Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Πόσο σημαντική είναι η ηλικία σε μια σχέση Bdsm.

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM Discussion' που ξεκίνησε από το μέλος Amanteus, στις 12 Οκτωβρίου 2010.

  1. Mr Giannis

    Mr Giannis Regular Member

    Σημασία έχει να αποδεχτούν τους ρόλους που έχουν διαλέξει να παίξουν.
    Η ηλικία,δεν είδα να έχει μεγάλη σημασία, αφού πρόκειται για ρόλους.
    Η εμπειρία βοηθά το παιχνίδι να μην ξεφεύγει από το ... σενάριο, γίνει πιό όμορφο, χωρίς όμως, να περιορίζει την φαντασία.
     
  2. γε.....ΟΡΓΙΟΣ

    γε.....ΟΡΓΙΟΣ Regular Member

    Απάντηση: Πόσο σημαντική είναι η ηλικία σε μια σχέση Bdsm.

    εγώ πάλι θα διαφωνήσω και ειδικά στο θέμα Κυρίαρχες υποτακτικοί.
    παίζει και παραπαίζει για τις περισσότερες.
    και μάλιστα όχι μόνο η ηλικία αλλά και η εμφάνιση. κάτι που δια ροπάλου απαγορεύεται να γίνεται από πλευράς υποτακτικών.
    πριτςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςς θα πω εγώ
     
  3. Απάντηση: Πόσο σημαντική είναι η ηλικία σε μια σχέση Bdsm.

    πιστευω οτι εχει να κανει με την ωριμοτητα στο μυαλο περισσοτερο ,παρα στα χρονια
    κατα γενικη ομολογια υπαρχει η αισθηση οτι ο Κυριος θα πρεπει να ειναι μεγαλυτερος σε ηλικια: η υποταγη βγαινει αβιαστα ετσι...η εμπιστοσυνη, η ασφαλεια επισης..
     
  4. sotiris

    sotiris Regular Member

    Απάντηση: Πόσο σημαντική είναι η ηλικία σε μια σχέση Bdsm.

    +2 απο εμενα , συμφωνώ με την assassina
     
  5. elfcat

    elfcat . Contributor

    Απάντηση: Πόσο σημαντική είναι η ηλικία σε μια σχέση Bdsm.

    Νομίζω ότι είναι δεν έχει να κάνει με το bdsm αλλά με τις εικόνες μέσα μας. Προσωπικά από μικρή με ελκύουν οι μεγαλύτεροι άντρες ανεξαρτήτως bdsm. Δεν είμαι καν σίγουρη ότι έχει να κάνει με την ωριμότητα του μεγαλύτερου άντρα.
     
  6. Chalmers

    Chalmers New Member

    Απάντηση: Πόσο σημαντική είναι η ηλικία σε μια σχέση Bdsm.

    Συμφωνώ με την assasina. Χωρίς να έχω μεγάλη εμπειρία νομίζω ότι η ηλικία βοηθά , όπως επίσης και η προσωπικότητα όταν εμπνέει εμπιστοσύνη και ασφάλεια.
     
  7. Wild Man

    Wild Man New Member

    Απάντηση: Πόσο σημαντική είναι η ηλικία σε μια σχέση Bdsm.

    Εαν καποιος ειναι απειρος σε αυτα και θελει να δοκιμασει τι κανει ?
     
  8. Wild Man

    Wild Man New Member

    Απάντηση: Πόσο σημαντική είναι η ηλικία σε μια σχέση Bdsm.

    Οσο ποιο μεγαλος ο μαστερ τοσο περισσοτερη υπευθυνοτητα θα εχει λογικα
    Μιας και τα παιχνιδια αυτα φανταζομαι φτανουν στα ορια ζωης θανατου
     
  9. beltedgirl

    beltedgirl Regular Member

    Απάντηση: Πόσο σημαντική είναι η ηλικία σε μια σχέση Bdsm.

    Συμφωνώ απόλυτα!Πολύ καλή τοποθέτηση.
     
  10. beltedgirl

    beltedgirl Regular Member

    Απάντηση: Πόσο σημαντική είναι η ηλικία σε μια σχέση Bdsm.

    Αχ πολύ μου άρεσε αυτός ο διαγωνισμός μύτης... 
     
  11. devine_sub

    devine_sub Contributor

    Απάντηση: Πόσο σημαντική είναι η ηλικία σε μια σχέση Bdsm.

    H υπευθυνότητα δεν είναι θέμα ηλικίας, αλλά χαρακτήρα. Ξέρω πολλούς ανεύθυνους και επιπόλαιους ετών 80+ που έζησαν όλη τη ζωή τους έτσι.

    Δεν είναι όλα στο BDSM θέμα ζωής ή θανάτου, αλλά πολλά μπορεί να ισχύουν και σίγουρα απαιτείται υπευθυνότητα ακόμα π.χ. για να μην εκτεθεί κάποιος, με τρόπο που μπορεί να τον βλάψει επαγγελματικά. Στοιχειώδη πράγματα δηλαδή.

    Και μια κακία: όσο πιο μεγάλος είναι ο Μάστερ σε ηλικία, τόσο μικρότερη ίσως είναι η όρεξή του. Για να μην πω τίποτα άλλο και παρεξηγηθώ. :Ρ

    Και δεύτερη κακία: αρκετοί έχουν την ψευδαίσθηση ότι επιλέγοντας πολύ μικρότερες subs θα καταφέρουν να τους επιβληθούν. Αλλά το πιθανότερο είναι πως, ούτε σε αυτές θα καταφέρουν ποτέ να επιβληθούν. Επειδή αν δεν το έχεις, δεν το έχεις γενικότερα. Ασχέτως ηλικίας.
     
  12. llazouli

    llazouli Contributor

    Απάντηση: Πόσο σημαντική είναι η ηλικία σε μια σχέση Bdsm.

    Δεν νομίζω πως τιθεται θέμα όρεξης, ίσα ίσα σε μεγαλύτερες ηλικίες η όρεξη γίνεται εκλεκτική, δεν υπάρχει μονο για να κορεστεί η πείνα, αλλά προς τέρψη και ικανοποίηση όλων των αισθήσεων.
    Το κακό όμως είναι οτι μεγαλώνοντας συνήθως αυξάνουν και οι υποχρεώσεις μας και κατά συνέπεια οι τελετουργικές απολαύσεις μένουν ευσεβείς πόθοι.