Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Σχέση Dom/Sub και η μοναδικότητα αυτής!

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM Εμπειρίες' που ξεκίνησε από το μέλος AngelaSofia, στις 2 Μαϊου 2023.

  1. ΜουσΑ

    ΜουσΑ Regular Member

    Δυστυχώς με μπέρδεψες οπότε αναγκάστηκα να ξαναδιαβάσω τα νήματα για το TPE και τα Επίπεδα παράδοσης Ελέγχου. Εκεί βρήκα τις απαντήσεις μου.
     
  2. Yiyi

    Yiyi .


    Η αποκλειστικότητα δεν τίθεται ως ζήτημα ηθικής σε μια σχέση. Το να κερατώνει κρυφά τίθεται ως θέμα κοροιδίας, εξου και το ηθικής. Και αυτό ισχύει σε όλες τις σχέσεις, μέχρι και στις πολυγαμικές.
    Στην περίπτωση που πάει με άλλες, το γνωστοποιεί, αλλάζει το πλαίσιο της σχέσης, σ εσένα δεν αρέσει, ζητάς αποδέσμευση, λύνεται η σχέση. Εκείνος μπορεί να κάνει ο,τι γουστάρει, εσύ είτε το δέχεσαι, είτε φεύγεις.
     
  3. Dom_Apache

    Dom_Apache Regular Member

    Αποδεσμευσου εσυ.Χωρις πολλα πολλα.
     
  4. ChrisZab11

    ChrisZab11 New Member

    Καλησπέρα. Θα ήταν φρόνιμο πιστεύω να ξεκαθαρίσει το τοπίο. Επίσης είναι διαφορετική η σχέση που έχετε από οποιαδήποτε σχέση. Θα μου επιτρέψεις να πάρω το ερωτη μα σου και να το θέσω πεις συζήτηση ;;;
     
    Last edited by a moderator: 25 Ιουνίου 2023
  5. ChrisZab11

    ChrisZab11 New Member

    Μου άρεσε ο κανόνας !!
     
  6. Dracon

    Dracon Jack of All Trades & Master of Most...

    Ο γνωστός λάκκος.

    Η συνθήκη απαιτεί ύπαρξη Σαφήνειας. Αν δεν υπάρχει Σαφήνεια, είναι κουκλοθέατρο. Όσα οριοθετήθηκαν, οφείλουν να τηρηθούν. Αν όχι, κάποιος είναι ανήλικος. Το BDSM αφορά μόνο ενήλικα άτομα. Το ελάχιστο που μπορεί να γίνει, είναι συζήτηση επαναπροσδιορισμού. Αν όχι, αν η συμπεριφορά συνεχίσει να είναι ίδια, δεν είσαι υποτακτική, είσαι ο μαλακας στο σενάριο. υποταγή δεν σημαίνει "είμαστε μπορντέλο". Είναι πλαίσιο αμοιβαία προσυμφωνημένων δεδομένων.