Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Τα αίτια της ανειλικρίνειας

Συζήτηση στο φόρουμ 'Κυριαρχία - υποταγή D/s' που ξεκίνησε από το μέλος sapfw, στις 23 Φεβρουαρίου 2021.

  1. karamel

    karamel Don't bother! I won't.


    χαίρομαι που τουλάχιστον εγώ συμβάλλω δημιουργικά σε κάτι και δίνω ενέργεια αντί να παίρνω...καλή συνέχεια..
     
  2. Seras Victoria

    Seras Victoria My "give a fucks" are on vacation Contributor

    Πολλοί βγάζουμε γέλιο για άλλους έδω μέσα. Είμαι σιγουρη πώς κι εγώ το έχω προκαλέσει σε κάποιους κάποιες φορες, η λογική λέει ότι κι εσείς το ίδιο.

    Είναι μέρος της γοητείας του φόρουμ.  
     
  3. espimain

    espimain Contributor

    Χαρακτηριστικό του D/s είναι η απουσία ανταγωνισμού.
    Σε όποιο στάδιο και να υπάρχει ανταγωνισμός απουσιάζει το D/s.
     
  4. karamel

    karamel Don't bother! I won't.

    Ακριβώς! δεν θα μπεις σε μία σχέση D/s όταν απουσίαζει η σύμπνοια. Άλλα λόγια να αγαπιόμαστε. Διαφωνείτε σε κάτι;
     
  5. lotus

    lotus Silence

    Είναι όμως κομματάκι υπεύθυνος για το αποτέλεσμα κι αυτός που παραμυθιάζεται ρε γμτ.
    Έχω ζήσει κάτι αυτοπαραμύθες που σπάνε κόκκαλα προκειμένου να μη γίνουν παραδοχές που θα ξεκουνήσουν τον άλλο απ το τοτεμ του
     
  6. lotus

    lotus Silence

    Ότι φταίει παντού...
    Δεν έχει να κάνει με το χώρο κούκλα μου γλυκειά αλλά με τη δομή της προσωπικότητας
     
  7. karamel

    karamel Don't bother! I won't.

    και τώρα που το σκέφτομαι πάλι ΔΕΝ τον δικαιολογώ... τι ακριβώς λες και εσύ; ότι φταίει ο θύτης και όχι το θύμα;
     
    Last edited: 25 Φεβρουαρίου 2021
  8. lotus

    lotus Silence

    Όχι αντιθέτως λέω ότι ο καθένας έχει το δικό του μερίδιο ευθύνης.
    Χωρίς να αιτιολογώ, δικαιολογώ, κατηγορώ για την ακρίβεια ούτε τον ένα ούτε τον άλλο (δεν το αναλύω γιατί δεν είναι το θέμα του νήματος)
     
  9. karamel

    karamel Don't bother! I won't.


    θα ξημερώσει Κυριακή..δεν μπορεί..να σου πω δεν προλαβαίνω να σε βρίσω αύριο, ούτε μεθαύριο, καλά από από Σ'/Κ ξέχασε το...τυχερέ..ως την άλλη Δευτέρα θα το έχω ξεχάσει/..
     
  10. lotus

    lotus Silence

    Αλήθεια λες  
    Πάντα ξημερώνει η Κυριακή
     
  11. espimain

    espimain Contributor

    Φυσικά και διαφωνώ σε όλα όσα λέτε.
    Είναι βανιλοαντίληψη και γκομενοκατάσταση να θεωρείς την απουσία ανταγωνισμού σύμπνοια.
    Το D/s δεν βασίζεται στην σύμπνοια, αλλά στην Κυριαρχία και την υποταγή και χαρακτηρίζεται από την υπακοή.
    Ο Κυρίαρχος δεν είναι γκόμενος.
     
  12. karamel

    karamel Don't bother! I won't.


    Καλά βγάλτε δική σας βίβλο και πουλήστε την. αν ασχοληθώ καν...άντε κσλό ξεπροβώδιο...
     
    Last edited: 25 Φεβρουαρίου 2021