Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Πόσο σημαντική είναι η ηλικία σε μια σχέση Bdsm.

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM Discussion' που ξεκίνησε από το μέλος Amanteus, στις 12 Οκτωβρίου 2010.

  1. Spankerman

    Spankerman New Member

    Απάντηση: Πόσο σημαντική είναι η ηλικία σε μια σχέση Bdsm.

    Η δική μου προτίμηση ήταν και είναι οι υποτακτικοί που ή είναι ή δείχνουν μικρότεροι. Έχει φυσικά να κάνει με το σενάριο που έχω στο μυαλό μου: ο αυστηρός μπαμπάς (ή καθηγητής) τιμωρεί τον άτακτο μικρό. Εξαιρέσεις βέβαια κάνω, ωστόσο κάποιες βγήκαν καλές, κάποιες όχι (πχ ένας sub με πολύ καλές αντοχές στο χτύπημα με ζώνη αλλά εκτός ορίου ηλικίας τελικά δεν με ενέπνευσε όσο ήθελα).
     
  2. obeisant

    obeisant Guest

    Απάντηση: Πόσο σημαντική είναι η ηλικία σε μια σχέση Bdsm.

    Κατα την γνώμη μου δεν υπάρχουν όρια..το θέμα ειναι να δίνει ο ενας στον αλλο την ολοκλήρωση και να δέχονται αμοιβαία ηδονή.. Απο την προσωπική μου εμπειρια σημασία έχει το "κλικ"!! Ο καλος μου σκλάβος και παράλληλα η μεγάλη μου αγάπη ειναι 14 χρόνια μεγαλύτερος μου.. Κ ομως παντα γίνεται μικρό παιδι στα πόδια μου.. Παντα πρέπει να βρίσκεις τις σωστες ισσοροπιες κ να μην φοβάσαι να αφεθείς στον/ην Κ αλλά κ ο/η Κ να μπορεί να δώσει επάξια ηδονή στον σκλαβο του.. Πάντα μεσα απο την δική μου οπτική γωνια.. οι αποψεις παντα διαφερουν κ ειναι σεβαστές!!
     
  3. afentra_sm

    afentra_sm New Member

    Απάντηση: Πόσο σημαντική είναι η ηλικία σε μια σχέση Bdsm.

    ειναι αληθεια οτι με την ηλικια ερχεται και η αλλαγη νοοτροπιας, τροπου σκεψης. οι μικροτεροι ειναι πιο ευκολοι στον χειρισμο και ισως πιο ευχαριστοι αισθητικα. οι μεγαλυτεροι ομως εχουν πιο ενδιαφερον γιατι ειναι προκληση. το να υποταξω εναν κατασταλαγμενο επαγγελματικα ατομο ειναι πιο ενδιαφερον για μενα.
     
  4. isnogood

    isnogood afterall, true love is the ultimate fantasy Contributor

    Απάντηση: Πόσο σημαντική είναι η ηλικία σε μια σχέση Bdsm.

    το φρεσκο ειναι πιο καβλωτικο πο οτιδηποτε αλλο ......
    αμα σου κατσει το πιπινι ... εχεις στειλει μαστεριλικια και σκλαβιλικια στο πυρ το εξωτερο .
     
  5. casiopia

    casiopia New Member

    Απάντηση: Πόσο σημαντική είναι η ηλικία σε μια σχέση Bdsm.

    καλησπερα.αρα τοζητουμενο ειναιη εμπειρια ανεξαρτητως τησ ηληκιας.απλα το γνωστικο αντικειμενο να ειναιτελειως παρωχημενο οποτε και υποχρεωτικο.αλλωστε οταν ενασ διδδασκει δυο μαθαινοθν