Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Ταπείνωση - Εξευτελισμός (Humiliation)

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM Τεχνικές' που ξεκίνησε από το μέλος MasterJp, στις 6 Ιουλίου 2005.

  1. Master Panos Dragon

    Master Panos Dragon New Member

    Pistebo kaliteros orismos kai eksigisi pou exei dothei. Kai basiko einai panta na thimomaste oti allo o ekseftelismos me tin simbatiki enia kai allo sto kosmo tou BDSM
     
  2. milgeo69

    milgeo69 Regular Member

  3. Master Panos Dragon

    Master Panos Dragon New Member

    Afto mono gia ekseftelismo den to blepo. Apla ine na thabmazis to ginekio kormi kai tin dinami pou kribei mesa tis i ipotagi
     
  4. Elune

    Elune Priceless

  5. Lousifer

    Lousifer Παράδεισος χωρίς σεξ ? Δεν θα ήταν κόλαση?

    Όλα είναι στο μυαλό.
    Αυτό που δεν δέχεται το σύνολο είναι αυτό που εξιτάρει.
    Dog training , prive ή και public είναι μια μέθοδος που προτιμώ.
    Κάποιες εδώ μέσα το έζησαν....
     
  6. gero

    gero Regular Member

    Προσωπικα θεωρω οτι ο εξευτελισμος και η ταπεινωση δεν ειναι σωστο να πραγματοποιουνται δημοσια.
    Ειναι μια ιεροτελεστια που αφορα προσωπικα 2 ατομα εχεμυθα πρωτιστως.

    Ειναι ανηθικο να σπιλωνεται η προσωπικοτητα του ατομου που εξευτελιζεται στους υπολοιπους ανθρωπους που θα δουν απλα μια εικονα στον δρομο,θα δημιουργησουν στιγμιαια μια αποψη χωρις να γνωριζουν τιποτα περισσοτερο.
     
  7. Siren_Peisinoe

    Siren_Peisinoe Ανενεργή επί του παρόντος.

    υπαρχουν ανθρωποι ομως που τους εξιταρει ακριβως αυτο ομως.
     
  8. gero

    gero Regular Member

    Ισχυει,δεν το αμφισβηττω.
    Το θεμα ειναι ομως οτι εκει ακριβως πρεπει να βρισκεται το κυριαρχικο ατομο για να το αποτρεψει.
    Εκει βρισκεται και η ουσια της κυριαρχιας του.Το ιδιο το κυριαρχικο ατομο κρινει τι πρεπει και τι δεν πρεπει ασχετα αν το επιζηταει το υποτακτικο.
    Ο ρολος του ειναι διπλος.Να προστατεψει το ατομο που εξευτελιζει σωματικα αλλα και κοινωνικα.
    Το υποτακτικο ατομο λειτουργει εκεινη την στιγμη με το συναισθημα (ή και τις ορμονες) και οχι με την λογικη.
     
  9. underherfeet

    underherfeet πέρα βρέχει Contributor

    Επί πλέον, είναι περιφρόνηση προς το κοινό που θα γίνει ακούσιος μάρτυρας δημόσιου εξευτελισμού η αυθαίρετη έκθεση του σε σκηνές τέτοιες, περιφρόνηση που δεν έχουμε κανένα δικαίωμα να επιδεικνύουμε, μόνο και μόνο για να ικανοποιήσουμε την καύλα μας.
     
  10. фетишoмазох

    фетишoмазох Regular Member

    Εντάξει τον Α τον εξιτάρει η τάδε κατάσταση ,τον Β κάποια άλλη...
    Το ζήτημα είναι να μην φτάσεις στην ουσία,στο σημείο να αναγκάσεις τρίτους να γίνουν μάρτυρες κάποιων καταστάσεων..
    Θέλω να πω ότι το θέμα-ζήτημα δεν είναι κάθε αυτός ο δημόσιος εξευτελισμός,αυτό αφορά τα εμπλεκόμενα άτομα και την επιλογή-επιθυμία τους και μπορεί να επιτευχθεί μια χαρά και με μια κάμερα ή φωτογραφική...
    Το θέμα είναι η επιθυμία για δημόσιο εξευτελισμό,η πράξη,να μην καταλήγει σε σημείο ενόχλησης-πρόκλησης για τους τρίτους ...
    Με λίγα λόγια ,ναι δημόσιος εξευτελισμός εφόσον το γουστάρεις το υπομένεις ,αλλά ο τρίτος ο τυχαίος μπορεί να μην γουστάρει ,ρε παιδί μου,να σε δει σε κάποιες καταστάσεις...
    Γι αυτό κλείνω προς την άποψη ότι όσον αφορά τη δημόσια ταπείνωση-εξευτελισμό πρέπει να προτιμώνται μέθοδοι με κάμερες και φωτογραφικές....δε λέω ότι οι καταστάσεις ,οι αισθήσεις είναι ίδιες αλλά αυτή είναι η αντίληψη μου ...
    ...ναι εγώ γουστάρω πχ να υποστώ κάποια δημόσια ταπείνωση ,δε θέλω όμως να αναγκάσω τον τυχαίο Α ή Β να γίνει μάρτυρας κάποιας καταστάσεως,γιατί μπορεί να μη γουστάρει.. γιατί πλέον δε θα ναι ζήτημα ταπείνωσης μου αλλά ενόχλησης για το εν λόγω πρόσωπο [γιατί στην ουσία τον υποχρεώνω να γίνει μάρτυρας σώνει και καλά].
     
  11. astarti

    astarti Love beyond Reason

    Γνωρίζω και αποδέχομαι ότι η διαφορετικότητα των ανθρώπων, οδηγεί την κάθε σχέση να δημιουργεί τα δικά της θέλω, βάσει της μοναδικότητας αλλά και της ξεχωριστής προσωπικότητας των μερών που την αποτελούν, και άρα να διαμορφώνεται ανάλογα.
    Επισης γνωρίζω ότι η υποτακτική/σκλάβα δεν αυτοπροσδιορίζεται, αλλά ετεροπροσδιορίζεται από τον Κ της, ο οποίος ορίζει-αποφασίζει πως θα αποκαλεί ή θα χρησιμοποιεί την υποτακτική/σκλάβα του.
    Μήπως τα όποια όρια ή στοπ στον εξευτελισμό έχουν να κάνουν τελικά με την χημεία που υπαρχει μεταξύ των μερών??
     
  12. dimfetishman

    dimfetishman Ζεις μονάχα μια φορά. Ενίοτε και καμία. Contributor

    Μη σου πω και των ημερών (που βιώνουμε)...