Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Στα άδυτα της brattoσύνης ...!!

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM Discussion' που ξεκίνησε από το μέλος Guest76532, στις 6 Αυγούστου 2020.

Tags:
  1. Alice in wonderland

    Alice in wonderland sui generis Contributor

    Αγαπάμε uh!!!   
     
  2. Δικιά μου είσαι εσύ!!
     
  3. Alice in wonderland

    Alice in wonderland sui generis Contributor

    Άντρας με μουσια και τρέλα είναι είδωλο δεν θέλω χαζομάρες!!!!    
    Την επόμενη φορά στο φεστιβάλ θα πάμε μαζί!!!!!!   
     
  4. kinvara

    kinvara Δική Του Contributor

    Από τη δική μου πείρα το τι και αν είναι κανείς brat, αντιδραστικός, παιχνιδιάρης, δύσκολος, σκανταλιάρης μικρή σημασία έχει αφού η υποταγή μπροστά στο κατάλληλο Κ είναι αδιαμφισβήτητη. Είναι η στιγμή που όλα πάνε περίπατο και όσο και αν δαγκώνει for all για το Κ που για χ λόγους καταφερε να του πάρει την υποταγή απλά μπαίνουν όλα αυτά στην άκρη.
     
  5. p0ltergeist

    p0ltergeist Regular Member

    Σαν bottom άτομο, διαφωνώ καθέτως. Τουλάχιστον, προσωπικά πάντα, το κύριο μέλημά μου ήταν η ικανοποίηση της παρτενέρ μου
     
  6. Sejanus

    Sejanus Omnis in tenebris vita laborat Contributor

    υπό οποιουδήποτε κόστους της δικής σου ικανοποίησης?
     
  7. p0ltergeist

    p0ltergeist Regular Member

    Δλδ; Δεν είμαι σίγουρος ότι καταλαβαίνω ακριβώς το ερώτημα
     
  8. Αρκεί που είναι καλοπροαίρετος!
     
  9. elfcat

    elfcat . Contributor

    "Επικοινωνία" μπορεί να λέγεται, αλλά όχι ερωτική επικοινωνία. Ισως χρηστική ή καταναλωτική επικοινωνία - και αυτό είναι κάτι πολύ αποδεκτό, διδάσκονται άλλωστε μαθήματα Μάρκετινγκ και Επικοινωνίας στα πανεπιστήμια.

    Δεν παίζει ρόλο πώς θέλω να το πω εγώ. Στην ελληνική γλώσσα η λέξη "τύπος" όπως χρησιμοποιείται εδώ από τον @MasterJp, σημαίνει μέρος μιας κατηγορίας, όπως λέμε τύπος ανθρώπου, αλλά παραμένει άνθρωπος.

    Εσείς, ρωτάω, πως θέλετε να το πείτε; Γιατί η αρχική ερώτηση παραμένει: είναι για σας υποτακτικές τα brat ή είναι status; Να καταλάβουμε τουλάχιστον τί συζητάτε, και ποιά είναι η θέση σας.

    Ολα αυτά, αν έχετε πραγματικό ενδιαφέρον να συζητηθεί στα σοβαρά και επί της ουσίας το νήμα σας. Αν όχι, μην μπαίνετε στον κόπο να απαντήσετε.
     
  10. Εχω απαντήσει ήδη αναλυτικά σε όλες αυτές τις σελίδες ..αν δεν θέλετε η δεν μπορείτε να καταλάβετε δεν μπορώ να βοηθήσω περισσότερο..
    Εσείς μπορεί να θέλετε να πηγαίνετε στα τυφλά ..χωρίς κουβέντα, επικοινωνία ..δικαίωμά σας και απολύτως σεβαστό. Υπάρχουν και άτομα που θεωρούν σωστό να συζητήσουν πέντε πράγματά για να μην βρεθούν προ εκπλήξεως στην πορεία και έχουν ντραβαλα!

    Ευχαριστώ για την συμμέτοχη σας στο νήμα μου!
     
  11. Arioch

    Arioch Μαϊμουτζαχεντίν Premium Member Contributor

    Φαντάζομαι ότι αναφέρεσαι στη σκηνή, σωστά; Η σκηνή ως bottom είναι ένα πράγμα το παιχνίδι μεταξύ του Dom και της sub του είναι άλλο. Στο πρώτο το ζητούμενο είναι να το ευχαριστηθούν και οι δύο, ο καθένας από τη μεριά του, ενώ στο δεύτερο να το ευχαριστηθεί ο Dom.

    Δεν έχει έτσι ή γιουβέτσι, στο D/s όλα γίνονται για την ευχαρίστηση του Dom και η ευχαρίστηση του sub προκύπτει από την ικανοποίηση του κυρίου του.

    Το υποτακτικής ψυχολογίας από το υποτακτικός διαφέρει όσο και το κυριαρχικής ψυχολογίας από το Κυριαρχικός.

    Το ένα είναι είδος ψυχοσύνθεσης, το άλλο είναι θέση.
     
    Last edited: 7 Αυγούστου 2020
  12. espimain

    espimain Contributor

    Επιτρέψτε μου να συμπληρώσω.
    Σημαίνει και απομίμηση, τουλάχιστον στο εμπόριο.
    Δερματίνη τύπου σεβρό σημαίνει, ότι δεν είναι δέρμα σεβρό. (Αν ήταν θα το έγραφε)
    Σκληρό τυρί τύπου παρμεζάνας, σημαίνει, ότι δεν είναι παρμεζάνα (Αν ήταν θα το έγραφε)
    Λευκό τυρί τύπου Φέτας, σημαίνει ότι δεν είναι φέτα (Αν ήταν θα το έγραφε)

    Στα έμβια μπορούμε να πούμε ότι κάποιο ανήκει σε ένα τύπο (αποτελεί υποσύνολο ενός μεγαλύτερου συνόλου)
    Δεν μπορείς να πεις αυτό είναι τύπου ψάρι, αλλά μπορείς να πεις ότι η κουτσομούρα είναι ένα ψάρι τύπου (είδος) μπαρμπουνιού.
    Αυτός ο άνθρωπος έχει σώμα τύπου παλαιστή (σωματότυπος).
    Αλλά και πάλι σημαίνει ότι μοιάζει και όχι σίγουρα είναι.
    Η brat ούτε είναι ούτε μοιάζει με υποτακτική. (μερικές φορές προσομοιάζει) υποδύεται την υποτακτική. Δηλαδή μίμηση υποτακτικής.
    («ἔστιν οὖν τραγῳδία μίμησις πράξεως σπουδαίας καὶ τελείας μέγεθος ἐχούσης, ἡδυσμένῳ λόγῳ χωρὶς ἑκάστου τῶν εἰδῶν ἐν τοῖς μορίοις, δρώντων καὶ οὐ δι᾽ ἀπαγγελίας, δι᾽ ἐλέου καὶ φόβου περαίνουσα τὴν τῶν τοιούτων παθημάτων κάθαρσιν.» Αριστοτέλης )
    Κάτι σαν τραγωδία δηλαδή.
    Και φυσικά οι συμφωνίες στο τι θα κάνουν κάποιοι στο κρεβάτι είναι επικοινωνία, όσο και το «περνά περνά η μέλισσα»
     
    Last edited: 7 Αυγούστου 2020