Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Προτάσεις για δημιουργική απασχόληση υποτακτικών.

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM Τεχνικές' που ξεκίνησε από το μέλος Vakhos, στις 15 Ιανουαρίου 2012.

  1. happyhellcat

    happyhellcat Regular Member

    Απάντηση: Προτάσεις για δημιουργική απασχόληση υποτακτικών.

    * Του δένουμε τα γεννητικά με ένα σχετικά μακρύ σκοινάκι, τον βάζουμε στα τέσσερα, το περνάμε ανάμεσα στα πόδια του προς τα πίσω σαν ουρίτσα, και τον βάζουμε να το κυνηγάει doggy style.
    * Τον βάζουμε να μας βάφει τα νύχια, με το πινελάκι στο στόμα και τον τιμωρούμε όταν ξεφύγει από τα όρια.
    * Τον βάζουμε να γράψει ανάποδα και από δεξιά προς τα αριστερά 50 φορές "Δεν θα νευριάζω την Κυρία μου" και όποτε κάνει μουτζούρα, πέφτει τιμωρία.
    * Του λέμε πως η νέα του safeword είναι "σαλαμανδροματόχαντρα" ή "σουπερκαλιφρατζιλιστικεξπιαλιντόσιους", να τη μάθει, και μετά του λέμε, χαϊδεύοντας με νάζι το μαστίγιο, να μας φτιάξει παγάκια από βότκα. Αν δεν τα καταφέρει, θα πέσει στα τέσσερα...
     
  2. zou

    zou

    Απάντηση: Προτάσεις για δημιουργική απασχόληση υποτακτικών.

    ευτυχως που δουλευω και δεν εχω προβλημα τι να κανω τον ελευθερο μου χρονο.... αλλιως δε βρισκω κανενα νοημα σε ολα αυτα...
    συγγνωμη βακχε!
     
  3. Vakhos

    Vakhos Regular Member

    Απάντηση: Προτάσεις για δημιουργική απασχόληση υποτακτικών.

    Δεν υπάρχει λόγος να ζητάς συγνώμη. Ο καθένας πρέπει να εκφράζει ελεύθερα τη γνώμη του.
    Σε ευχαριστώ που το διάβασες.
     
  4. Vakhos

    Vakhos Regular Member

    Απάντηση: Προτάσεις για δημιουργική απασχόληση υποτακτικών.

    Τελευταίο μέρος.

    Ασκήσεις ψυχολογικών ορίων συνέχεια:

    * Κάνουμε κάποια δουλειά ή διαβάζουμε ένα βιβλίο ή βλέπουμε απλά τηλεόραση όλο το
    απόγευμα, έχοντας δώσει εντολή να μην κάνει τίποτα και να κάθεται ακίνητος/η στη γωνιά του/ης
    γονατιστός/ή. Κάθε διαμαρτυρία (αν υπάρχει) τιμωρείται αυστηρά.Στο τέλος της δοκιμασίας
    επιβραβεύουμε αν έχει ακολουθήσει την εντολή μας.

    * Κόβουμε κάθε επικοινωνία με τον/ην υ ξαφνικά και για μια εβδομάδα και του/ης απαγορεύουμε
    να στείλει έστω sms.Ορίζουμε συνάντηση μετά την εβδομάδα και του/ης λέμε να κρατάει ημε-
    ρολόγιο συναισθημάτων. Η διακοπή επαφής γίνεται ακανόνιστα κάθε περίπου έξι μήνες και
    χωρίς καμμιά αιτιολόγηση ή προειδοποίηση.Ανακοινώνεται ξαφνικά και ισχύει απο την επό-
    μενη ώρα. Όσο επώδυνο και αν είναι δένει φοβερά τη σχέση M/s και ενισχύει την καρτερικό-
    τητα του/ης υ.

    * Κατά καιρούς υποχρεώνουμε τον/ην υ να κατουράει και να χέζει σε έναν κουβά στο δωμά-
    τιο μπροστά μας. Τον κουβά τον έχει πάντα δίπλα του/ης στο χώρο αναμονής του/ης, μέχρι να
    του/ης δοθεί εντολή να τον αδειάσει και να τον πλύνει.

    * Δένουμε τον/ην υ πολύ καλά ώστε να μην μπορεί να κουνηθεί καθόλου σε μια καρέκλα ή
    στο κρεβάτι και ενώ ξέρουμε ότι σε μία ώρα έχει μια πολύ σοβαρή δουλειά έξω, τον/ην εκνευ-
    ρίζουμε και δημιουργούμε εναν ψεύτικο καυγά και του/ης λέμε ότι τον/ην παρατάμε έτσι μέχρι το
    πρωϊ και ανοίγουμε την πόρτα και φεύγουμε,αφήνοντας χωρίς να το ξέρει την κάμερα
    ανοικτή.Όσο η ώρα περνάει φαίνεται αν έχουμε δουλέψει σωστά με τον/ην υποτακτικό/ή μας.
    Μετά απο λίγο επιστρέφουμε , τον/ην αποδεσμεύουμε να προλάβει τη δουλειά που έχει να κάνει
    και το βράδυ συζητάμε για το περιεχόμενο που καταγράφηκε απο την κάμερα.




    Ασκήσεις ταπεινωτικού τσαλακώματος

    .
    * Χρησιμοποιούμε τον/ην υ σαν πιάτο αδειάζοντας το φαγητό μας επάνω στην πλάτη ή την
    κοιλιά του/ης λερώνοντάς τον/ην και τρώγοντας με το μαχαιροπείρουνο πάνω στη σάρκα του/ης.
    Τον/ην αφήνουμε νηστικό/ή και του/ης επιτρέπουμε να φάει μόνο ότι περίσεψε ή ότι έπεσε στο
    πάτωμα.

    * Όταν τον/ην τιμωρούμε, τον/η στέλνουμε να μας φέρει το εργαλείο της τιμωρίας του/ης ( βίτσα ,
    μαστίγιο αλυσίδες κτλ.) και πριν το χρησιμοποιήσουμε το φιλάει. Μετά το τέλος της τιμωρίας φιλάει
    το χέρι του/ης Κ και Τον/ην ευχαριστεί για την τιμωρία.

    * Κάποια βράδυα κοιμάται δίπλα στο κρεβάτι μας κάτω στο πάτωμα. Τον/ην καλούμε μόνο όταν
    θέλουμε τις υπηρεσίες του/ης και μετά τον/η στέλνουμε πίσω. Αν θέλουμε να τον/ην επιβραβεύσουμε
    για κάτι σημαντικό που έκανε, τον/ην καλούμε να κοιμηθεί μαζί μας .

    * Στους/ις άτακτους/ες και ανυπάκοους/ες υ επιβάλουμε να ξυπνάνε κάθε μια ώρα και να κάνουν
    παγωμένο ντούς ή ότι άλλο θεωρούμε κατάλληλο για την περίπτωση.Άλλες φορές τους/ις δένουμε
    σε άβολες στάσεις και τους/ις αφήνουμε έτσι όλη νύχτα να κοιμηθούν.

    * Κατά καιρούς τον/η βάζουμε να τρώει ή να πίνει νερό σε μπώλ στο πάτωμα, δένοντας
    του/ης τα χέρια στην πλάτη φτύνοντας ή χύνοντας μέσα στο φαγητό του/ης.

    * Μετά απο αρκετό καιρό εκπαίδευσης, μια μέρα χαλαρώνουμε τους τύπους και δίνουμε
    το περιθώριο στον/ην υ να μην υπακούει στις εντολές μας χωρίς να τον/ην τιμωρούμε όπως πριν.
    Ανεχόμαστε π.χ. να έλθει στο κρεβάτι χωρίς εντολή, ή να μην ζητάει άδεια για να κάνει
    κάτι.Τον/ην αφήνουμε έτσι όλη μέρα και το βράδυ τον/ην τιμωρούμε πολύ αυστηρά για την ανυ-
    πακοή του/ης εξηγώντας του/ης μετά την τιμωρία ότι αυτό δεν πρέπει να ξαναγίνει ποτέ.

    * Του/ης δίνουμε τη βίτσα ή το καμουτσίκι και δίνουμε την εντολή να αυτομαστιγωθεί π.χ.
    είκοσι φορές δυνατά, σε διάφορα σημεία του σώματος που του/ης λέμε κάθε φορά. Ελέγχου-
    με το πόσο δυνατά χτυπάει και αυξάνουμε τα χτυπήματα αν "κλέβει".

    * Η αποχή απο διάφορες δραστηριότητες βοηθά πολύ την ανάπτυξη του επιπέδου
    υπομονής, καρτερικότητας,και υποταγής του/ης υ.Μετά απο 24ωρη αποχή απο φαγητό π.χ.
    και ενω τον/ην υποχρεώνουμε να μας ταϊζει ενω εκείνος/η μένει νηστικός/ του/ής επιτρέπουμε
    να φάει δίνοντας του/ης ελεγχόμενες ποσότητες φαγητού,τοποθετώντας το σε διάφορα σημεία
    του σώματός μας ή πετώντας το στο πάτωμα, εξευτελίζοντας τον/η με αυτόν τον τρόπο, Στο τέλος
    του/ης εξηγούμε οτι όλο αυτό δεν γίνεται απο σαδισμό αλλά για να τον/ην εκπαιδεύσουμε να αντέχει.
    Αποχή μπορεί να επιβληθεί στο sex, στην επικοινωνία, στη σωμστική ανάγκη, στο νερό,στη
    σωματική καθαριότητα και περιποίηση, στο τσιγάρο κτλ.

    * Τον/ην υποχρεώνουμε να μιλάει για τον εαυτό του/ης με τα χειρότερα λόγια εξευτελίζοντάς
    τον, τσαλακώνοντας έτσι το εγώ του/ης.Όταν θέλει να ζητήσει κάτι μιλάει πάντα σε τρίτο πρόσωπο
    και λέει π.χ. " Κύριε η ξευτιλισμένη τσούλα Σου διψάει και ζητάει την άδεια να πιεί νερό". Το αν
    αυτό θα ισχύει και όταν είναι με κόσμο είναι θέμα του/ης Κ.Όταν απευθύνεται σε κάποιον τρίτο, του
    μιλάει κανονικά,εκτός και αν έχει διαφορετική εντολή.

    * Δένουμε το δεξί χέρι με το δεξί πόδι και αντίστοιχα το αριστερό,και μετά τα δύο πόδια
    μεταξύ τους . Μετά περνάμε ένα σχοινί στον κρίκο του κολλάρου και δένουμε την άκρη στα
    πόδια ώστε το κεφάλι να είναι ανάμεσα στα πόδια του/ης. Ανοίγουμε ένα τσουβάλι που να
    χωράει έτσι κουβαριασμένος/η και τον/η βάζουμε μέσα κλείνοντας απο πάνω το άνοιγμα με
    σχοινί.Τον/ην αφήνουμε έτσι αρκετή ώρα και μετα τον/η σέρνουμε απο δωμάτιο σε δωμάτιο ή
    τον/ην κουτρουβαλάμε στο πάτωμα, ή τον/η βγάζουμε και τον/ην αφήνουμε στη βεράντα ανά-
    λογα τον καιρό,ή ακόμα τον/η φορτώνουμε στο αυτοκίνητο και τον/ην περιφέρουμε.

    * Τον/ην ξαπλώνουμε σε ένα τραπέζι ανάσκελα ή μπρούμητα και του/ης ανοίγουμε βίαια το
    μουνί ή τον κώλο χώνοντας μέσα τα δάχτυλά μας άτσαλα, τον/η χτυπάμε με τα χέρια και τον/ην
    τσιμπάμε δυνατά. Πιέζουμε τις ρώγες του/ης με τα χέρια και χώνουμε τα χέρια μας στο στόμα
    του/ης βγάζοντας έξω τη γλώσσα για να τη φτύσουμε.Φροντίζουμε τα χέρια και τα πόδια να
    είναι ακινητοποιημένα.Ταυτόχρονα τον/η βρίζουμε με εξευτελιστικά σχόλια ή τον/η βάζουμε εκείνο/η
    να βρίζει το εαυτό του/ης,λέγοντας μας πόσο ξευτιλισμένη τσούλα είναι και να μας παρακαλάει
    να τον/η βασανίσουμε πιο έντονα.


    Τέλος.
     
  5. anchor

    anchor Regular Member

    Εγώ πάντως πειραματίστηκα μόνη μου για να υποστηρίξω το φίλο μου Vakhos στις προτάσεις του.  
    Έμεινα 7 ώρες ακατούρητη καταναλώνοντας αλκοόλ. Μέχρι να επιστρέψω σπίτι μου, άντεχα μια χαρά. Έφτασα σπίτι, άνοιξα την πόρτα, μπήκα μέσα καμαρωτή... και τότε..., δεν πρόλαβα να φτάσω στην πόρτα του μπάνιου, κατουρήθηκα πάνω μου.
    Επέζησα όμως και είμαι υγιέστατη  
     
  6. NobodyKP

    NobodyKP Contributor

    Απάντηση: Re: Προτάσεις για δημιουργική απασχόληση υποτακτικών.

    Αυτό που ισχύει για σένα δεν είναι απαραίτητα σωστό για όλους... Όπως όλοι δεν έχουμε το ίδιο ύψος έτσι δεν έχουμε και την ίδια φυσιολογία εσωτερικά...
     
  7. Libertin

    Libertin Regular Member

    Απάντηση: Re: Προτάσεις για δημιουργική απασχόληση υποτακτικών.

    Για μια φορά δεν ξέρω τις συνέπειες. Έχω όμως την εντύπωση, ότι αν γίνει συστηματικά, έχει επιπτώσεις. δεν ξέρω ποιες ακριβώς, αλλά εν πάση περιπτώσει, είναι ρίσκο.  
     
  8. Emiris

    Emiris Regular Member

    Δεν ξέρω αν εσείς φοράτε μπεϊμπιλίνο ή σηκώνεστε 2-3 φορές το βράδυ για κατούρημα, εγώ πάντως κοιμάμαι 7-8 ώρες κάθε βράδυ και σε αυτό το διάστημα δεν κατουράω καθόλου. Αντιθέτως κατουράω όταν ξυπνήσω.
    Και μέχρι τώρα δεν έχω πάθει τίποτα.
    Είμαι φαινόμενο;
     
  9. anchor

    anchor Regular Member

    Το νήμα περιλαμβάνει πολλές και ενδιαφέρουσες δραστηριότητες, εγώ στάθηκα σε μία, χάριν αστεϊσμού.

    Συμφωνώ μαζί σου, όμως έτσι κι αλλιώς, αν μου απαγόρευαν την ούρηση, όχι 12 ώρες, αλλά ούτε μισή ώρα δεν θα άντεχα...

    Ούτε εγώ πιστεύω πως μία ή μερικές φορές θα είχαν κάποιες επιπτώσεις στην υγεία της υποτακτικής.

    Μάλλον όχι, γιατί κι εγώ κοιμάμαι σταθερά εδώ και 45 χρόνια χωρίς το μπεϊμπιλίνο μου και σηκώνομαι για να ουρήσω το πρωί αφού ξυπνήσω.

    Πολλές από τις υπόλοιπες δραστηριότητες μου άρεσαν, με μικρότερη προτίμηση σε αυτές που περιέχουν αρκετή σωματική ταλαιπωρία, γιατί είμαι και λίγο του αντιαθλητικού  

    Επίσης δεν θα συναινούσα για ριζοβελονιά στο ύπαιθρο, γιατί προτιμώ τη σταυροβελονιά.