Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Που πάνε οι παλιές αγάπες;

Συζήτηση στο φόρουμ 'Σεξ και Σχέσεις' που ξεκίνησε από το μέλος Guest05, στις 29 Μαϊου 2007.

?

Που πάνε οι παλιές αγάπες;

  1. Στον παράδεισο...

    66 vote(s)
    52,0%
  2. Στο διάολο...

    61 vote(s)
    48,0%
  1. marianna2004

    marianna2004 New Member

    Απάντηση: Re: Απάντηση: Re: Απάντηση: Re: Απάντηση: Re: Απάντηση: Που πάνε οι παλιές

    αγαπητε μου καταρχην να διευκρινησω κατι.στα πμ απαντω μονο ΟΤΑΝ ΕΓΩ το κρινω σκοπιμο!επιλεον σε πληροφορω πως δε προλαβαινω να λαμβανω μηνυματα γιατι καθημερινα το μενου των μην ειναι συνεχως πληρες!και πως μπορεις να κρινεις ΕΣΥ το χαρακτηρα μου με 2 ποστ που δημοσιευσα???
     
  2. mr.goodcat

    mr.goodcat Regular Member

    Re: Απάντηση: Re: Απάντηση: Re: Απάντηση: Re: Απάντηση: Re: Απάντηση: Που πάνε οι παλ

    Οκ.

    Δείγμα του ότι υπάρχουν πολλοί απελπισμένοι subs που δεν τους πειράζει να χαρακιάσουν
    την ψυχή τους για μια Αφέντρα 22 χρονώ.

    Μην κρίνετε εξ' ιδίων τα αλλότρια. Επειδή δεν μπορείτε εσείς να κρίνετε τον άλλο από 3 ποστ που δημοσίευσε, δεν σημαίνει πως δεν μπορούν άλλοι να το κάνουν. Εξάλλου σε μερικές περιπτώσεις μεγάλη βαρύτητα έχει όχι ο αριθμός
    των ποστ αλλά το τι λέει κανείς εκεί μέσα.

    Θα απαντήσετε όταν το κρίνετε σκόπιμο.

    Αλλά την απάντηση που περιμένω να πάρω, δεν θα έρθει σε λιγότερο από 10 χρόνια.

    Οπότε, καλά να περνάτε... mistress.
     
  3. Guest05

    Guest05 Guest

    Re: Απάντηση: Re: Που πάνε οι παλιές αγάπες;

    Προφανώς Μαριάννα δεν κατάλαβες αυτά που έγραψα κι αφορούσαν τον αυτοπροσδιορισμό σου.
    Θα προσπαθήσω να τα κάνω απλά.

    Ρωτώντας ως θεματοθέτης για της παλιές αγάπες ομολογώ πως δεν περίμενα να μου απαντήσει μια εικοσάχρονη που θα αυτοπροσδιοριζόταν ως κυρίαρχη.
    Η αλήθεια είναι πως ο τρόπος που στο έδειξα θα μπορούσε να εκληφθεί και ως προσβλητικός.

    Ναι προσβλητικός δεν έχεις άδικο, αλλά με την αντίδρασή σου, έδειξες σε όλους πως μάλλον έχω δίκιο. Ενώ θα μπορούσες με άλλη αντίδραση όχι μόνον να ρίξεις στο κενό ότι επιχειρήματα ( για την ηλικία σου ) παρέταξα στην κουβέντα, αλλά να με κάνεις και να ανασκευάσω. Ακόμη και να απολογηθώ.

    Παρόλα αυτά δεν αλλάζω γνώμη. Θεωρώ πως διατρέχει μεγάλο κίνδυνο όποιος κάτω από το βάρος της μοναξιάς του, σου παραδοθεί ως «σκλάβος», κι αν ήμασταν σε πραγματική κοινότητα και όχι σε εικονική, θα σου τραβούσα το αυτί. Αυτό προσπάθησα να κάνω και τώρα αλλά το διαδίκτυο είναι άδικο μέσο και διαστρεβλώνει σε ένα βαθμό τις προθέσεις.

    Δεν επιθυμώ την αντιπαράθεση με χαρακτηριστικά «είσαι γελοίος», «είσαι βλάκας» κλπ. Ως γνήσιος κυρίαρχος δεν είμαι καλός σε αυτά.
     
  4. Dome of Affection

    Dome of Affection Contributor

    εγω δεν ξέρω τα πάντα Seirios_79 , τι να γίνει? i am sorry!!  
     
  5. gaby

    gaby Guest

    Κύριε φον Κλαιστ, θα μπορούσατε να μου πείτε τί σημαίνει "τσιρίμπασης";

    Είχα ξαναρωτήσει και ομογενής σας με είχε παραπέμψει στον Πετρόπουλο, την εποχή που ήμουν στο φουλ της δουλειάς για τη διατριβή μου κι έτσι ποτέ δεν έμαθα και θα ήθελα να ξέρω.
     
  6. Guest05

    Guest05 Guest

    Τσιρίμπασης είναι ο αρχηγός σε μια φυλακή. Είναι ο άνθρωπος που παίρνει το βιδάνιο της φυλακής, κι έχει την πιο μπάνικη σουλτάνα. Διαθέτει ένα μικρό στρατό κι έχει στημένες δουλειές έξω που του εξασφαλίζουν οικονομική επάρκεια. Συνήθως ζει απομονωμένος με την σουλτάνα του στο μεγαλύτερο κελί. Έχει παντού μάτια κι αυτιά.
    Μέγας τσιρίμπασης ήταν ο γνωστός Σακαφλιάς.

    Η ιστορία τώρα.

    Κάποτε σε μια φυλακή ζούσε ένας τσιρίμπασης. Στην ίδια φυλακή ήρθε κι ένας νεαρός τσόγλανος που ήθελε να ανεβεί στην ιεραρχία του υποκόσμου. Μια μέρα βρέθηκε μπροστά στην ανοικτή πόρτα του κελιού του τσιρίμπαση κι άρχισε να τον βρίζει σκαιότατα.

    Οι άλλοι τρόφιμοι που ήταν μπροστά στην σκηνή προσπάθησαν να συνετίσουν τον μικρό γιατί θεώρησαν πως ο τσιρίμπασης θα σηκωθεί από το κρεβάτι του και θα σφάξει σαν αρνί τον μικρό τσόγλανο.

    Ο τσιρίμπασης κοίταξε με κατανόηση τον μικρούλη και απλά γύρισε πλευρό δείχνοντας του τα οπίσθια του.

    Το αποτέλεσμα ήταν πως ο τσιρίμπασης παρέμεινε τσιρίμπασης ενώ ο μικρός τσόγλανος ζήτησε το ίδιο βράδυ μεταγωγή σε άλλη φυλακή.
     
  7. gaby

    gaby Guest

    την θυμάμαι την ιστορία, πέρσυ τον Μάρτιο αν δεν κάνω λάθος;

    ευχαριστώ  
     
  8. σχωρεμένη ΜPslave, σχωρεμένη.
     
  9. marianna2004

    marianna2004 New Member

    Απάντηση: Re: Που πάνε οι παλιές αγάπες;

    ωραια ιστορια φον κλαιστ!σιγουρα του τραβηξε και το αυτι πριν φυγει για την αλλη φυλακη ε??
     
  10. Guest05

    Guest05 Guest

    Re: Απάντηση: Re: Που πάνε οι παλιές αγάπες;

    Δεν ξέρω αν του το τράβηξε αλλά του χάρισε τη ζωή. Από σερετιλίκι.
    Πάντως κατοπινοί λαογράφοι έγραψαν πως ο μικρός κακώς έφυγε. Ήταν λένε μπάνικος και θα έκανε μια χαρά για αναπληρωματική* σουλτάνα στον τσιρίμπαση.

    *Για να του φέρνει τον καφέ.
     
  11. dentman

    dentman Guest

    Απάντηση: Που πάνε οι παλιές αγάπες;

    @Χάινριχ: μην κολλάς ρε στο Μαριαννάκι μας. Τα κοτοπουλάκια, μόλις σκάσουν μύτη έξω απ'τ'αυγό θέλουν αγάπη, φροντίδα και προδέρμ.. πως τολμάς να της φέρεσαι έτσι εσύ. Μη φοβάσαι Μαριαννάκι, σε συμπαθούμε κατά βάθος!! (αλλά πολύ βάθος)!!!!
     
  12. female

    female Contributor



    "Μηδένα προ του τέλους μακάριζε."

    Αν το παραπάνω το δούμε και σχετικά με μια σχέση, ίσως το τέλος είναι που αποδεικνύει την αλήθεια της ή μη. (Ή ίσως, και το μη τέλος της.) Προφανώς, αν όντως ήταν αγάπη πάει στον Παράδεισο. (Αν και καμιά φορά αλλάζουν τόσο οι άνθρωποι κάπου στη μέση...)

    Αν δεν ήταν, τότε παίζεται.

    Το ίδιο ερώτημα, και ίσως με την ίδια απάντηση, θα έδινα για τις παλιές φιλίες. Τόσο σημαντικές κι αυτές...!