Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Συμβουλές για σχέση αφέντρας /σκλάβου

Συζήτηση στο φόρουμ 'Νέοι στον χώρο του BDSM' που ξεκίνησε από το μέλος Dominica, στις 7 Νοεμβρίου 2017.

  1. Σωστη  
     
  2. daniela100

    daniela100 FREE-DOM

    Ε μααα... δεν αντεξα.
     
  3. íɑʍ_Monkeץ

    íɑʍ_Monkeץ Contributor

    Μιλάμε για Κ-υ, όχι τύπου βανίλλα, ξεπέτες κ.α. τέτοια χαριτωμένα.
     
  4. daniela100

    daniela100 FREE-DOM

    Δεν ειναι Κ-Υ αυτο που περιγραφει.
    Θελει να γινει.
    Μεχρι να γινει...εχει δρομο. Και συνειδητοποιηση εκ μερους του Υ. Πραγμα που δεν εχει.
    Αρα ειμαστε στο κινκυ σεξ
     
  5. lara

    lara Αυτοδεσποζόμενη Contributor

    Ομορφα. Για να γίνουν τα θέλω -->μπορω χρειάζεται χρόνος και αλληλεπίδραση και εννοείται συναίνεση και ειλικρινής επιθυμία να προσπαθήσουν και οι δύο να κτίσουν κάτι που θα τους κάνει ευτυχισμένους.
    Είναι όπως οποιοδήποτε άλλο project, για να ανεγείρεις μια πολυκατοικία δεν μπορείς να αρχίσεις να κτίζεις απ το ρετιρέ, έτσι δεν είναι; Πρώτα βάζεις θεμέλια.
    Αν έχει εκφραστεί η επιθυμία για δημιουργία κάποιας μορφής σχέσεως Κυριαρχίας/υποταγής, χρειάζεται επικοινωνία, που μόνο απλή δεν είναι.

    Θα άρχιζα προσωπικά με μικρά βηματάκια, ΑΦΟΥ ξεκαθαρίσω στο κεφάλι μου, τι επιθυμώ από τον συγκεκριμένο άνθρωπο η ίδια ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΑ, για ας πουμε τον 1ο μήνα. Θα ζητούσα να γράψει μια έκθεση/περιγραφή μιας καθημερινής μέρας και πως αντιλαμβάνεται πως θα είναι η σχέση για να ξέρω τι κουβαλεί στο κεφάλι του μέσα κι εκείνος. Κι αφού τα βάλω κάτω, δημιουργώ ένα πλάνο με μικρούς και απλούς στόχους αρχικά, πριν περάσω στα δύσκολα.

    Υπάρχουν εξαιρετικά κείμενα στο φόρουμ και εκτός, που μπορούν να σε καδοθηγήσουν.
    https://www.greekbdsmcommunity.com/threads/Οδηγός-για-αρχάριους-πάνω-στο-bdsm.4790/
    https://www.greekbdsmcommunity.com/threads/to-ΑΛΦΑΒΗΤΑΡΙ-της-ΚΥΡΙΑΡΧΙΑΣ-υποταγής.8566/
    www.greekbdsmcommunity.com/threads/Επίπεδα-παράδοσης-Ελέγχου-και-αντίστοιχοι-τύποι-bdsm-σχέσεων.58563/
    https://www.greekbdsmcommunity.com/threads/Οδηγός-κυριότητας-παλιόπαιδων-κωλόπαιδων.45890/
     
  6. íɑʍ_Monkeץ

    íɑʍ_Monkeץ Contributor

    Τόση ώρα δλδ γράφω μλκίες, okay , καλή τύχη @Dominica .
     
  7. Όχι καθόλου, είσαι πολύ βοηθητική κι δεν ειναι τρολαρισμα , απλά έγραψα τον προβληματισμό μου.και ζήτησα την άποψή σας.
     
  8. íɑʍ_Monkeץ

    íɑʍ_Monkeץ Contributor

    Eυχαριστώ και για την επισήμανση. :- )
     
  9. Tenebra_Silente

    Tenebra_Silente Contributor

    Με τα ελάχιστα "στοιχεία" που έχεις παραθέσει.

    1) 11 χρόνια μεγαλύτερος σου, 2) "Ανυπάκουος"/ισχυρή προσωπικότητα/σε "γράφει".

    Αν 1+1 δεν κάνουν 3 ή οποιοδήποτε άλλο νούμερο, μάλλον χάνεις χρόνο/σπας την "χολή" σου τσάμπα. Αφού ίσως και λιγάκι τον αέρα να στον έχει πάρει ήδη.
    Άρα, οι διάφορες "στρατηγικές/γυμνάσια"/κλπ, μάλλον δεν θα είχαν το προσδοκώμενο από σένα αποτέλεσμα.
    Τώρα, αν θέλει να υποταχθεί, αν θέλει να σου υποταχθεί, αν είναι μπερδεμένος, αν του το "βγάζεις" ή όχι. Αυτά ή τα συζητάς μαζί του και ότι σου πει το παίρνεις για "καλό".
    Ή απλά αλλάζεις "παραλία", γιατί μάλλον κάπου το "γλυκό" δεν δένει.

    * Μόνο που μπήκες στο τριπάκι της ανασφάλειας - έτσι φαίνεται τουλάχιστον -, το "παιχνίδι" - πάντα κατ' εμέ - το έχεις χάσει για τα καλά.
    Και πριν με "κουτουλήσει" κάποιος/α, η ηλικία σε κάποιες δεδομένες περιπτώσεις/καταστάσεις έναν κάποιον ρόλο, έστω και ελάχιστο τον παίζει - ξανά για το κλούβιο μου μυαλό αυτό το τελευταίο -.

    ** Πάντα υποθέσεις κάνω.
     
    Last edited: 7 Νοεμβρίου 2017
  10. pilote

    pilote Lost in thoughts...

    Καταρχήν για εμένα το ποιο βασικό είναι ότι πρέπει να νιώσεις ότι είσαι Κ, γιατί με αυτά που λες κατά την γνώμη μου δεν είσαι ακόμα και αυτό μάλλον το έχει καταλάβει και παίζει μαζί σου.
    Εγώ μόνο έτσι μπορώ να καταλάβω ότι ενώ αυτός σου ζήτησε να γίνει σκλάβο σου, παίζει όλα αυτά τα παιχνίδια.
    Τι πρέπει να κάνεις;
    Για εμένα κάνε του ένα τηλέφωνο και πες του ότι αν σε μισή ώρα δεν είναι στα πόδια σου, τελειώσατε. Αυτό να του το δώσεις να το καταλάβει και να είσαι έτοιμη να το κάνεις.
    Αν το κάνει του βάζεις κανόνες. Αν τους παραβεί την πρώτη φορά τιμωρία (αυστηρή), την δεύτερη τελειώσατε.
    Μπορεί να ακούγετε λίγο σκληρό αλλά έτσι πρέπει να είναι.
    Και αυτό:
    δεν παίζει. Εδώ έχεις χάσει το παιχνίδι. Δεν λέω να μην σου αρέσει αυτός που θέλεις να κάνεις σχέση μαζί του αλλά στο BDSM άλλα είναι τα σημαντικά (κατά την γνώμη μου)
     
  11. MrsBorealis

    MrsBorealis Me before you

    Η ορθοτερη συμβουλη.
     
  12. Don Corleone

    Don Corleone The Master Of Disquise

    Εχω την αίσθηση ότι δεν ξέρει τι θέλει η μάλλον ξέρει αλλά παίζει μαζί σου και ότι εσύ ακόμα δεν είσαι έτοιμη για κυρίαρχος...Κάπου τα έχετε μπερδέψει και οι 2 και είναι λίγο δύσκολο και από τις 2 πλευρές..Ξεκολα. Προχωρά παρακάτω και κάπου θα το βρεις...