Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

ΡΕ ΣΥ ΤΗΝ ΠΕΦΤΟΥΝ.....

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM Discussion' που ξεκίνησε από το μέλος MasterPerris, στις 22 Ιουλίου 2007.

  1. Ο όρος "την πέφτουν" χρήζει διευκρίνησης. Αλλιώς θα μπορούσε να συμπεριλάβει ακόμα και το γνωστό "οι γέροι πάνε από πέσιμο ή από χέσιμο", όπου το δεύτερο δέον όπως εκληφθεί μεταφορικά: "μπορεί εσύ να μου την έπεσες, εγώ όμως σε έχω χεσμένη"...

    Πέραν της πλάκας, τι θα χαρακτηρίζατε ως "πέσιμο" από μία γυναίκα: Την απλή επαφή με τα μάτια, που μπορεί να εκληφθεί από συγκατάθεση σε φλερτ έως πρόκληση-πρόσκληση? Την κίνησή της προς το μέρος σας ενώ έχει τα μάτια καρφωμένα επάνω σας? Την κλασσική ατάκα "έχετε φωτιά", που συνοδεύεται από προτεταμένο χέρι μετά τσιγάρου ή (προχώ βερσιόν 1) χωρίς καθόλου χέρι ή (προχώ βερσιόν 2) με το χέρι της να ακουμπά στο μπούτι σας? Κάποια έξυπνη ατάκα του τύπου "γειά σου, τι κάνεις"? Η μήπως για σας πέσιμο σημαίνει τίποτα λιγότερο από ένα λαγνο-ξελιγωμένο ύφος συνοδευόμενο από την ατάκα "σπίτι σου ή σπίτι μου"?

    Ας μη βαυκαλιζόμαστε τα αρσενικά οτι ο ρόλος του κυνηγού μας ανήκει φύσει και θέσει. Στην ουσία τα θηλυκά επιλέγουν, με το δικό τους σαγηνευτικό τρόπο. Αυτό που διαφοροποιείται ανάλογα με τις συνθήκες τόπου, χρόνου και κουλτούρας είναι ο τρόπος που το εκφράζουν. Γι αυτό, ας απολαύσουμε την ψευδαίσθηση οτι το φλερτ είναι ένα τάνγκο όπου εμείς οδηγούμε κι εκείνες ακολουθούν. Γιατί τις οδηγούμε εκεί που έχουν αποφασίσει οτι θέλουν να τις πάμε. Κι όταν βρεθούμε εκεί, παίρνουμε το ύφος το θριαμβευτικό του κατακτητή που τόσο πολύ εκείνες απολαμβάνουν...
     
    Last edited: 13 Ιανουαρίου 2015
  2. _DaRkNiGhT_

    _DaRkNiGhT_ femdom art

    ναι, άλλο το ένα άλλο το άλλο...
     
  3. íɑʍ_Monkeץ

    íɑʍ_Monkeץ Contributor