Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Πόση ομορφιά -εξωτερική- υπάρχει στο bdsm?

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM Discussion' που ξεκίνησε από το μέλος rosenrot, στις 15 Μαρτίου 2016.

  1. elfcat

    elfcat . Contributor

    @rozenrot

    Σε ένα χώρο, που επαίρεται κατά δήλωση πολλών μελών του, ότι η εξωτερική εμφάνιση δεν είναι δα και τόσο σημαντική, είναι λογικό, να συγκεντρώνει στους κόλπους του και ανθρώπους που λόγω εμφάνισης έχουν ελάχιστες πιθανότητες να συμμετέχουν στην σεξουαλική ζωή έξω, ιδίως ως πρωταγωνιστές.

    Αλλά παρ' όλο που πολλοί λένε ότι η εξωτερική εμφάνιση δεν παίζει ρόλο, αυτός είναι ένας χώρος που αφορά την σεξουαλικότητα και αναγκαστικά περιλαμβάνει και έκθεση σωμάτων όσο και να εκπνευματώνει κανείς. Η υποκειμενική αίσθηση, τού πόσοι είναι όμορφοι και πόσοι είναι άσχημοι, πιθανώς αλλοιώνει την στατιστική, κάτι που δεν θα συνέβαινε, αν μιλούσαμε για έναν όμιλο μπριτζ, όπου όντως η εμφάνιση θα περνούσε πιο απαρατήρητη.

    Σίγουρα θα συμφωνήσω με την @lexy, περί υποκρισίας.
     
  2. Αμόρ, ο έρωτας και το χρήμα δεν κρύβονται. Θα προσθέσω και την υποκρισία...  
     
  3. vanilla30

    vanilla30 κι αλλο!!

    Ατιμο αρσενικο    
     
  4. δεν μπορεις να ανακαλυψεις νεους ωκεανους αν φοβασαι να χασεις απο τα ματια σου την ακτη
     
  5. Tenebra_Silente

    Tenebra_Silente Contributor

    Και μια δευτερολογία που σιγά μην δεν την έκανα.
    Αφού βάλαμε την "βούλα" στ' αυτονόητα, ίσως για να μην μας πουν καμπούρηδες ή ρηχούς/ες.
    Αφού ξαναμασήσαμε το λογικό, ότι δηλαδή και η εμορφιά είναι θέμα γούστων.
    Αφού μάλλον διαπιστώσαμε ότι ο/η Mr./Mrs Grey δεν έχει ανάγκη από events, για να βρει να βουδουσο(γαμήσει).
    Στο κάφρικο και ίσως άσχετο δια ταύτα.
    Ο/η καθένας/καθεμία έχει την "πραμάτεια" του/της και κείνη πλασάρει.
    Στα σημεία που θέλει, στους χρόνους που θέλει, σ' όποιον/α θα ήθελε.
    Κάποιοι/ες την "αγοράζουν", άλλοι/ες όχι.
    Σε κάποιους/ες φτάνει η εξωτερική εμφάνιση και η ιδέα ότι θα συνοδευόταν από καταπληκτικές σεξουαλικές επιδόσεις.
    Κάποιες φορές αυτό το τελευταίο είναι αλήθεια, άλλες όχι.
    Αφού η/ο "γκομενάρα/παίδαρος" όταν βγουν τα ρούχα, έχει το sexual drive/ability μιας ομελέτας ( γούστα κι εδώ ).
    Κάποιες φορές η/ο "γκομενάρα/παίδαρος" ανοίγει το στόμα και η λιμπίντο του/της υποψηφίου/ας αγοραστή/ριας "πατσαβούρη/ας" ψοφά ακαριαία.

    Τεσπα, για όλους/ες έχει ο μπαχουτσές και όπως οι "κακόμοιροι/ες" που η φύση δεν ήταν μαζί τους γενναιόδωρη, μάλλον πηδούσαν και χωρίς βουδουσουμική προκάλυψη.
    Θα συνεχίσουν να πηδούν και εντός βουδουσουμού, γιατί απλά το γουστάρουν.
    Το γράφει κάποιος που στα καλύτερα του, ήταν απλά χάλιας κι όμως οι όμορφες - για τα γούστα του πάντα - γυναίκες, για κάποιον ανεξήγητο λόγο δεν του έλειψαν.
    Και σίγουρα όχι για τα φράγκα που ποτέ δεν είχε.
    Τουτέστιν, οι διαχωρισμοί ανάμεσα σε "χώρους" ή σε "Θεούς/ες" που θα είχαν όποιον/α ήθελαν, όταν θα τον/την ήθελαν.
    Και σε άθλιους "θνητούς" που θα έπρεπε να σκαρφιστουν κόλπα, να κάνουν σπονδές και θυσίες μην και τους κάτσει κανείς/καμία "Θεός/α", για μένα είναι τουλάχιστον ηλίθιοι.
    Αν και είμαι σίγουρος, ότι πολλοί/ες θα με γράψτε στα καρύδια σας - και καλά θα κάνετε -, εγώ το ξαναλέω.
    Πρώτον, οι "Θεοί/ες" ας ξεπεζέψουν το καλάμι, γιατί μπορεί να τους μπει στα οπίσθια και μάλλον δεν θα τους αρέγει.
    Οι "Θνητοί/ες" ας κόψουν τις μαλακίες περί όμορφος/η=ηλίθιος/α by default.
    Και δεύτερον, δεν ψάχνουν/θέλουν όλοι/ες τα ίδια πράγματα στη ζωούλα τους.
    Ούτε δίνουν την ίδια αξία σε κάποια άλλα.

    Υ.Γ.

    Αν η παρέμβαση μου είναι ορθογραφικά/συντακτικά/γραμματικά για τον πέοντα.
    Φταίει, ότι γράφω από κινητό.
    Ξεχέστε με όταν ξαναπιάσω pc και εννοείται πως στο περιεχόμενο της, δεν έχει νόημα να δώστε καμία σημασία.

    Kind regards ( που κάνει κι επίσημο χαχα ).   
     
    Last edited: 16 Μαρτίου 2016
  6. Marqui

    Marqui sitting on a park bench

    Λατρεύω τους ρηξηκέλευθους ανθρώπους, που πετάνε βότσαλα στη λίμνη και αναταράζουν τα στάσιμα νερά.
    Λατρεύω τις αλήθειες που δεν λέγονται.
    Με διασκεδάζει απίστευτα η φτηνιάρικη υποκρισία του κρύβομαι πίσω από το δάχτυλό μου.
    Για τους 3 παραπάνω λόγους, κατατάσσω το παρόν νήμα στ' αγαπημένα μου.

    Εάν Κ/κάποιος γνώρισε 10 ανθρώπους ανεξαρτήτου φύλλου και φυλής, οι οποίοι ασχολούνται με το bdsm/kinky/fetish και υποστηρίζει ότι μεσα σε αυτούς τους 10 δεν εντόπισε μια υποκατηγορία, απαρτιζόμενη από μη ευκαταφρόνητο αριθμό, ανθρώπων που ασχολούνται με το άθλημα αποκλειστικά και μονο γιατί η εξωτερική τους εμφάνιση δεν τυγχάνει αποδοχής/απόκρισης στο vanilla χώρο, τότε ή υποκρίνεται ή είναι πολύ κακός κριτής χαρακτήρων ή ανήκει στην υποκατηγορία αυτή.
    Τώρα πόσο μικρή ή μεγάλη είναι η κατηγορία αυτή, είναι μάλλον θέμα εμπειριών του καθενός Μ/μας.

    Το, αυστηρά προσωπικό μου, στατιστικό αισθητικό μου δείγμα μεσοσταθμικά, λέει: bdsm=λίγο κάτω από το μέσο όρο, kinky=λίγο πάνω από το μέσο όρο.
    Εάν όμως ανοίξει το στατιστικό δείγμα και προσμετρηθούν οι ερωτικές εμπειρίες συνολικά υπάρχει μια σαφεστατη διαφοροποίηση. Όσο πιο ψηλά στο δείκτη εξωτερικής ομορφιάς, τόσο λιγότερο ενδιαφέρον στην ηδονιστική αναζήτηση.
    Φυσικά εξαιρούμαι εγώ, καθώς χτυπάω κόκκινο και στα 2.
    Χαίρεσθε και αγγαλιάσθε
     
  7. brenda

    brenda FU very much


    _το ποστ της ντιντινας το διαβασες

    και το εκανες και λικε.

    τωρα εγω αν απαντησω σε αυτο το ποστ

    "" αυτο που συμπερανες το αποκλείεις ? ''

    _ναι τι ζόρι τραβάς?

    όλοι


    κουτσοί στραβοί

    να δούμε ποιος γαμάει ποιους μ΄αυτό το σύστημα


    _μου την δινει οι διπροσωπια που υπαρχει

    _ποια διπροσωπία?


    _οτι αυτο ισχυει και καποια ντε και καλα θελουν να μας πουν οτι δεν ειναι ΚΑΙ ετσι τα πραγματα

    _και έτσι είναι οπως παντού



    ότι καποιος γαμαει και καποια γαμιεται εκμεταλλευόμενος/νη το πάθος του άλλου

    πήδα/πηδήξου

    με κάποιον πολλές κλάσεις ανώτερό σου

    προφανώς κάτι καλό θα έχεις κι εσύ


    _εννοειται βρε καλο μου

    αν πάλι σου τυχαίνουν μόνο μπάζα, τότε κι εσύ μπορει να υστερείς κάπου

    είτε σε ομορφιά, είτε σε ευφυία, είτε σε κριτική ικανότητα να προσδιορίσεις το πεδίο που θα κινηθείς


    _επαναλαμβανομενο γεγονος δεν ειναι συμπτωση

    _τι είναι?

    ότι μαζευτήκαμε όλοι οι άσχημοι?

    δεν ξέρω, για πες μου


    _οχι δεν λεω αυτο

    _ τι λες?


    _ειπες

    αν πάλι σου τυχαίνουν μόνο μπάζα, τότε κι εσύ μπορει να υστερείς κάπου

    _εγώ τι είπα πιο πάνω?


    και συμφωνησα οτι αν συμβαίνει συνεχεια δεν ειναι συμπτωση

    κι όταν λέμε μπάζα, εννοούμε όλων των ειδών

    έχει και όμορφα μπάζα


    _καλα αστο

    _αν ο ένας είναι ψυχοπαθής

    τι να το κάνω αν είναι κούκλος?

    ή κούκλα?

    θα τον βαλσαμώσω?


    _τεσπα δεν μπορω να γραφω

    _καλύτερα, γιατί δεν με πείθεις




    _δεν με παίρνει δλδ



    _α, να γεια σου


    _καλυτερα να μην μιλαω

    _ευτυχώς το κατάλαβες




    _ΕΙΜΑΙ πανεξυπνος και πανεμορφος

    ασχετα αν ενας φιλος μου μου λεει "εχθρε του ερωτα"

    _ναι, βρε, είσαι, τσώπα τώρα....

    _εσυ τουλαχιστον ξερεις ποιος ειναι αντικειμενικα ομορφος και ποιος ασχημος ?

    _φυσικά

    εγώ είμαι κούκλα miss piggy emoticon

    _το ξέρω

    _κι εσύ καλός εισαι

    δε λέω

    _εγω θεωρω τον εαυτο μου αντικειμενικα οχι τοσο ομορφο τωρα emoticon tongue

    _έχεις περιθώρια βελτίωσης


    _σωπααα το ξερω



    _κι εγώ έχω

    (κάτι μικρά)


    _απλα ποτε δεν προσπαθησα να ειμαι ομορφος αν εχει παρατηρησει

    _σε είδα


    σχεδον παντα ειμαι απεριποίητος

    _ναι σε είδα στην φωτό προφίλ σου

    _ναι και εκει ακουρευτος και αξυριστος ειμαι

    αν και εκει μου αρεσω emoticon tongue

    και αλουστος

    _καλά, καλά

    άιντε


    _παιδαρος δεν ειμαι σε αυτη την φωτο οχι πες τωρα

    παταγο ειχα κανει στην εκκλησια "ανασταση ηταν"

    _καλός είσαι

    τρώγεσαι

    εγώ δεν δίνω και τόση σημασία στην εμφάνιση

    αγαπάω τους ανθρώπους γι αυτό που είναι

    όχι γι αυτό που φαίνονται

    ελπίζω δηλαδή

    θα μπορούσες να είσαι κούκλος

    και να μην σου μιλάω

    γιατί σε θεωρώ μαλάκα ας πούμε

    κοκ

    πάω να δω Λαζοπουλο

    με μαλακίες δεν ασχολούμαι άλλο

    τζους μικρό μου κουκλάκι










    Τέλος συζήτησης
     
    Last edited: 16 Μαρτίου 2016
  8. íɑʍ_Monkeץ

    íɑʍ_Monkeץ Contributor

  9. cadpmpc

    cadpmpc Contributor

    Πολύ θάθελα να περιγράψω τι "βλέπει" ένα άτομο στο άλλο, πώς λειτουργάει η έλξη και η απώθηση, πώς εκφράζεται λεκτικά ή μη, φόρα παρτίδα ή συγκαλυμμένα η όποια προτίμησή μας, πόσο αποκαλυπτική είναι για την πάρτη μας όταν εκπέμπεται καθ΄ οιονδήποτε τρόπο, αλλά και γιατί γίνεται η εκφορά της κρίσης προς κάποιο άτομο... Αλλ' ου παντός πλειν ες Κόρινθον... (Εκφράστηκα σαφέστατα και η έκφρασή μου με χαρακτηρίζει)...   
     
  10. stratos83

    stratos83 Regular Member

    Βάλε μια δύση κι ένα βαρκάκι να λιώνει μέσα. Ομορφιά!
    Μα, αν δεν υπάρχει μάτι να το δει, είναι ομορφιά;

    Μενέλαος Λουντέμης, 1912-1977, Έλληνας συγγραφέας
     
  11. lizard_

    lizard_ his only purpose is A's pleasure

    καποτε ειχα πει σε μια κουβεντα, υπερβαλοντας καπως, οτι εμενα ολες ιδιες μου φαινονται και μονο να παω μαζι τους τις βλεπω μετα ομορφες η οχι. μου ειπαν οτι εχω γυναικειο εγkεφαλο... go figure  
     
  12. íɑʍ_Monkeץ

    íɑʍ_Monkeץ Contributor

    Παίζει η εξωτερική εμφάνιση ρόλο.-

    Ναι ισχύει, τόσο απλά, δεν θα γίνω εγώ κακιά.