Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Στάτους, στατίσιμο

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM Discussion' που ξεκίνησε από το μέλος gaby, στις 18 Νοεμβρίου 2012.

  1. thanasis

    thanasis Contributor

    Ποδηλατολάγνος-δικυκλοφετιχιστής.

     
    Last edited by a moderator: 17 Απριλίου 2014
  2. switch_

    switch_ New Member

    Απάντηση: Στάτους, στατίσιμο

    Switch. Ετεροφυλόφιλη με κυριαρχική και υποτακτική φύση. Ο λόγος; Αφενός μεν το έχουν (απο)δείξει οι εμπειρίες μου, αφετέρου οι συγκεκριμένες σεξουαλικές τάσεις υπήρχαν από τότε που ανακάλυψα τη σεξουαλικότητά μου.

    Αυτά. Και αν δεν καταλάβουν ας μπουν στο Greek BDSM Community να διαβάσουν την ορολογία  
     
  3. NobodyKP

    NobodyKP Contributor

    Απάντηση: Στάτους, στατίσιμο

    Χαχαχαχαχαχαχαχαχαχα!!!!!!!!!...............
     
  4. Steve the Real

    Steve the Real New Member

    Απάντηση: Στάτους, στατίσιμο

    Βασικά εγώ δεν θα απαντούσα καν. Βαριέμαι να απαντάω σε άσχετους ανθρώπους που δε γνωρίζω στο τηλέφωνο.
     
  5. Enthralling kernel G

    Enthralling kernel G Regular Member

    Κάτσε να με πάρουν πρώτα και ακολούθως θα σου πω...
     
  6. zou

    zou

    Απάντηση: Στάτους, στατίσιμο

    η σεξουαλικοτητα μου εκτινεται στα ορια του πανηδονισμου, αλλα απολαμβανω περισσιτερο το μαζοχισμο μου... δεν θα εβαζα την υποτακτικη μου ψυχολογια ως σεξουαλικοτητα αλλα ως κομματι του χαρακτηρα μου...
    αν με ρωτουσαν γιατι, η απαντηση ειναι απλη, αναλογως τον σεξουαλικο παρτενερ γουσταρω κ κατι αναλογο...
     
  7. BiVampi

    BiVampi Regular Member

    Re: Απάντηση: Στάτους, στατίσιμο

    Πες τα, πες τα!   Μόνο που εγώ θα άλλαζα το ετεροφυλόφιλη σε αμφιφυλόφιλη  .... ή ακόμα και trisexual (I'll try anything once - για όποιον έχει δει The Corsican Brothers θα έχετε λυθεί στο γέλιο)  

    (Από το 0:50 και μετά   )

     
    Last edited by a moderator: 17 Απριλίου 2014
  8. nkbsk

    nkbsk cosmic wanderer

    Απάντηση: Στάτους, στατίσιμο

    Θα άρχιζα να απαγγέλω τηλεφωνικά τα άπαντα του Ντε Σαντ για να είμαι σίγουρος οτι δε θα ξεχάσω κάτι...
     
  9. Απάντηση: Στάτους, στατίσιμο

    Αμφι, εν-πα, υποτακτικης ψυχολογιας
     
  10. MastroMitsos

    MastroMitsos New Member

    Απάντηση: Στάτους, στατίσιμο

    Κυριαρχικoς,ετερoφυλος με πολυ σαδισμο να "παιζει" στην σεξουαλικη ζωη μου.

    Σαδιστης λοιπον που ο σαδισμος μεσα μου γινεται πιο εντονος οσο συναντω ευγενικες και υποτακτικες που ειναι ετσι απο την φυση τους.

    Βασικα πιστευω οτι δεν θα μπορουσα να με φανταστω να μην εχω τον ελεγχο και την κυριαρχια στην γυναικα που εχουμε σχεση. Ειναι κατι το οποιο ειναι αναποσπαστο μερος του χαρακτηρα μου!

    Ετερoφυλος γιατι αυτο εχω μαθει σε ολη μου την ζωη να ειμαι κ μονο αυτο!, Καθε τι αλλο δεν θα μπορουσε να λειτουργησει μεσα μου.
     
  11. gaby

    gaby Guest

    Απάντηση: Στάτους, στατίσιμο

    Πλεονέκτημα επιβίωσης, να ξέρει κάποιος τι είναι και να το έχει αποδεχτεί.

    Απαλλάσσει από πολύ άγχος, το οποίο παρατηρείται σε άλλες περιπτώσεις ασάφειας ή ηθελημένης ασάφειας ως προς το ερωτικό είναι, που - κακά τα ψέματα - γίνεται το ολικό είναι. Εκτός αν κάποιος θελήσει πάρα πολύ να το βάλει σε στεγανά, κατάσταση αφύσικη, που φέρνει παρενέργειες, αλλά για μερικούς και σε ορισμένες περιπτώσεις, αναγκαία.

    Λέμε καμιά φορά για την εδώ επικοινωνία "μίλα για τον εαυτό σου" και όχι για τους άλλους. Μπορώ πια να καταλάβω γιατί αυτό, το να μιλά κανείς για τον ίδιο και όχι για τους άλλους δεν είναι σολιψισμός ή μορφή αυτού αλλά είναι μια δυνατότητα που βγαίνει μέσα από την αποδοχή του εαυτού.

    Παρατηρώ ορισμένα κείμενα, πόσο εύκολα μιλάνε "για τον άλλο" επειδή δεν μπορούν, δεν γίνεται να μιλήσουν για το αντικείμενο της συζήτησης, για μια σειρά από λόγους, αλλά κύριο ρόλο παίζει η μη αποδοχή του εαυτού. Εντάξει, δεν είναι και ό,τι ευκολότερο, άλλωστε  

    Την καλημέρα μου και χρόνια πολλά σε όσους γιορτάζουν σήμερα και τύχει να διαβάσουν τούτο εδώ  
     
  12. ilias1

    ilias1 https://vimeo.com/61962404 Contributor

    Απάντηση: Στάτους, στατίσιμο

    σιγα μην απαντούσα.

    έλεος....