Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Στα άδυτα της brattoσύνης ...!!

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM Discussion' που ξεκίνησε από το μέλος Guest76532, στις 6 Αυγούστου 2020.

Tags:
  1. p0ltergeist

    p0ltergeist Regular Member

    Αυτό που είπα είναι ότι γνωρίζω σε ποιους τομείς της ζωής μου έχω ανάγκη να παραδώσω τον έλεγχο και σε ποιους όχι.
    Δε θα δηλώσω κάτι μόνο και μόνο επειδή πιστεύω ότι μπορώ να ανταπεξέλθω, εάν αυτό δεν επαληθευτεί στην πράξη. Ίσως να μην το διατύπωσα σωστά
     
    Last edited: 7 Αυγούστου 2020
  2. Kentavros

    Kentavros Owned by Mistress Kits

    Δεν με παρακολουθειτε... ειπα οτι ειμαι στους "περιπου" αφου!
     
  3. tithon

    tithon Contributor

    ο διαχωρισμός ανάμεσα σε παιγνιωδη διάθεση και δυσφορική ξινιλα είναι βασιμος. αυτή η διαφοροποίηση είναι και το αντικείμενο των αντιγνωμιών στο
    νήμα.

    οι ασκουντες "το δικό τους" μπραταρισμα, τη δυσφορία τους, το δυσχωνευτο των δικών τους εντέρων, την απροσαρμοστικότητά τους, καταφεύγουν στην ομπρέλα του ξαδέλφου μπρατ, όπως οι ετεροθαλεις εξάδελφοι των κυριαρχικων προσπαθούν να οικειοποιηθουν μια ταμπέλα γεμίζοντας την με σάλια και δάκρυα, ως δήθεν "δική τους".
     
  4. MasterJp

    MasterJp Advisor Staff Member In Loving Memory

    Από το εισαγωγικό post αλλά και από μετέπειτα αναρτήσεις της OP συνάδω πως θεωρεί πως η brat-οσύνη εκδηλώνεται μόνο κατά την διάρκεια της αλληλεπίδρασης (δεν μου έγινε σαφές από τα γραφόμενα αν εννοεί καθ'όλη την αλληλεπίδραση διαρκώς και αδειαλείπτως ή μόνο στο σεξουαλικό κομμάτι) παραλληλίζοντας την με τα statuses για τα οποία θεωρεί πως επίσης τα "φοράει" κάποιος μόνον κατά την αλληλεπίδραση και δεν επηρεάζουν στο υπόλοιπο φάσμα διαδικασιών της ζωής του. Η προσέγγιση αυτή βρίσκει αντίθετους αρκετούς από τους συνομιλητές, όπως είχε συμβεί και στο παρελθόν στο νήμα που αναφέρθηκε ο @Marqui . οι οποίοι πρεσβεύουν πως "once a brat always a brat"

    Η ερώτηση μου απευθύνεται προς την OP και όσους συντάσσονται με την άποψη της: "αν υποθέσουμε πως το κομμάτι των διαπροσωπικών επαφών αποτελεί ένα από τα σημαντικότερα κομμάτια της καθημερινότητάς τι σας κάνει να πιστεύετε πως μπορείτε με επιτυχία να περιορίσετε χαρακτηριστικά της προσωπικότητας σας (που θεωρείτε ιδιαίτερα σημαντικά) μόνον εκεί χωρίς να επηρεάζουν τις υπόλοιπες δραστηριότητες σας και γιατί εν κατακλείδι να κάνετε κάτι τέτοιο την στιγμή που αποδεδειγμένα τα ενστερνίζεστε;"
     
  5. MasterJp

    MasterJp Advisor Staff Member In Loving Memory

    Αν και θυμίζει ένα με αλέκτωρα δεν έχω λόγους να μην το δεχτώ, το post σας, απ'όπου αυτό που παράθεσα, λέει πάνω κάτω ότι και το άσμα πάντως
     
  6. espimain

    espimain Contributor

    Τι δουλειά κάνεις. Σκάβς;
     
  7. gaby_m

    gaby_m open for S/m discussion Premium Member Contributor

    Είναι περιορισμένη η εμπειρία μου αλλά δεν έχω γνωρίσει Κ που να κοιλοπονάει να αποδείξει σε brat ότι δύναται να το επικυριαρχήσει, έχω την εντύπωση πως κάποιοι Κ θα προτιμούσαν να κάνουν γαργάρες με πετρέλαιο παρά να μπουν στη διαδικασία αυτή. Να σαδομαζοχίζονται ολίγον ανταγωνιστικά όντας βέβαιοι, όσο γίνεται, ότι μπορούν να επικυριαρχήσουν αν το επιλέξουν, είναι άλλο. Να 'βλεπα τι θα έκαναν ορισμένα brat αν άρχιζε να brattaρει και το Κ, έτσι για την αλητεία και απλά έκανε φανερό ότι δεν διάβασε αναφορές για 2-3 μέρες   Δεν είναι θέμα "να πέφτουν όλες στα πόδια του". Είναι θέμα πώς επιθυμεί ο Κ να αλληλεπιδρά σαδομαζοχιστικώς. Ξενερώνουν και οι Κ, ξέρετε.
     
  8. ἀστράρχη

    ἀστράρχη an asteroid ☆•○•°¤●° Contributor

    Ω ναι!
     
  9. espimain

    espimain Contributor

    Τελείως  
     
  10. -Volt-

    -Volt- Contributor

    @Arioch
    μπορείς να μου προσδιορίσεις τι εννοείς με τη μάχη πρώτον και δεύτερον αν αυτή η μάχη αφορά play ή όχι;

    Ο κύριος σου όταν τον ρώτησες σου είπε ότι αυτό ο ίδιος το ορίζει ως brat;
     
  11. espimain

    espimain Contributor

    @Kentavros
    Σαν πατριωτάκι και σαν παλιότερος θα σας πω ένα μυστικό.
    Μην ιδρώνετε σκάβοντας.
    Ένας κυριαρχικός για να βγει κερδισμένος με μια brat, μια είναι η λύση.
    Να την γράψει στα π@@π@@ρι@ του.
    Είτε θα πέσει στα πόδια του, είτε θα σηκωθεί και θα φύγει.
    Και στις δύο περιπτώσεις κερδισμένος αυτός θα είναι.
     
  12. vussinada

    vussinada ελεγχόμενη Contributor

    Οι διαπροσωπικές επαφές είναι το σημαντικότερο κομμάτι,κι είναι πολύ καλή η ερώτηση....Αλλά το μπρατ δεν είναι στάτους και σύμφωνα με αυτό,λογικό να μην εκφράζεται στην καθημερινότητα γενικά.Είναι κάτι σαν ένα συν χαρακτηριστικό που υπάρχει μόνο στις ερωτικές σχέσεις.Δεν έχει χάρη αλλού.Δηλαδή είναι σαν...κανέλα ας πούμε,πάει μόνο σε συγκεκριμένα,δεν έχει νόημα ύπαρξης αλλού,είναι η φύση του χαρακτηριστικού τέτοια...