Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Που πάνε οι παλιές αγάπες;

Συζήτηση στο φόρουμ 'Σεξ και Σχέσεις' που ξεκίνησε από το μέλος Guest05, στις 29 Μαϊου 2007.

?

Που πάνε οι παλιές αγάπες;

  1. Στον παράδεισο...

    66 vote(s)
    52,0%
  2. Στο διάολο...

    61 vote(s)
    48,0%
  1. Guest05

    Guest05 Guest

    Α...όλα κι όλα. Δεν ξέρω τι κάνει η Μαριάννα αλλά είναι απαράδεκτη η δημοσιοποίηση ιδιωτικής αλληλογραφίας. Θα σε παρακαλέσω μιας κι εγώ είμαι εδώ ο θεματοθέτης να το σβήσεις.
     
  2. Astarty

    Astarty Contributor

    Δικό του πμ δημοσιεύει μωρό μου. Ό,τι γουστάρει κάνει με αυτό.
     
  3. Dome of Affection

    Dome of Affection Contributor

    αχ αχ τι μου θύμησες!! Οταν πρωτο-γνωρισα τον Γητευτή μου   μ΄ έκανε να γελώ πολλές φορές ( και ακόμα μονον Εκείνος έχει το χάρισμα να με κάνει να γελώ ακόμα και στα πιο ντάουν μου !!) Τοτε λοιπον είχε πει αυτο που λες...καπως έτσι " λένε ότι όταν ενας Αντρας κάνει μια γυναίκα να γελά, ή είναι γελοίος ή της αρέσει πολύ !!"

    Προφανές και αυταπόδεικτον το ποιό απο τα δύο συνέβαινε σε μένα  

    Οσο για το "κολακεύουν" ! Μη γελιέσαι @ Χάινριχ! Ιχνος κολακείας δεν ειχε το παρόν. Ηταν απλά υποχρέωση δική μου στον ευατό μου να αποκαταστήσω λέξεις και έννοιες.
    (Είμαι του ...τάξις και ηθίκή βλέπεις !! Ουδεπόποτας!!   )

    Οπως είπες η πολυφωνια αλλα και το υψηλό κατα καιρούς επίπεδο των γραφομένων σε τουτο το φόρουμ χρηζουν υποθέτω την αποκατάσταση αυτη των εννοιών και σαφώς δεν μπορω να δεχθω την ακρύρωση των πάντων στο όνομα μιας "ελευθεριότητας" και όχι ελευθερίας του λόγου.

    Αυτα !
     
  4. mr.goodcat

    mr.goodcat Regular Member

    Το δικό μου πμ νομίζω μπορώ να δημοσιοποιώ, μιας και στον μόνο που'χω να λογοδοτήσω
    είναι ο εαυτός μου Χάινριχ...

    Τώρα αν οι mods προστατεύουν τον κάθε χρήστη από πιθανά ξεφτιλίκια του, τι να γίνει..
    Με έφαγε το σύστημα this time  .

    Βέβαια ήταν εκτός τόπου και χρόνου, οπότε οκ.
    Για αυτό κ' μόνο τον λόγο αποδέχομαι την διαγραφή.
     
  5. Guest05

    Guest05 Guest

    Έχεις δίκιο και ζητώ συγνώμη. Αρνούμενος να διαβάσω προσωπική αλληλογραφία το «διάβασα» διαγώνια και δεν κατάλαβα πως ήταν δικό σου.

    Όπως και να έχει επιχειρήματα υπάρχουν εκατέρωθεν. Και ναι εγώ προκάλεσα τέτοια αντίδραση εκ μέρους της.
     
  6. Ηλίας

    Ηλίας Guest

    Προστατεύουμε τον κάθε χρήστη, όπως είπες. Θα βρίσει ο Α, θα απαντήσει ο Β, θα ξαναπαντήσει ο Α κ.ο.κ. Μπορείτε να λύσετε την συγκεκριμένη διαφωνία ιδιωτικά. Να 'σαι γερός και ψύχραιμος, όπως κι εσύ Μαριάννα.

    Σας ευχαριστώ...
     
  7. mr.goodcat

    mr.goodcat Regular Member


    Δεν έγινε τίποτε 

    Η συγγνώμη μπορεί να γίνει ευκόλως αποδεκτή με το να πάμε ένα καϊφέ στα λιονταράκια
    ή αλλαχού  .

    Από μεθαύριο είμαι free .

    Αν για προσωπικούς λόγους δεν το επιθυμείτε, οκ, σας έχω συγχωρέσει ήδη :}.
     
  8. marianna2004

    marianna2004 New Member

    Απάντηση: Re: Που πάνε οι παλιές αγάπες;

    δεν θα πω πολλα φον κλαιστ.εσυ ασχοληθηκες μαζι μου εγω ουτε που σε ξερω.και δεν προκειται περι διαφωνιας. εσυ εγραψες οτι ανεχεσαι την παρουσια μου εδω λες και θα σου ζητησω την αδεια για να βρισκομαι εδω!ας γελασω.
     
  9. mr.goodcat

    mr.goodcat Regular Member

    Έχεις δίκιο .

    Ευχαριστώ κ' γω.
     
  10. Guest05

    Guest05 Guest

    Ηλία διαφωνώ. Θεωρώ πως πρέπει να αποκατασταθούν όλα ως ήταν.
    Στο κάτω κάτω μιας κι εγώ είμαι ο θεματοθέτης εμπιστέψου με και θα εκπλαγείς.
     
  11. Ηλίας

    Ηλίας Guest

    Όπως νομίζεις Θεματοθέτη μου  
     
  12. Από όσα διάβασα στο θρέντ.

    Ο καθένας με την ηλικία του και με όποιο status επέλεξε (για να το επέλεξε αυτός ξέρει τώρα άμα είναι δήθεν θα βγάλει άκρη όποιος / όποια είναι σε άμεση σχέση μαζί του και όχι online μέσω forum). Moυ είναι εξαιρετικά δυσάρεστο να ακούω πράματα σχετικά με μικρότερες ηλικίες, ότι δεν έχουνε εμπειρία στο χώρο του bdsm κλπ, (ερώτηση μαζί μεγαλώνατε? αυτό πάει στους επίδοξους - μεγαλύτερους σε ηλικία - κριτές).
    Γνώμη μου είναι (το βλέπω στη ζωή) όσα ξέρουνε τα ανήλικα να ξέρανε και τα ενήλικα.

    Οι χαρακτηρισμοί και οι ειρωνίες από όλες τις πάντες είναι περιττές γενικώς.

    MPslave, άλλο η προσπάθεια ερμηνείας, ενός μέρους, του κυρίαρχου ανθρώπου (Homo-Dominus), γενικά και αορίστα (στη ζωή, στο πως συμπεριφέρεται κλπ) και εντελώς άλλο πράμα ο ορισμός Κυρίαρχος / Σεξουαλικός Σαδιστής εντός bdsm πλαισίου. O oρισμός που έδωσες (όχι άτοπος βέβαια, κάτω από ένα γενικό πρίσμα) είναι σαν χλιαρό απόφθεγμα του Ζαμπούνη σχετικά με το Σαβούρα Βίβρ. Προσωπική μου άποψη, ότι ο έλεγχος του θυμού (θυμού από σοβαρό αίτιο) είναι καλή άσκηση για Ορθόδοξους μοναχούς, ενίοτε και για γυναίκες σε μέρες εμμήνου ρήσεως. Ο θυμός, άπαξ εμφάνισής του και δεδομένου ότι, ουσιαστικά, πρόκειται περί δημιουργίας - ακούσιας ή μη - τρίτων παραγόντων (αντίπαλων, εχθρών κλπ), οι οποίοι βάλουν με ποικίλες μεθόδους και τεχνικές (έντεχνη υπόγεια ειρωνία φερ' ειπείν), εναντίον του Εγώ (του τελευταίου στεγανού που μας έχει απομείνει σε αυτόν τον ντουνία), του - θυμωμένου πλέον - ατόμου, ωφείλει να εξωτερικεύεται, ως προς την σωστή (πάντα) κατεύθυνση (όχι τπτ άλλο δηλ. μη μας περάσουν και για Κώτσους), με απώτερο σκοπό την εκτόνωσή και την αγαλλίαση της ψυχάρας του (του θυγώμενου). Η υπερβολική εγκράτεια θυμού μπορεί μεν να κερδίζει εντυπώσεις - στους κύκλους του Χρ. Ζαμπούνη (ασχέτως αν σύσσωμη η ομήγυρη μειδιά υπό των μυστακιών που δεν κατέχει) και να αποδίδει "κυριαρχικούς" κλάδους ελαιόδεντρων στας κεφαλάς (ή και στας πόδας) του εγκρατή. Συνοδεύεται όμως από την παρενέργεια της δυσκοιλιότητας στον τελευταίο.
    Συνιστώ λοιπόν ΞΕΧΕΣΜΑ, όπου και όποτε χρειάστει (δηλ. αν μας προκαλέσουν), χωρίς πολύ σκέψη (δεν είναι τεχνική που διαθέτει χάρη, αλλά αν μη τι άλλο φέρνει αποτέλεσμα).