Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Που πάνε οι bdsmers μετά τα 50; πόσοι ακομη είναι εδω;

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM Discussion' που ξεκίνησε από το μέλος ilias1, στις 27 Μαϊου 2016.

  1. tithon

    tithon Contributor

    με τις αφίσες μαζί.
     
  2. lizard_

    lizard_ his only purpose is A's pleasure

    ε... αφού δοκίμασες όλα τα άλλα... δε γαμιέται... δοκίμασε κι αυτό.

    error! κλέψτο σωστά τουλάχιστον.
     
  3. ilias1

    ilias1 https://vimeo.com/61962404 Contributor

    Και μη χειροτερα.......
     
  4. AlexanderV

    AlexanderV Contributor

    Κάτι αντίστοιχο ή παρόμοιο ακούστηκε για Χο-Τσι-Μινχ, Μιλόσεβιτς, Καντάφι, καθεστώς Ταλιμπάν. Όλες αυτές οι περιπτώσεις είχαν ένα αξιοσημείωτο κοινό χαρακτηριστικό. Ευκολάκι. Να ήταν η κακία τους αυτό?
     
  5. elfcat

    elfcat . Contributor

    @rea...

    δεν είμαι σίγουρη ότι έχω καταλάβει τη θέση σας, μήπως θα μπορούσατε να διευκρινίσετε λίγο τι ακριβώς πρεσβεύετε για να κρίνω αν έχω κάτι να πω επ αυτού;

    1) το αρχικό ποστ ΔΕΝ ήταν καφρίλα, οπότε κακώς απαντήθηκε με καφρίλες;

    2) το αρχικό ποστ ΗΤΑΝ καφρίλα, αλλά κακώς απαντήθηκε με καφρίλες, γιατί ΠΟΤΕ δεν ωφελεί να απαντάμε με καφρίλες σε καφρίλες;

    3) το αρχικό ποστ ΗΤΑΝ καφρίλα, αλλά κακώς απαντήθηκε με καφρίλες, γιατί το ΕΙΔΟΣ της συγκεκριμένης αρχικής καφρίλας δεν απαντιέται με καφρίλες;

    4) κάτι άλλο που μου διαφεύγει τελείως; (αλλά μπορεί να διατυπωθεί με όρους "καφρίλας", όπως λέτε)

    Πάντως δεν εξέλαβα την ερώτηση του @lizard_ ως καφρίλα, εφ όσον έδινε διέξοδο απάντησης "Οχι, δεν θα τα βάλω, αλλά με νοιάζει επειδή..." Επειδή, τί;;; Αυτό ήταν το ζητούμενο της ερώτησής του, νομίζω.

    Ούτε η διέξοδος που πρότεινε ο @Arioch ακολουθήθηκε ("αυτά πιστεύω εγώ και σ'όποιον αρέσουν.." ). Αντ' αυτού, "είστε όλοι ξεμωραμένοι γέροι, είμαι 18άρα σας γαμώ τα μορμολύκεια" - ή κάτι τέτοιο.

    Τέλος, θα πρέπει να αναγνωριστεί ότι κανείς δεν θα καθόταν να αντιμετωπίσει πραγματολογικά το αρχικό ποστ ("δεν ισχύουν αυτά, επειδή έτσι κι έτσι..") όπως δεν θα ασχολούνταν κανείς να αναλύσει το πρωτοσέλιδο της εσπρέσο, π.χ."Παπαδιά με τράγο - άλαλη η τοπική κοινωνία.."

    Και θα 'πρεπε να θεωρηθεί κομπλιμάν απ'την εν λόγω (*) το ότι παρουσιάζει τον μέσο +/-60 να καταρρέει το σώμα του και να ξεχνά δεμένους ανθρώπους σε άλλα δωμάτια, χωρίς αυτομάτως να της αποδοθεί αριθμός IQ που αντιστοιχεί σε θερμοκρασίες της άνοιξης στο β. ημισφαίριο.

    Νομίζω ότι το μείγμα βλακείας και κακίας που της αποδόθηκε (από τον καθένα σε διαφορετικά ποσοστά) είναι κατά τι καλύτερο από το "100% ηλιθιότητα" - σημείο από το οποίο αναγκαστικά θα εκκινούσε κάθε προσπάθεια αναλυτικής επιχειρηματολογίας.

    (*) δεν tagάρω γιατί έχει αποσυρθεί από την συζήτηση (σοφά) και εξάλλου συζητάμε κάτι άλλο τώρα, για τον δημόσιο διάλογο.
     
  6. cadpmpc

    cadpmpc Contributor

    Ουδείς εκών κακός, λέγαν οι παλιοί, πα να πεί πως η κακία είναι αποτέλεσμα βλακείας, εννοώντας σαφέστατα τον φύσει και θέσει συμπεριφορικόν βλάκα, ως μεταγενέστερα περιγράφηκε επακριβώς από τον καθηγητή Ζαμπέλη.
    Ό.ε.δ...
     
  7. lizard_

    lizard_ his only purpose is A's pleasure

    είναι μια φράση που τη χρησιμοποιώ συχνά, τουλάχιστον με άτομα που έχω πει και δυό κουβέντες. από κει και πέρα, ο καθένας μπορεί να έχει τους λόγους του για να παρεξηγηθεί. αξιοπρόσεκτο είναι οτι δεν αντέδρασε καν η σοκο, αλλά οι υποστηρικτές της, παρόλο που την άδειασαν στο τέλος...
     
  8. lizard_

    lizard_ his only purpose is A's pleasure

    @cadpmpc + @AlexanderV να πάτε να μαζεύετε καφέ στη νικαράγουα!!!
     
  9. tithon

    tithon Contributor

    να και τα τασκς
     
  10. underherfeet

    underherfeet πέρα βρέχει Contributor

    Τι έχει γίνει τελικά θα μας εξηγήσει κανένας;
    Η μήπως πρέπει να πιστέψουμε οτι κάποια μύγα τσίμπησε ξαφνικά τη σοκολάτα κι αποφάσισε να τα βάλει με τους εξηνταγύρω;
     
  11. lizard_

    lizard_ his only purpose is A's pleasure

    κουτσομπόλη!
     
  12. underherfeet

    underherfeet πέρα βρέχει Contributor

    με πνίγει το δίκιο, τον εξηντάρη αφού!