Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Συναίνεση

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM Discussion' που ξεκίνησε από το μέλος Iagos, στις 5 Μαρτίου 2022.

  1. gaby_m

    gaby_m open for S/m discussion Premium Member Contributor

    Δεν ασχολούμαι με εσάς, ασχολήθηκα με την φασαρία που σηκώνετε, σε μια προσπάθεια να την δείτε με μάτια τρίτου. Δεν με πειράζει που δεν με εγκρίνετε, μπορώ να ζήσω με αυτό  
     
  2. Iagos

    Iagos Contributor

    @gaby_m αν έχετε την ευγενή καλοσύνη σας παρακαλώ αν έχετε να πείτε κάτι σε σχέση με τα ερωτήματα που έθεσα θα το εκτιμήσω.

    @elfcat ευχαριστώ για τη στάση που κρατάτε στο νήμα.
     
  3. rea..

    rea.. Contributor

    Δεν είστε ματιά τρίτου, είστε προκατελειμμένη ματιά και έτσι μόνο εκφράζεστε.
     
  4. Nickname

    Nickname Όμορφος, έξυπνος και μετριόφρων Contributor

     
  5. elfcat

    elfcat . Contributor

    Οκ, μιλούσατε για τον μπάρμπα σας..
    Εδώ και χρόνια σας έχω ζητήσει ρητά να μην απευθύνεστε σε εμένα. Τί δεν έχετε καταλάβει; Σεβαστείτε το α, μη τί άλλο. Γελοιοποιείστε.
     
    Last edited: 9 Μαρτίου 2022
  6. rea..

    rea.. Contributor

    @Nickname

    Βλέπω μάταιους φαύλους κύκλους.. αρκετά καταχραστήκαμε το νήμα, καλή συνέχεια.

    @Iagos
    Όσον αφορά το θέμα σας
    Υπάρχουν κάποιες πληροφορίες για το πως και αν διαχειρίζετε η κοινότητα ΛΟΑΤ τα ερωτήματα σας?
    Ρωτώ επειδή είναι μια μορφή οργανωμένης κοινότητας και υποθέτω πως θα έχουν αντιμετωπίσει παρόμοια θέματα.
     
  7. Iagos

    Iagos Contributor

    @kinvara

    Αυτός εδώ γράφει
    Εσείς λέτε αυτό:

    Καταλαβαίνετε τη διαφορά;

    Μάλλον όχι.

    Να σας βοηθήσω να καταλάβετε λοιπόν.

    Αυτός επάνω μιλά για γενικότερη αστυνόμευση. Φιλοσοφικώς γενικώς και αορίστως.

    Εσείς για τι μιλάτε όταν λέτε
    *είναι και δικό Μου βίτσιο τα bold...

    Ποιός είναι ο ίδιος;
     
    Last edited: 9 Μαρτίου 2022
  8. gaby_m

    gaby_m open for S/m discussion Premium Member Contributor

    Έχω αυτήν την ευγενή καλοσύνη, είναι η αλήθεια.

    Τόσο που δεν το αισθάνομαι καν για όριο. Δεν έχω απαράβατα απέναντι στον Αφέντη και σε ό,τι επιλέγει ο Αφέντης ως M/s σκλάβα και δεν ένιωσα ποτέ να αγωνιώ αν καλώς βρίσκομαι στο σημείο που βρίσκομαι. Ίσως να είμαι τυχερή. Σέβομαι και την αγωνία όσων δεν υπήρξαν τυχεροί όπως εγώ.

    Κάνουν διάλογο, ο διάλογος δεν είναι ενημέρωση με την ακριβή έννοια του όρου, δίνουν ερεθίσματα ίσως και στοιχεία για περαιτέρω αναζητήσεις.
    Αυτό και αν δεν μπορούν και δεν εξουσιοδοτούνται να το κάνουν! Διάλογο και εδώ και ο καθείς και τα όπλα του από κει και πέρα. Έχουμε και τα σχετικά disclaimers στους όρους μας.
    Αυτό ναι, ισχύει.
    Αν εξαιρέσουμε τα safety calls που γίνονται και καλό είναι να γίνονται, θα πρέπει να απαντηθούν πρώτα αυτά τα ερωτήματα.
    Δεν είδα, απαντήθηκαν; Γιατί είναι καίρια.

    Σε δύο χαρακτηριστικές εντός του φόρουμ αναφορές σε συμβάντα, τα μέλη είχαν μπει στην πολύ δύσκολη διαδικασία με κίνητρο να προστατέψουν άλλα μέλη. Ως προς τον εκάστοτε που έδειχνε η αναφορά, το φόρουμ έχει αυτό-οργανωθεί κατ' επανάληψη.
    Δεν με απασχολούσε η ασφάλεια όταν έγινα μέλος της κοινότητας, βλέποντας και κάνοντας, άλλωστε είχα επαρκή in vitro όπως είμαστε. Σε διαπροσωπική βάση, όταν ενδιαφέρθηκα, είδα και εφόσον εμπιστεύτηκα ανάλογα κινήθηκα. Φαντάζομαι και τα νέα μέλη σε διαπροσωπική βάση κινούνται. Υπάρχει ένα σχετικό disclaimer στους κανονισμούς μας, ότι το φόρουμ δεν εμπλέκεται. Θυμάμαι το είχα θεωρήσει σωστό όταν είχα μπει.

    Κανένα ομιχλώδες τοπίο, το 2005. Και τότε διαβάζαμε, συζητούσαμε στους messengers, γνωριζόμασταν πρώτα ηλεκτρονικά και μετά από κοντά. Ήμουν o.k. με αυτό.

    Συμφωνώ και εγώ μαζί σας, αξίζει να το εκτιμήσετε  
     
  9. blonde mermaid

    blonde mermaid Contributor

    Βρε παιδιά to all... συγχωρέστε με που μπαίνω στα προσωπικά σας κιόλας.

    Γίνεται μια προσπάθεια, μάλλον αναρωτιέται ο ΟP...
    Μπορούμε να κάνουμε μια προσπάθεια να γίνουμε μια κοινότητα όπου εν μέσω του φόρουμ θα μπορούμε να προστατέψουμε τα νεοεισερχόμενα μέλη τα νιώθουν ασφάλεια εντός αυτής;

    Άλλοι διαφωνούν, άλλοι συμφωνούν και πάει λέγοντας....
    Το να εκφέρεις αντίθετη άποψη από αυτή του OP, δεν είναι κακό, αντίθετα παράγει διάλογο.
    Εκτός και αν δεν υπάρχει διαθέση για διάλογο παρά μόνο για αιχμές.

    Ποιά αστυνόμευση, ποιοί χαφιέδες...τι ζούμε;
     
  10. Dapom

    Dapom Contributor

    Παρακολουθώντας το νημα, η συχνή αναφορά της λέξεως κοινότητα και με τα διάφορα που εξελίσσονται, παρατήρησα οτι πράγματι μοιαζει με κοινότητα...αλλά με τη γεωγραφική έννοια της λέξης.
    Και μέσα σε αυτή όλοι οι χαρακτήρες ενός μικρού χωριού.

    Τον τρελο και τον αστυνόμο δεν εχω δει ακόμα. Ο κοινοτάρχης είναι στην πρωτεύουσα για του νοου αζ μπετε.
    Τα νέα μέλη (σαν τουρίστες στο χωριό) μαλλον θα ακούνε "στασου μύγδαλα".
     
  11. Iagos

    Iagos Contributor

    Φυσικά και το εκτίμησα

    Ειλικρινά λυπάμαι που δεν βρίσκω κανένα σημείο επαφής.

    Να είστε καλά και πάντα εντός θέματος εύχομαι από καρδιάς..
     
  12. gaby_m

    gaby_m open for S/m discussion Premium Member Contributor

    Παρομοίως