάλιστα είναι αρκετά σημαντική...

    Πάμε τώρα..
    "πιστευω οτι οι bottoms στην ουσια ειναι υποτακτικοι που δυο πραγματα ισως συμβαινουν"

    "ειτε στην ουσια το να δηλωσουν υποτακτικοι τους φοβιζει γιατι αυτο θα τους μπλεκει γιατι στην πραγματικοτητα τους εκτος απο το σεξ δεν ειναι ετσι"
    Αν κατάλαβα καλά τι εννοείς, λέμε το ίδιο.Οτι δηλαδή ένας bottom (θέλει/μπορεί να)είναι "υποτακτικός" μόνο στο σεξ(άρα δεν είναι υποτακτικός).

    "ειτε γιατι θελουν στιγμες στο σεξ να μην ειναι υπο"
    Ένας υποτακτικός, λειτουργεί πάντα ως τέτοιος στο σεξ. Οπότε κάποιος που κάποιες στιγμές δεν θέλει να είναι υπό στο σεξ,δεν είναι υποτακτικός.

    Αυτός είναι ο τρόπος που τα βλέπω εγώ. Μπορεί να κάνω και λάθος στον διαχωρισμό μόνο στο σεξ/όχι μόνο στο σεξ, πάντα/πότε-πότε.

    Αν θελήσεις να απαντήσεις πάντως,πιστεύω οτι θα ήταν καλύτερα να το κάνεις σε pm ή σε κάποιο σχετικό νήμα, γιατί αρκετά εκτός βγήκαμε:innocent:
     
  5. MasterPerris

    MasterPerris Contributor In Loving Memory

    Απάντηση: Ποιους/ες;

    Καλα τα λες πιπινα μου, αλλα πες μας τωρα και πεντε μελη που θα ηθελες να ειναι στο διοικητικο συμβουλιο οταν θα γινει το 2069... στο Ελλαντα, ο Σ.Τ.Α. (συλλογος των ανωμαλων...) 
     
  6. Georgia

    Georgia Owned Contributor

    Re: Απάντηση: Ποιους/ες;

    ωωωω Κύριε Πέρρι, πως θα μπορούσα να απαντήσω σε κάτι τέτοιο? Οι σημαντικές αποφάσεις είναι για τους Κ. Εγώ απλά ακολουθώ.
     
  7. MasterPerris

    MasterPerris Contributor In Loving Memory

    Απάντηση: Re: Ποιους/ες;

    Εχεις δικιο γιατρε, δεν ειναι για μας εδω στο Ελλαντα ουτε οι συλλογοι, ουτε οι επιτροπες, ουτε τα σεμιναρια, οχι μονο στο να πραγματοποιησουμε κατι τετοιο εδω, αλλα ουτε καν να το σκεφτουμε..., οποτε ας ασχοληθουμε με τα πεντε πεη του KAIseR, και τις φιλοσοφικοκορομαχιες στο φορουμ μπας και πηδηξουμε καμια μεταλαγμενη...γκομενα απο βανιλλα σε σκλαβα..., και ας αφησουμε αυτα που οι αλλοι τα εχουν κανει πραγματικοτητα απο το 1900 π.χ....!
    Ισως και εμεις καποτε, οταν οι αλλοι κανουν bdsm session και παρτυ με τους εξωγηινους, καταφερουμε να ειμαστε ποιο οργανωμενοι.
     
    Last edited: 17 Φεβρουαρίου 2009
  8. underherfeet

    underherfeet πέρα βρέχει Contributor

    Re: Απάντηση: Ποιους/ες;

    Αυτοπροτεινομαι! το 2069 θα ειμαι μολις 111 ετων.Στην καταλληλοτερη ηλικια για ανωμαλιες.
     
  9. MasterPerris

    MasterPerris Contributor In Loving Memory

    Απάντηση: Re: Απάντηση: Ποιους/ες;

    Μα πιπινιστικη ομορφια μου, εσυ τωρα τελευταια δηλωνεις Mistress, αρα και εσυ εισαι Κ σε θηλυκο φυσικα... 

    Ναι ναι και εγω αυτοπροτεινομαι! Γιατι και εγω 111 ετων θα ειμαι τοτε, οποτε φιλτατε θα εχουμε τρεις ασσους (111) στο μανικι...δεν ξερω ομως τοτε αν μπορουμε να ριχνουμε κανενα μανικι... sorry μαστιγωμα ηθελα να πω... 
     
    Last edited: 17 Φεβρουαρίου 2009
  10. Durcet

    Durcet In Loving Memory

    Re: Απάντηση: Re: Απάντηση: Ποιους/ες;

    Μην ανησυχείτε...Το μπαστούνι κάνει θαύματα... μη σας πω και το πι.  

    Εγώ πάντως τότε θα είμαι ένας σεβάσμιος γέροντας μόλις... 84 ετών. In case που προχωρήσει πολύ η μαλάκυνση του εγκεφάλου μου, ίσως με αυτοπροτείνω.
     
  11. Jomaru

    Jomaru Guest

    να εκφρασω μια ακομη σχετικη με το θεμα απορια? γιατι υπαρχει αναγκη δημιουργιας αλλης μιας κοινοτητας και οχι αναπτυξη της ηδη υπαρχουσας?
     
  12. Apollyon

    Apollyon God's Demon Contributor

    Ποτε δεν το καταλαβα αυτο.Ισως η ματαιοδοξια οδηγει στην αναγκη για να γινει καποιος αρχηγος.Απο αρχαιοτατων χρονων ετσι ηταν ο Ελληνας και δυστυχως δημιουργει τα περισσοτερα προβληματα.Θεωρω κι εγω την αναγκη για αναπτυξης αυτης της κοινοτητας ως την καλυτερη λυση,μεσα απο μια τεραστια (πλεον) οαρεα οπου θα υπαρχουν ιδεες απο ολους και για ολους