Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Πολυγαμία και ειλικρίνεια των Κ

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM & Πολυγαμία' που ξεκίνησε από το μέλος White_Dream, στις 10 Μαϊου 2017.

  1. Θρυαλλίς

    Θρυαλλίς Staff Member

    Το υ ανήκει μόνο σε έναν. Το Κ δεν ανήκει σε κανέναν.

    Το υ δίνει αναφορά. Το Κ όχι.

    Ο καθένας διαλέγει και παίρνει.
     
  2. milgeo69

    milgeo69 Regular Member

      
     
  3. subwhat

    subwhat Gandalf's property, not for sale Contributor

    @vussinada

    Δλδ ανήκω στον κύριο μου και σε καθετι που πάει να μου κάνει θα μου εξηγεί και θα ζητάει μήπως και άδεια; Του στιλ "θα σε μαστιγωσω γτ καυλώνω να πονάς και μου αρέσει να είσαι ροζ";

    Έχω συναινεσει να μου κάνει ότι επιθυμεί. Οφείλει να με προετοιμάζει, να είμαι έτοιμη να το δεχτώ.
    Γτ τότε θα ξέρω πολύ καλά γτ κάνει ότι κάνει. Γτ μου βάζει βελόνες και πονάω.

    Το θέμα της πολυγαμίας είπα, οφείλει να ξεκαθαριστεί και να υπάρχει ειλικρίνεια, οπως ακριβώς οποιοδήποτε άλλο ζήτημα.
    Αν με αφορά,θα ρωτήσω. Από εκεί και έπειτα λόγος δεν μου πέφτει ποσες θα έχει και πότε, αν συναινεσω.
     
  4. Seras Victoria

    Seras Victoria My "give a fucks" are on vacation Contributor

    Ο πολυγαμικος Κ οφείλει (ναι, οφείλει) να ενημερώσει από την αρχή το υ του ότι είναι πολυγαμικος. Αλλιώς δεν διαφέρει από τον πολυγαμίκουλα του βανιλόκοσμου.

    Το αν μετά απο αυτό το ξεκαθάρισμα ενημερώνει για την κάθε του κίνηση είναι δικαίωμα του αν θα το κάνει η όχι.
     
  5. milgeo69

    milgeo69 Regular Member

    Like σε όλα και κυρίως για την ορθή αποτύπωση της λέξης συνονθύλευμα!  
     
  6. Στις δικές μου σχεσεις δεν ισχύει κάτι τέτοιο...
    Σε οτι ανήκω μου ανήκει για όσο παρει κ οσο καιρο θέλουμε..απο την στιγμή που συνειδητοποιημενα επιλεξαμε να ειμαστε μαζι..
    Αναφορα? Που βρισκομαστε στο στρατο??

    Δλδ μου λες ο Κ το να πει αν εχει κ κατι αλλο στην ζωη του εσυ το θεωρείς αναφορα???
     
  7. tithon

    tithon Contributor

    καημό το 'χω πάντως να βγεί κάποια να κάνει γκρίνια που ακούει ο κ κλασσική μουσική και να το κάνει και νήμα.

    όχι οτι με πειράζει που έχει κι άλλες, αλλά να, καλό θα ήταν να με ρωτάει πρώτα.

       
     
  8. milgeo69

    milgeo69 Regular Member

    Εδώ μας λέει ότι το απέκρυψε και ότι ζήτησε από την κοπέλα να συνωμοτήσει μαζί του...  
     
  9. folha

    folha deja vu

    Μπερδεύτηκα κάπως... (Αν κατάλαβα καλά). Δηλαδή η "σύντροφος σε S/m και κίνκι παιχνίδια ή και υποτακτική, είναι λογικό να δυσανασχετήσει αν της στερεί ο Κυριαρχικός, την αναμενόμενη ποσότητα σπέρματος, την αναμενόμενη ένταση και διάρκεια ξυλοδαρμού, τον αναμενόμενο χρόνο ενασχόλησης μαζί της και σαφώς το αναμενόμενο ενδιαφέρον.", ενώ δεν δικαιούται να δυσανασχετεί αν την καθοδηγεί να πει ψέματα σε κάποιον άλλον;

    Γιατί στη μία περίπτωση έτσι και στην άλλη αλλιώς; Ποια η διαφορά;
     
  10. vussinada

    vussinada ελεγχόμενη Contributor

    Το ίδιο λέμε.
    Προετοιμασία και συναινεση.
    Όταν δε λεει λοιπόν τι συναίνεση και τι προετοιμασία υπάρχει;
    Συμφώνησε να συσχετιστεί με πολυγαμικό κ αλλά δε συμφώνησε στο να κρυβει τη σχέση που έχει μαζί του.Αυτό είναι άλλου παππα ευαγγέλιο.
    Ένας πολυγαμικός κ,λέει είμαι πολυγαμικός και έχω κι άλλες υπό.Δε με ενδιαφέρει να τις γνωρίσεις ούτε είναι δουλειά σου.
    Σωστό και δεκτό και σεβαστό κι απ' όλα.
    Τελείως διαφορετικό όμως το να πει "κοιτα δε μπορει η αλλη να μαθει για μας" δηλαδή έλα τώρα!!
    Τι σκοπό έχει και που
    είναι η συνειδητή και φανερή πολυγαμία;
    Μήπως να αποκρύπτει ο κ κι οτι είναι παντρεμένος πχ,άν είναι;
     
    Last edited: 10 Μαϊου 2017
  11. Seras Victoria

    Seras Victoria My "give a fucks" are on vacation Contributor

    Γιατί πάντα αυτή η επιθετικότητα σε κάθε νημα;
    Με τι όρεξη να γράφει κάποιος καινούργιος νήμα εδώ μέσα με αυτή τη συμπεριφορά κάθε φορά;
     
  12. Silinos

    Silinos New Member

    Φυσικα ενας Κ μπορει να ερωτευτει την υ του..Και η υπο του αν νιωθει οτι ειναι πολυγαμικη και ''ψαχνετε'' με πολλους Κ,καλο θα ειναι να το ξεκαθαριζει απο την αρχη ουτος ωστε ο Κ να ξερει σε τι ''τρυπακι'' ,μπαινει και φυσικα αυτος να αποφασισει αν οντως του αξιζει μια τετοια σουμπα απο την στιγμη που θελει μια ειλικρινη σχεση οσο κρατησει τελος παντων..Συμφωνω με αυτα που λες,maria anna.