Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Πόσοι τελικά από εμάς έχουν εμβολιαστεί

Συζήτηση στο φόρουμ 'Off Topic Discussion' που ξεκίνησε από το μέλος AlphaMaleMaster, στις 15 Ιουλίου 2021.

  1. AlexanderV

    AlexanderV Contributor

    Ξέρεις ποιο είναι το σφάλμα σε αυτόν το συλλογισμό? Τα εξής δύο:

    1. Ο αυθαίρετος αναγωγισμος: το μοντέλο μικρο/μακροδιαχειρισης που ισχύει για μια ομάδα με προσδιορισμένα στοιχεία θα ισχύει και για μια ομάδα με μη ικανοποιητικως προσδιορισμένα στοιχεία.

    2. Η ικανοτητα του συστήματος να επιβιώνει έγκειται ακριβώς στην ταύτιση της επιβίωσης του ενός εκάστου μελους του με την επιβίωση του ίδιου του συστήματος. Κοινώς, ο φόβος του θανάτου του μελους-συστηματος ενισχύει την αποτελεσματικότητα των αντανακλαστικών επιβίωσης.
     
  2. Arioch

    Arioch Μαϊμουτζαχεντίν Premium Member Contributor

    Πιο εύκολα μανατζάρεται ένα κοπάδι αγριόγατες.

    Καλή η θεωρία αλλά η πραγματικότητα δικαιώνει το post της φωτογραφίας.
     
    Last edited: 30 Ιουλίου 2021
  3. NobodyKP

    NobodyKP Contributor

    Το εχω ξαναδιαβάσει. Λεει τα πάντα σε 2 φράσεις.  
     
  4. AlexanderV

    AlexanderV Contributor

    Το αντίθετο, καλέ μου. Θεωριες είναι αυτες ακριβώς οι αμερικανικού τύπου γενικευσεις.
    Και οι παραγόμενοι συμπερασμοι των βολεμένων αστών.
     
  5. thanasis

    thanasis Contributor

    Θα σας έκανε κόπο να επαναδιατυπώσετε τις ενστάσεις και τους ισχυρισμούς σας, χρησιμοποιώντας απλά Ελληνικά; Διότι, ενώ καταλαβαίνω όλες τις λέξεις που χρησιμοποιείτε, αδυνατώ να κατανοήσω τι ακριβως θέλετε να πείτε και, κυρίως, πώς κολλάει (pun not intended) με αυτό που συζητάμε.
     
  6. MasterJp

    MasterJp Advisor Staff Member In Loving Memory

    How true
     
  7. AlexanderV

    AlexanderV Contributor

    Συνεχίστε τη συζήτηση σας αγέρωχα, αγαπητέ μου.
     
  8. espimain

    espimain Contributor

    Εθνικός Οργανισμός Δημόσιας Υγείας

    Τα δεδομένα από τους πρώτους μήνες της εκστρατείας εμβολιασμού στη χώρα μας αποδεικνύουν την αυξημένη αποτελεσματικότητα
    του εμβολίου ενάντια στην COVID-19 και επιβεβαιώνουν για μία ακόμη φορά ότι αυτό είναι το σημαντικότερο όπλο κατά της πανδημίας.
    Προστατευόμαστε, Εμβολιαζόμαστε. #ΕΟΔΥ #ΥπουργειοΥγειας


     
     
  9. NobodyKP

    NobodyKP Contributor

    Εγω ειλικρινα θα ήθελα να μάθω το κάνουν επίτηδες?
    Ειναι μέρος της στρατηγικής τους να γίνονται αναίτια ασαφείς?
    Δεν ελέγχει κανείς αυτα που δημοπσιεύουν?

    7.839 + 182 = 8021. Στο site αναφέρουν 12.923 νεκρούς.
    Δεδομένα για τον κορωνοϊό στην Ελλάδα - Τελευταία Ενημέρωση: 30/07/2021...
     
  10. thanasis

    thanasis Contributor

    Νομίζω οτι αυτό οφείλεται στο οτι μετράνε τους θανάτους από 1-1-2021, όπως αναφέρεται στο κάτω μέρος.

    Προς επίρρωσιν, οι θάνατοι αθροιστικά έως 31-12-2020 (που δεν καταμετρώνται στο γράφημα): 4838.
     
    Last edited: 30 Ιουλίου 2021
  11. NobodyKP

    NobodyKP Contributor

    Σωστό! Δικό μου λάθος.
     
  12. Koproskylo

    Koproskylo Regular Member

    Μεταφραση κουκλ από εδώ
    https://archive.is/WNwL9


    "Ο Walter A. Orenstein, αναπληρωτής διευθυντής του Emory Vaccine Center, δήλωσε ότι εντυπωσιάστηκε από τα στοιχεία που δείχνουν ότι εμβολιασμένοι άνθρωποι που μολύνθηκαν με δέλτα εκλύουν εξίσου τον ιό με εκείνους που δεν εμβολιάστηκαν. Η διαφάνεια αναφέρεται σε ένα ξέσπασμα στην κομητεία Barnstable της Μασαχουσέτης, όπου εμβολιασμένοι και ανεμβολίαστοι άνθρωποι ρίχνουν σχεδόν πανομοιότυπες ποσότητες ιού."




    Μήπως να κάνω την ένεση για τη Δέλτα τελικά  
     
    Last edited: 30 Ιουλίου 2021