Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Ποιο είναι το καλό του υ και τι ρόλο παίζει η συμβατότητα στο D/s;

Συζήτηση στο φόρουμ 'Κυριαρχία - υποταγή D/s' που ξεκίνησε από το μέλος kinvara, στις 24 Αυγούστου 2021.

  1. Arioch

    Arioch Μαϊμουτζαχεντίν Premium Member Contributor

    Γιατί δε γνώρισα το BDSM μέσα από τις 50 αποχρώσεις του γκρι.
     
  2. skulitsa

    skulitsa New Member

    Δεν ξέρω αν αυτό είναι καλό ή κακό στην περίπτωσή σου.
    Επιφυλάσσομαι για ετεροχρονισμενη απάντηση,να σε διαβάσω λίγο περισσότερο εδώ μέσα πρώτα.
     
  3. espimain

    espimain Contributor

    Και γκόμενος και σύζυγος και εραστής και οδοντογιατρός και ψαράς και μανάβης και φούρναρης και ότι θέλει είναι.
    Η υποτακτική απευθύνεται σε αυτόν γιατί είναι Κυρίαρχος.
    Και ο ΩΡΛ μπορεί να είναι γκόμενος και σύζυγος, αλλά δεν θα πας σε αυτόν για γυναικολογική εξέταση.
     
    Last edited: 25 Αυγούστου 2021
  4. blonde mermaid

    blonde mermaid Contributor

    Ενίοτε και πρίγκιπας σε άσπρο άλογο!
     
  5. morions

    morions New Member

    Νομίζω ότι όλα αυτά συζητιούνται κατα την περίοδο "εκπαίδευσης"που η συγκεκριμένη περίοδος δεν είναι κάτι άλλο από την πρώτη γνωριμία,από το να μάθει ο ένας τον άλλο,να μάθει ο υπό τα θέλω του Κ και ο Κ τις αντοχές και ανάγκες του υπό.κατα την περίοδο δηλαδή που αναπτύσσονται τα πρώτα συναισθήματα.
    Όταν και αν αναπτυχθούν τα πρώτα συναισθήματα, αναπτύσσεται και η εμπιστοσύνη.
    Κανένα υπό δεν θα πάει να παραδοθεί σε κάποια/κάποιον Κ που ξέρει ότι δεν θα του προσφέρει αυτά που αναζητά.
    Άρα ξέρουν που βαδίζουν και οι δύο.ενοειται δεν μιλάω για καταστάσεις ψυχοπάθειας.
     
  6. Arioch

    Arioch Μαϊμουτζαχεντίν Premium Member Contributor

    Το να ανακαλύψεις την ύπαρξη του BDSM μέσα από ένα άρλεκιν δεν είναι κακό. Κακό είναι να πιστεύεις ότι γνωρίζεις το BDSM επειδή διάβασες το άρλεκιν.

    Μου πήρε πολλά-πολλά χρόνια να κατασταλάξω -ή για να είμαι ακριβής να αποδεχτώ- τι είμαι και γιατί δε μου ταιριάζει η BDSM κυριαρχία.

    Ούτε εγώ είμαι προβληματικός, ούτε η BDSM κυριαρχία είναι προβληματική, δεν κάνουμε ο ένας για τον άλλον και θα επαναλάβω την θέση που έχω ασπαστεί πως το BDSM είναι μόνο γι αυτούς που δεν μπορούν να κάνουν χωρίς αυτό.
     
  7. estelwen

    estelwen χρήσιμη Contributor

    Μην κρίνετε εξ ιδίων  
     
  8. Sejanus

    Sejanus Omnis in tenebris vita laborat Contributor

    Ε μη το παίρνεις προσωπικά και εσυ
     
  9. Arioch

    Arioch Μαϊμουτζαχεντίν Premium Member Contributor

    Ως switch που δηλώνεις θεωρείς ότι παλινδρομείς μεταξύ ψυχοπάθειας και χαζομάρας;
     
  10. eeny-meeny-miny-moe

    eeny-meeny-miny-moe *don't blink*


    Τσου, μη μου ανησυχείς. Έχω εμπνευστεί τελευταία από πολλούς από εσάς.  
     
  11. estelwen

    estelwen χρήσιμη Contributor

    Ναι, για τις προβολές μιλάω.  
     
  12. estelwen

    estelwen χρήσιμη Contributor

    Γιατί; Είναι πολύ διασκεδαστικό!