Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Πώς ανακαλύψατε το BDSM;

Συζήτηση στο φόρουμ 'Σαδομαζοχισμός' που ξεκίνησε από το μέλος Syrah, στις 9 Σεπτεμβρίου 2008.

?

Πώς ανακαλύψατε το BDSM;

  1. a

    10 vote(s)
    18,5%
  2. b

    3 vote(s)
    5,6%
  3. c

    41 vote(s)
    75,9%
  1. MasteR_PieR

    MasteR_PieR Regular Member

    Απάντηση: Πώς ανακαλύψατε το BDSM;

    χαχαχαχαχαχαχαχα:rollinglaugh:

    Οχι, δεν νομίζω. Θα το ξέραμε σίγουρα. Άλλωστε ποιά θα μπορούσε να μας κρύψει κατι τέτοιο.  
     
  2. Georgia

    Georgia Owned Contributor

    c.τυχαία,ψάχνοντας αυτό που έλειπε
     
    Last edited: 10 Σεπτεμβρίου 2008
  3. Syrah

    Syrah Contributor

    Το νήμα δεν ρωτά το μέσο ("Το βρήκα στο alltheweb.com") ή την αφορμή ("Αίφνης η φίλη μου με χαστούκισε και μου άρεσε") που συντέλεσε στην ανακάλυψη του BDSM. Είναι αυτονόητο πως όλοι αναζητώντας "κάτι" το ανακαλύψαμε.

    Το νήμα ζητά την αφετηρία από την οποία ξεκινήσατε για να καταλήξετε στο BDSM. Το βλέπετε σαν ένα μόρφωμα που πλαισιώνει ένα μέρος των σαδομαζοχιστικών σας ιδιοτήτων και τρόπο τινά το νομιμοποιεί/απενοχοπεί (αν υποθέσουμε ότι κάποια από αυτά που σκέπτεστε και επιθυμείτε έχουν τυποποιηθεί σε κάποιο γνωστό μοντέλο όπως λ.χ. RACK ή SSC); Το βλέπετε σαν ένα σύνολο αισθητικών στοιχείων που λειτουργούν συνεπικουρικά στην ευχαρίστηση που αποκομίζετε από την εν γένει σεξουαλική δραστηριότητα;
     
  4. Ride a Woman

    Ride a Woman Regular Member

    Απάντηση: Πώς ανακαλύψατε το BDSM;

    Aυτο το ''συνολο αισθητικων'' πολυ μου αρεσε.Αυτο απαντησα και εγω ματια μου....μου ''καθησε'' η ομορφια του να βλεπεις τον αντιπαλο μετα την τσαπου που εχει φαει!!!!!
     
  5. Leykos

    Leykos Regular Member

    Απάντηση: Πώς ανακαλύψατε το BDSM;

    Ναι! και δημιούργησε και χλωροφύλλη, και αρχισε την φωτοσύνθεση, και μετά εβγαλε και ρίζες και μου φορτώθηκε σαν τον ντορβά.
    Για να την ξεφορτωθώ μπήκα στο BDSM μπας και βρω τον Κάπτεν Αμέρικα και τους Χ-men να τους την κάνω πάσα!

    Μπααα! μάλλον τον πέρασαν για τον γαλατά.

    Δηλαδή αν απαντήσω (ξανααπαντήσω) <Διότι έτσι γουστάρει το γκαβλί μου> δεν περνάω την τάξη?
     
    Last edited: 11 Σεπτεμβρίου 2008
  6. Syrah

    Syrah Contributor

    Re: Απάντηση: Πώς ανακαλύψατε το BDSM;

    Leykos η παραπάνω διευκρίνιση έγινε προς όσους ενδιαφέρονται για το θέμα του νήματος, χωρίς αυτό να σημαίνει ότι υφίσταται κανείς κυρώσεις αν δεν συμμορφωθεί με αυτές.
     
  7. Kits

    Kits Contributor

    Απάντηση: Re: Πώς ανακαλύψατε το BDSM;


    Σου ορκιζομαι πως μύρισα αρκετες φορες τα νυχια Μου ωστε να καταλαβω το τι ακριβως ρωταει το νημα, αλλα ομολογω πως δεν το καταφερα στην τελικη... 

    Τωρα εγινε κατανοητό!!!
    Φενκς!
     
  8. chrisk06

    chrisk06 New Member

    c. Δε θυμάμαι... νομίζω ότι το είχα πάντα μέσα μου. Το θέμα μου ήταν να το εξωτερικεύσω...
     
  9. female

    female Contributor




    Ως βανίλλα δεν θα έπρεπε να έχω ψηφίσει, λοιπόν, μιας και κανένα από τα 2 παραπάνω δεν ισχύει. Εκτός αν ισχύει και σ' αυτή την περίπτωση η τρίτη επιλογή.


    Τι είναι το RACK ; (εκτός από ράφι, ασφαλώς....)


     
  10. kardy_

    kardy_ Regular Member

    c.απο περιεργεια...

    μπηκα μια μέρα σε ένα δωμάτιο και είπα γεια σας..τι είναι αυτό.....
    εμαθα και είδα οτι βρήκα αυτό που έλειπε απο την ψυχή μου....
    επίσης βρήκα και τον έρωτα της ζωης μου....
     
  11. blindfold

    blindfold Contributor

    a.ήξερα τι γουστάρω απλά προσπαθούσα να το εξηγήσω στον εαυτό μου ,ακόμα το προσπαθώ δεν με καλύπτετε ...
     
  12. Dolmance

    Dolmance Contributor In Loving Memory

    Απάντηση: Πώς ανακαλύψατε το BDSM;

    Με την εκδοχή του #27 δεν το ανακάλυψα ποτέ, ούτε μ' ενδιαφέρει να το ψάξω - μένω αμέτοχος, όπως και ένα πολύ μεγάλο μέρος των μελών.