Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Σκέψεις και προβληματισμοί για τις BDSMικές συζητήσεις στο forum

Συζήτηση στο φόρουμ 'Off Topic Discussion' που ξεκίνησε από το μέλος espimain, στις 14 Μαρτίου 2017.

  1. Arioch

    Arioch Μαϊμουτζαχεντίν Premium Member Contributor

    Γιατί να βάλουμε τέλος; Είναι αυτορύθμιση στην πράξη χωρίς επιβολή εξωτερικών παραγόντων.
     
  2. Traveler

    Traveler New Member

    Αν εσείς θεωρείται ότι το να γίνει μια ερώτηση λάθος ή μετά από μπέρδεμα είσαι μπουφος και είναι κοινωνική πολιτική για αναξιοπαθούντες προφανώς το θεωρείται γιατί εσείς δεν πέσατε ποτέ σε αυτό το "παράπτωμα" . Είστε από τους τυχερούς γεννηθήκατε έξυπνος από την πρώτη μέρα, κάποιοι έγιναν ρωτώντας, κάνοντας λάθη και μαθαίνοντας από αυτά.

    Σε επόμενο ποστ μου έχει απαντηθεί η άποψη μου για την επιμονή και την επανάληψη πανω σε αυτό που έγραψε ο cadpmpc.
     
  3. Alpha Wolf

    Alpha Wolf Ενας, αλλα Λυκος.

    Όταν μιλάς για αυτό ρύθμιση, να έχεις στην άκρη του κεφαλιού σου τους amish people.
    Τους "έφυγαν" από κει που ήταν (καποια άνω τραχανοπλαγια γερμανιας) και "έφτασαν" στο αμερικα. Τώρα ζουν σε κάποια τραχανοπλαγια Αμερικής. Απομονωμένοι, κλεισμένοι στην καρακοσμαρα τους.

    Είμαι σίγουρος ότι κάθε τρεις και λίγο μαζεύονται στην αποθήκη του Σαμουήλ και χαίρονται, πόσο κατάφεραν να αντισταθούν στους πειρασμούς που τους περιβάλλουν.

    Μετά παίρνουν τις αμαξες τους και πηγαίνουν σπίτι τους, αλλά όχι πολύ αργά, γιατί δεν έχει φωτα.

    Ειπαμε. Ευτυχισμένοι στην καρακοσμαρα τους.
     
  4. Alice in wonderland

    Alice in wonderland sui generis Contributor

    Έχουν βγεί ταινιαρες γύρω από αυτή την κουλτούρα!!!
    (Άσχετο αλλά...)
    Καμιά φορά ίσως και να χρειάζεται η υπερβολή η το διαφορετικό. Είναι κίνητρο σκέψης και μέσα από την σκέψη κάποιες φορές γεννιούνται διαμαντακια.
     
  5. Arioch

    Arioch Μαϊμουτζαχεντίν Premium Member Contributor

    Όχι, δεν έχω αυτούς στο μυαλό μου γιατί είναι κλειστή και όχι ανοιχτή κοινότητα.

    Το γεγονός ότι μια κοινότητα μπορεί να πετάξει με τις κλωτσιές έξω κάποιους δε σημαίνει απαραίτητα ότι είναι κλειστή.

    Η δική μου πρόταση είναι αγνός Δαρβινισμός που μπορεί για μια κοινωνία να είναι από προβληματικός έως και ανεπιθύμητος αλλά για ένα forum η καλύτερη μέθοδος επιβίωσης ή απώθησης ιδεών και/ή νοοτροπιών.
     
  6. Alpha Wolf

    Alpha Wolf Ενας, αλλα Λυκος.

    Οκ, πάω να ταισω τους δεινοσαύρους, δε βρίσκουν φαΐ και μουγκρανε.

    Έρχομαι σε λίγο. Μη φύγεις.
     
  7. espimain

    espimain Contributor

    Όχι, είναι μόνο δικό σου.

    Δεν έχει κανένας την ευθύνη για τα λάθη μου. Την έχω εγώ.
    Όποιος ρίχνει ευθύνη σε άλλους, για τα δικά του λάθη είναι μπούφος.
    Δεν συμφωνείτε;
     
    Last edited: 12 Αυγούστου 2020
  8. Arioch

    Arioch Μαϊμουτζαχεντίν Premium Member Contributor

    Το ενδιαφέρον είναι ότι σε αντίθεση με το τι πιστεύει ο κόσμος οι δεινόσαυροι δεν εξαφανίστηκαν, εξελίχθηκαν σε κάτι άλλο.
     
  9. Alpha Wolf

    Alpha Wolf Ενας, αλλα Λυκος.

    Ποιος σου είπε ότι εξαφανίστηκαν?
     
  10. Και σκέψου λέει ο δαρβινισμός να διώξει τους κάππα - πώς θα αντέξουμε μετά αυτή την αντιστροφή των αξιών και της πραγματικότητας; Δε θα βρίσκει ησυχία στον τάφο του ο Νίτσε.  
     
  11. Stilvi

    Stilvi Nobody expects the Spanish inquisition! Contributor

    Αυτός μια χαρά είναι εκεί που είναι..
     
  12. Alpha Wolf

    Alpha Wolf Ενας, αλλα Λυκος.

    Τι να απέγιναν άραγε εκείνα τα μέλη που τους "έδιωξαν"? Θα χάθηκαν στο δρόμο...