Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Πως καταλαβαινεις οτι μια γυναικα ειναι αφεντρα?

Συζήτηση στο φόρουμ 'Γυναικεία Κυριαρχία' που ξεκίνησε από το μέλος marios_sub_22, στις 2 Οκτωβρίου 2005.

  1. Medusa X

    Medusa X New Member

    Απάντηση: Πως καταλαβαινεις οτι μια γυναικα ειναι αφεντρα?

      Χμμ..λοιπόν λοιπόν..τι σχέση έχει η εξωτερική εμφάνηση ή οτιδήποτε τέτοιο? Όπως και το να πεις σε κάποια να κάνει καφέ και να μην τον κάνει? Δεν σημαίνει πως είναι κυρίαρχη.. Μπορεί πολύ απλά να μην θέλει! Το καταλαβαίνεις από πολλά παραπάνω. Επίσης όλες έχουν διαφορετική προσωπικότητα. Όλες το διαχειρίζονται κάπως αλλιώς. Κι εγώ είμαι κυρίαρχη. Έχω γνωρίσει όμως και άλλες κοπέλες κυρίαρχες οι οποίες ήταν τελείως διαφορετικές από εμένα. Οπότε η απαντηση είναι πως δεν μπορείς να το καταλάβεις..Μπορεί αν έχει εμπειρίες με το θέμα, αν έχει γνωρίσει αρκετές κυρίαρχες και αν είναι κανείς παρατηριτικός να μπορέσει να το καταλάβει. Αλλιώς λυπάμαι, αλλά όχι!
     
  2. Alpha Noir

    Alpha Noir Regular Member

    Απάντηση: Πως καταλαβαινεις οτι μια γυναικα ειναι αφεντρα?

    Αν και νομίζω πως είναι δύσκολο, ωστόσο πιστεύω πως ένας παρατηρητικός άνθρωπος σε βάθος χρόνου θα μπορούσε να αντλήσει τέτοιου είδους πληροφορίες που να του προσφέρουν μία εικόνα του εσωτερικού κόσμου του προσώπου που την/τον ενδιαφέρει και μέρους της ψυχολογίας του.

    Σαφώς και η εμπειρία του θα πρέπει να είναι μεγάλη για να κάνει κάτι τέτοιο, αλλά νομίζω πως από τη γλώσσα του σώματος μπορεί κάποιος να σχηματίσει μία πρώτη άποψη του Άλλου, αλλά και το βλέμμα, το ντύσιμο, ο τρόπος ομιλίας, η στάση, και τα λοιπά. Με αυτό δεν εννοώ πως υπάρχει κάτι σίγουρο, όμως πολλά "σημάδια" συνδυαζόμενα, πχ αυταρχική φωνή, μη ντροπαλή φύση και συμπεριφορά ανάλογη, ίσως μία πιο απόμακρη στάση, μία αποστασιοποίηση, ανάλογα βέβαια και την συγκυρία, για παράδειγμα δεν φανερώνουν τα ίδια πράγματα ένα κορμί που στέκεται με ντροπαλότητα, συστολή, σα να μειώνει τον όγκο του, με ένα που είναι πιο εξωστρεφές, υψωμένο, να το πω περήφανο, άντε να το πω, ίσως και κάπως αλαζονική συμπεριφορά να το δηλώνει. Αυτά δια ζώσης, στο ίντερνετ τα στοιχεία είναι λιγότερα και μάλλον τα περιθώρια λάθους μεγαλύτερα επίσης, ειδικά αν το άτομο είναι σε φάση ψαξίματος, σίγουρα δε θα δίνει και καθαρό στίγμα.
     
  3. Απάντηση: Πως καταλαβαινεις οτι μια γυναικα ειναι αφεντρα?


    Εχεις δικιο, δυστυχως για εμας!
     
  4. cypriot_slave

    cypriot_slave New Member

    Απάντηση: Πως καταλαβαινεις οτι μια γυναικα ειναι αφεντρα?

    Ρε παιδια θελω λιγη βοηθεια. Πως να κανω η να πεισω αν θελετε, την γυναικα μου να γινει αφεντρα και γω ο σκλαβος?
     
  5. Δίας

    Δίας Live a life by design not by default

    Απάντηση: Πως καταλαβαινεις οτι μια γυναικα ειναι αφεντρα?

    Ας τα πάρουμε από την αρχή τα πράγματα.
    Το έχετε συζητήσει;
    Το έχεις βάλει σαν "πικάντικη λεπτομέρεια" σε κάποια ερωτική σας συνεύρεση;
     
  6. cypriot_slave

    cypriot_slave New Member

    Απάντηση: Πως καταλαβαινεις οτι μια γυναικα ειναι αφεντρα?

    Καλημερα. Οχι δεν εκανα τπτ επειδη δεν ξερω πως να το παρουσιασω για να μην παρεξηγηθω.
    Το μονο που ειπα ειναι οτι, ειδα τους δυο μας σε σεξουαλικο ονειρο και οτι αυτη ηταν αφεντρα. Δεν καταλαβε την εννοια της λεξης και της το εξηγησα. Δεν ειπα τπτ.
     
  7. cypriot_slave

    cypriot_slave New Member

    Απάντηση: Πως καταλαβαινεις οτι μια γυναικα ειναι αφεντρα?

    Το μονο που ειπα ειναι οτι μας ειδα σε σεξουαλικο ονειρο και αυτη ηταν αφεντρα. Δεν καταλαβε τον ρολο της αφεντρας και της εξηγησα οτι ειναι αυτη που διατασει και εχει το πανω χερι. Μετα απο αυτο δεν ειπε τπτ.
     
  8. Nemo

    Nemo Nemo D/s Jongleur

    Απάντηση: Πως καταλαβαινεις οτι μια γυναικα ειναι αφεντρα?

    Το ερώτημα είναι "Πως καταλαβαινεις οτι μια γυναικα ειναι αφεντρα?" και όχι πώς να την κάνεις ή πείσεις.

    Τέλος πάντων.
    - Αν είναι δεν το καταλαβαίνεις εκτός αν συναντηθείτε τυχαία σε κάποια bdsm κοινότητα, και πολύ σωστά είπε ο αείμνηστος περί σωματότυπου και άλλων τινών.
    - Αν δεν είναι σε κάποια τέτοια κοινότητα, δεν πείθεται μια vanilla και μην χάνεις την ώρα σου. Το πολύ πολύ να σε κάνει Dom ή switch εσένα.
     
  9. cypriot_slave

    cypriot_slave New Member

    Απάντηση: Πως καταλαβαινεις οτι μια γυναικα ειναι αφεντρα?

    Αν πρααγματικα μπορουσες να βοηθησεις δεν θα εκανες το σχολιο στην αρχη φιλε.
     
  10. Zeplord

    Zeplord New Member

    Που μπορούμε εδώ μέσα να βρούμε μια τέτοια γυναίκα;
     
  11. Koproskylo

    Koproskylo Regular Member


    πάτα ctrl+w και μετά γράψε τι θες
     
  12. voluptas

    voluptas Regular Member

    Δε χρειάζεται να τη βρεις εδώ μέσα. Το μόνο που χρειάζεται να κάνεις, είναι να παντρευτείς. Αυτόματα θα έχεις 2 αφέντρες, τη γυναίκα σου και τη μάνα της.