Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Πολύ σεξ.

Συζήτηση στο φόρουμ 'Σεξ και Σχέσεις' που ξεκίνησε από το μέλος _voltage_, στις 19 Οκτωβρίου 2018.

  1. _voltage_

    _voltage_ Ιδιόκτητη. Contributor

    Χαίρομαι να βλέπω ανθρώπους να μετακινούνται από τις αρχικές τοποθετήσεις τους.
     
  2. Mr__despicable

    Mr__despicable Regular Member

    Ανοίγει το μυαλό και εκφράζουμε αυτό που θέλουμε καλύτερα. Σε γενικά πλαίσια (εκτός των ορίων) τα ίδια λέω πάντως  
    Υγ: καλά θυμόμουν ότι είχα απαντήσει σε αυτό το νήμα  
     
  3. Sejanus

    Sejanus Omnis in tenebris vita laborat Contributor

    Μια χαρά άποψη έχω. Άμα περνά αυτή καλά εμένα μου περισσεύει.
    Βέβαια δε θα έκανα σχέση μαζί της καθόσον και εγώ μονογαμικός είμαι, είτε εντός είτε εκτός πλαισίου. Και με όσες dommes είχα συνάψει σχέση ήσαν και αυτές μονογαμικές.
    Στο τελευταίο κομμάτι εφόσον περνάμε καλά και είμαστε ξεκάθαροι a priori τότε δεν υπάρχει πρόβλημα. Δεν απαιτείται κάποια σύσφιξη/επένδυση συναισθηματική για να "παίξεις μπαλίτσα". Έχει τύχει ωστόσο να της κακό φανεί αργότερα ειδικά αν το θεωρεί παρωχημένο...ε bad luck τι να κάνουμε χαχαχα
     
  4. espimain

    espimain Contributor

    Πόσα ξέρετε πόσα ξέρετε  
    Μου φτιάξατε το πρωινό με την συγκεκριμένη προσέγγιση.
    Έκανα τον συνειρμό στις αντιδράσεις των γυναικών σε σχέση με την αντίστοιχη αναλογία των ερωτικών συντρόφων των ανδρών. Αν δηλαδή ένας άνδρας έλεγε τον μαγικό αριθμό "1ας γυναίκας" και "5 ανδρών" τι κατρακύλα θα έκανε στην σκάλα, αποχωρώντας τρέχοντας η κυρία.
         
     
    Last edited: 1 Φεβρουαρίου 2021
  5. _voltage_

    _voltage_ Ιδιόκτητη. Contributor

    Εγώ είμαι εντελώς αθώα, όπως άλλωστε είναι σαφές, προφανές και πασίγνωστο. Αλλά θα επανέλθω. Την καλημέρα μου  
     
  6. p0ltergeist

    p0ltergeist Regular Member

    Επειδή το θυμάμαι το νήμα, από την αρχή αρκετός κόσμος είχε βγάλει διαφορετικά συμπεράσματα σχετικά με το ζητούμενο του νήματος. Έχω την εντύπωση ότι με καλύτερη ή περισσότερο στοχευμένη διατύπωση θα υπάρξουν πολλές αναδιατυπωσεις και μετακινήσεις θέσεων.
     
  7. Freja.in

    Freja.in Regular Member

    1. Η επιλογή των ερωτικών συντρόφων είναι προσωπική υπόθεση. Δεν έχει λόγο σε αυτό κάνεις εκτός από τους εμπλεκόμενους.
    2. Τα κριτήρια είναι πάντοτε υποκειμενικά, για εμένα μετράει η ειλικρίνεια.
    3. Προτιμώ να μιλάω ελεύθερα για τέτοια θέματα, εκτός του επαγγελματικού μου χώρου.
    4. Σίγουρα ναι. Εκτιμώ την ειλικρίνεια όπως είπα και είμαι κι εγώ ειλικρινής.
     
  8. _voltage_

    _voltage_ Ιδιόκτητη. Contributor

    H αρχική διατύπωση ήταν εσκεμμένα αφηρημένη, ή μάλλον καλύτερα up for interpretation, και αυτό γιατί με ενδιαφέρει συγκεκριμένα το unconscious bias ή η σχετική θέση από την οποία κάποιος/α ξεκινάει μια συζήτηση  
     
  9. Arioch

    Arioch Μαϊμουτζαχεντίν Premium Member Contributor

    Μπορεί η απάντηση να σε εκπλήξει. Εγώ, τουλάχιστον, που έχω εμπειρίες και με το φύλλο μου, ποτέ δεν έλαβα αρνητική αντίδραση από τις παρτενέρ μου.

    Και επειδή πρώτα δοκίμασα με το δικό μου φύλλο και μετά με το άλλο μέχρι να φτάσω στις 3 το ισοζύγιο έγερνε προς τ' αγοράκια.
     
  10. Mr__despicable

    Mr__despicable Regular Member

    Μήπως έπαιξες και λίγο safe όμως με τις παρτενέρ; Εννοώ, μήπως είχες ήδη αρκετό θετικό feedback μέχρι να φτάσει η συζήτηση σας σε αυτό;
     
  11. p0ltergeist

    p0ltergeist Regular Member

    Καλά όλα αυτά, αλλά με ασαφείς ερωτήματα θα υπάρχουν και ασαφείς τοποθετήσεις. Η αρχική θέση έχει σημασία μόνο όταν η κουβέντα γίνεται πάνω σε κάτι που έχει γίνει αντιληπτό από όλους. Αλλιώς υπάρχει αυξημένος κίνδυνος να υπάρξουν λάθος συμπεράσματα
     
  12. Arioch

    Arioch Μαϊμουτζαχεντίν Premium Member Contributor

    Όχι, είμαι πολύ blunt άνθρωπος.