Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Πρωτοβουλία από το υ

Συζήτηση στο φόρουμ 'Κυριαρχία - υποταγή D/s' που ξεκίνησε από το μέλος Guruni, στις 7 Ιουνίου 2016.

  1. Ταξιδευτης

    Ταξιδευτης Regular Member

    Ξεχασα που τα εχει..μαλλον την εβαψα τωρα..
     
  2. gaby

    gaby Guest

    Ότι το θέμα Κυριαρχίας και υποταγής και τα εφαρμοστικά του είναι παντελώς άσχετο με το αν ο οποιοσδήποτε μπορεί, γνωρίζει και επιθυμεί να ζήσει τη ζωή του, απλό δεν είναι;

    Αν τυχόν χρειάζεσαι και άλλες διευκρινίσεις, μη διστάσεις  
     
  3. άλλο βούληση, άλλο πρωτοβουλία κι άλλο Κ/υ
     
  4. AuroraBorealis

    AuroraBorealis Άπαντα είναι μπίζνες

    Στα λόγια, καμία αμφιβολία.
     
  5. margarita_nikolayevna

    margarita_nikolayevna owned Contributor

    Τότε το "Η Ζωή Μετά" του Αρκά γίνεται Το ΒΔΣΜ Μετά...  
     
  6. gaby

    gaby Guest

    Ορίστε;  
     
  7. AuroraBorealis

    AuroraBorealis Άπαντα είναι μπίζνες

    Το θέμα Κυριαρχίας και υποταγής και τα εφαρμοστικά του είναι δεν είναι καθόλου άσχετο με το αν ο οποιοσδήποτε μπορεί, γνωρίζει και επιθυμεί να ζήσει τη ζωή του.
    Αυτό λέω.
     
  8. gaby

    gaby Guest

    Κάτι μου λέει πως τώρα δεν σε καταλαβαίνω εγώ   Δηλαδή κατά τη γνώμη σου, όποιος θέλει κλπ να ζήσει τη ζωή του περνάει από το D/s; Και, αφόύ από εκεί ξεκινήσαμε, όποιος αφήνει το ταίρι του χωρίς το φάρμακό του ή και σε πολύ χειρότερες καταστάσεις είναι κατ' ανάγκην υποτακτικός BDSMer μπλοκαρισμένος στο ρόλο του;
     
  9. AuroraBorealis

    AuroraBorealis Άπαντα είναι μπίζνες

    Ναι, μάλλον δεν έγινα κατανοητός.
    Αυτό που λέω είναι ότι πέρα από αυτά τα όμορφα που γράφονται και διαβάζονται εδώ και, που προσωπικά πιστεύω ακράδαντα ότι γράφονται από κάποιους μονάχα για να διαβάζονται από κάποιους άλλους, όταν έρθει η δύσκολη ώρα πάνε περίπατο και η κυριαρχία/υποταγή και τα εφαρμοστικά της.
     
  10. gaby

    gaby Guest

    Κι εγώ πιστεύω ότι αυτό ισχύει για πολλούς και έχω τη γνώμη ότι εξαρτάται από τη συνειδητότητα στην Κυριαρχία και υποταγή, κάτι που πολλοί συνειδητά απορρίπτουν για να μην πω και βδελύσσονται, και από την φροντίδα που δίνεται τόσο στην Κυριαρχία όσο και στην υποταγή. Χωρίς να είναι κανένας αγώνας, θέλει χρόνο, θέλει φροντίδα, θέλει υπομονή, θέλει επιμονή, θέλει μεράκι.

    Μπαίνω κι εγώ στον πειρασμό να (αφ)ορίσω πως όταν η Κυριαρχία και η υποταγή τριπάρουν στα ζόρικα, τότε παίζει και να μην υπήρξαν ποτέ  
     
  11. Guruni

    Guruni aohuhzp lpzhp

    Υπαρχουν τετοιου ειδους αφηγησεις στο bdsm και ανεργια. Μη κοουταρω ομως και με πανε για απελαση. Στα σεσιον ολα ομορφα!