Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Σκέψεις και προβληματισμοί για τις BDSMικές συζητήσεις στο forum

Συζήτηση στο φόρουμ 'Off Topic Discussion' που ξεκίνησε από το μέλος espimain, στις 14 Μαρτίου 2017.

  1. tithon

    tithon Contributor

    έχω κι εγώ παρατηρήσει, με έκπληξη, οτι όχι μόνον παρατηρείτε τα λαηκς αλλά διαβάζετε κιόλας τι γράφουν ορισμένα μέλη. πράγμα ύποπτο.
     
  2. de7

    de7 s

    Καλώς την.

    Μ/μας λείψατε είναι η αλήθεια.

    Επειδή εκτιμώ τα σχόλια σας, επειδή εκτιμώ την ευαισθησία σας όσον αφορά τη διασπορά ψευδών ειδήσεων στο φόρουμ, επειδή επίσης έχω διαβάσει τους χαρακτηρισμούς που κατά καιρούς έχετε αποδώσει, δικαίως, σε μέλη που επιδίδονται σε fake news, θα θέλατε να χαρακτηρίσετε και τα παρακάτω ψέμματα;

     
  3. Θρυαλλίς

    Θρυαλλίς Staff Member

    Το cyber stalking απαιτεί ιδιωτική παρενόχληση ώστε να αποκαλείται έτσι.

    Εάν όχι, είμαι ο μεγαλύτερος stalker εδώ μέσα.
     
  4. Dapom

    Dapom Contributor

    Μάλλον το σέβομαι δεν το εννοείτε πραγματικά και μάλλον δεν διαβάσατε τι ακριβώς έγραψα ή όλα όσα έγραψα, γιατί δεν θα λέγατε

    Ενώ έχω γράψει

    Αν πράγματι σεβόσασταν ότι έγραψα ή δεν θα μου απαντούσατε καθόλου ή θα δίνατε μια εξήγηση στο απο πάνω ερώτημα.


    Δεν βρίσκω κανέναν λόγο να αντιδράσω σε κάτι που κάνει κάποιος και δεν με επηρεάζει.

    Είναι το ίδιο σαν μου ζητάτε να σας πω πως θα αντιδρούσα αν κάποιος μετρούσε πόσα μηνύματα εχω στο φόρουμ...ή πόσες φορές απευθύνομαι στον πληθυντικό ή στον ενικό και σε ποιους.

    Το πως περνάει ο οποιοσδήποτε τον χρόνο του στον φόρουμ δεν επηρεάζει την προσωπική μου ζωή ούτε την ιδιωτικότητά μου


    Πως ακριβώς ειναι προσβολή ότι κάποιος μετράει πόσες φορές διορθώσατε μια απάντησή σας;

    Προσωπικά θεωρώ πιο προσβλητικό να παραδεχτώ ανοιχτά οτι μετράω τις διορθώσεις κάποιου (γιατί είναι μια άνευ ουσίας πράξη που δείχνει οτι δεν έχω κατι καλύτερο να κάνω) παρά το ότι μετράνε τις διορθώσεις μου.

    Ειλικρινά δεν κατανοώ τον λόγο του να προσβάλλεστε.


    Κατανοείται πόσο παράξενα ακούγεται αυτή σας η απαίτηση;

    Αν παραβλέψουμε το ύφος της (που ενδεχομένως να "τσιγκλίσει" αυτόν στον οποίο απευθύνεστε), ας υποθέσουμε οτι σας λέει "οκ σταματάω".

    Αυτό σας φτάνει για να μην προσβάλλεστε;

    Τι σας κάνει να πιστεύετε οτι δεν θα συνεχίσει να μετράει τα edit σας (αλώστε μέχρι να το κανει γνωστό σε εσας ήδη τα μετρούσε...και δεν ξέρετε από πότε) και απλά από εδώ και πέρα να μην σας το αναφέρει;

    Δεν θέλω να σας τρομάξω (αφου η καταμέτρηση των edit σας τρομάζει όπως ένας stalker)...αλλά όσο βρίσκεστε και οι δύο εδω...πλέον ποτέ δεν θα γνωρίζετε αν σταμάτησε ή όχι...
     
  5. Dapom

    Dapom Contributor

    Εγω επισκέπτομαι και τα προφίλ μελών .. όταν αυτά δεν ειναι online...κάποιες φορές ξημερώματα οταν κοιμούνται.
     
  6. gaby_m

    gaby_m open for S/m discussion Premium Member Contributor

    Μια λεπτομέρεια, όταν αρπάζουμε από τον γιακά ένα μέλος για να απαντήσει σε οτιδήποτε εμείς θεωρούμε ότι οφείλει - και καλά - να απαντήσει και μάλιστα με κλειστές και έντονα καθοδηγητικές ερωτήσεις αυτό δεν χρειάζεται κανονικά την συναίνεση αυτού του μέλους για να γίνεται;

    Εξάλλου οι συνεχείς και επαναλαμβανόμενες ειρωνείες και μάλιστα πάνω σε προσωπικά δεδομένα όπως πχ το άβαταρ ή άλλο στοιχείο του προφίλ του μέλους, βγάζουν βιαιότητα και ανεξέλεγκτο θυμό και επίσης δεν φαίνεται να έχουν συναίνεση.
     
  7. Θρυαλλίς

    Θρυαλλίς Staff Member

    Spooky, λολ
     
  8. estelwen

    estelwen χρήσιμη Contributor

    Αχα! Ώστε παρακολουθείτε επίμονα τι γράφω, και το ομολογείτε κιόλας. Οπότε
       
     
  9. margarita_nikolayevna

    margarita_nikolayevna owned Contributor

    Προσωπικά θα είχα ίσως πρόβλημα αν επισκεπτόταν το ψυγείο μου την ώρα που κοιμόμουν (έχω φτάσει στα όρια της αδελφοκτονιας επειδή, όταν σήμανε μεσάνυχτα, έγινε κολοκύθα το παγωτό που είχα φυλάξει. Ίσως και το κρεβάτι μου (με κάποιες εξαιρέσεις). Κατά τα λοιπά @Dapom δεν μας τρομαΣετε  
     
  10. de7

    de7 s

    Σας διαβάζω, όπως διαβάζω και άλλα μέλη.

    Μάλλον δεν έχετε να πείτε κάτι άλλο.
    Μη σας τρώω και τον χρόνο.

    Καλή συνέχεια
     
  11. Nickname

    Nickname Όμορφος, έξυπνος και μετριόφρων Contributor

    Α ,να σας πω! Δεν ήρθατε εσείς από το πουθενά για να μας πάρετε την προεδρεία, εντάξει;
     
  12. Nickname

    Nickname Όμορφος, έξυπνος και μετριόφρων Contributor

    Αν δεν σας είχα γνωρίσει στη συνάντηση, θα υποψιαζόμουν ότι γράφει η αδερφή μου