Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Τι Σ/σας αρέσει σε αυτό που είστε;

Συζήτηση στο φόρουμ 'Νέοι στον χώρο του BDSM' που ξεκίνησε από το μέλος MasterJp, στις 6 Οκτωβρίου 2007.

Tags:
  1. blindfold

    blindfold Contributor

    Απάντηση: Τι Σ/σας αρέσει σε αυτό που είστε;

    έχω γράψει πολλά ,αλλά μάλλον δεν τα έχω βρει με τον εαυτό μου ακόμα ,αλλά μόνο έτσι μπορώ να λειτουργήσω ..
     
  2. devine_sub

    devine_sub Contributor

    Απάντηση: Τι Σ/σας αρέσει σε αυτό που είστε;

    Δεν μου αρέσει.
    {Αλλά, όταν δεν μπορείς να αποτρέψεις κάτι, χαλαρώνεις και το απολαμβάνεις.}
     
  3. blindfold

    blindfold Contributor

    Απάντηση: Τι Σ/σας αρέσει σε αυτό που είστε;

    με νιώθεις ..  
     
  4. Απάντηση: Τι Σ/σας αρέσει σε αυτό που είστε;

    το να μπορώ να νιώθω, να ζω και να βιώνω την υποταγή μου, συνειδητά ήρεμα και ολοκληρωμένα...Όταν...
     
  5. Ωκεανός

    Ωκεανός Flüggåэnk∂€čhiœßøl∫ên

    Πάρα πολύ καλή ερώτηση του νήματος. Κρίμα που μερικοί δεν την κατανοήσαν και έδωσαν απαντήσεις που θα ταίριαζαν σε άλλες ερωτήσεις. Κρίμα επίσης που μερικοί άλλοι φαίνεται να την κατανόησαν, αλλά κώλωσαν στο γράψιμο της απάντησης, αφήνοντας ουσιαστικά το ερώτημα αναπάντητο, αδικημένοι ίσως από κάποια αδυναμία τους στην έκφραση. Καλό ίσως να ήταν ο νηματοθέτης να το είχε απαντήσει κι ο ίδιος, αν μη τι άλλο εν είδει παραδείγματος.

    Πρόκειται για ένα ερώτημα για το οποίο ιδανικά ο καθένας μας θα είχε ανά πάσα στιγμή μια σαφή απάντηση καθώς πορεύεται εν μέσω του θαυμαστού κόσμου του BSDM, και προσέξτε παρακαλώ ότι μόλις το έθεσα κατά τέτοιον τρόπο ώστε να αφήνω ανοικτό το ενδεχόμενο η απάντηση να εξελιχθεί καθώς το άτομο σημειώνει πρόοδο στην πορεία του.

    Απ' ότι φαίνεται, για κάποια άτομα (εμού συμπεριλαμβανομένου) που ξαφνικά βρίσκονται ενώπιον του ερωτήματος, είναι απρόσμενα δύσκολο να εκφράσουμε μια ικανοποιητική απάντηση.

    Για μια στιγμή έλεγα να γράψω απλά «μου αρέσει η θέα» και να ξεμπερδέψω, αλλά θα προσπαθήσω να πω κάτι περισσότερο.

    Μου αρέσει που μπορώ, όταν το θέλω, να απεκδυθώ τη συμβατική, κοινωνικά αποδεκτή μου προσωπικότητα, αυτήν του σοβαρού επαγγελματία, διανοούμενου, οικολόγου, αντιρατσιστή, αντιεξουσιαστή, τρυφερού εραστή, υπέρμαχου της ελευθερίας και της ισότητας, κλπ, και να ικανοποιήσω το πρωτόγονο και άγριο στοιχείο της φύσης μου, το «Άλφα αρσενικό με κεφαλαίο 'Α'», το «λύνω και δένω», το «γαμώ και δέρνω», το τόσο, μα τόσο κοινωνικά μη-αποδεκτό θηρίο που πολλοί από εμάς κρύβουμε μέσα μας. (Όχι τόσο σαν τον Dr. Jekyll & Mr. Hyde, όσο σαν τον Οδυσσέα, που απολαμβάνει το τραγούδι των σειρήνων χωρίς να χάνει τον εαυτό του.)

    Μου αρέσει που μπορώ να το κάνω αυτό όχι σαν κάποιος σαλταρισμένος Δον Κιχώτης, μόνος του χαμένος μέσα στην ψευδαίσθηση του μεγαλείου του, αλλά με μια συντροφιά που αρέσκεται στις αντίστοιχες (συμπληρωματικές) εμπειρίες, επιβεβαιώνοντας έτσι την πραγματικότητα του βιώματος που αναζητώ, και δίνοντάς του αντίκρισμα.

    Μου αρέσει που μπορώ να απολαύσω το απαγορευμένο. Μου αρέσει η ικανοποίηση των ενστίκτων και η αίσθηση της πραγμάτωσης που μου δίνει ο ρόλος μου. Μου αρέσει που μπορώ να παίξω με το τρομακτικό. Μου αρέσει επίσης που μπορώ να είμαι χρήσιμος στη συνοδοιπόρο μου στο μοίρασμα και στην αλληλοϊκανοποίηση αυτών των υπερβατικών εμπειριών.

    Και μου αρέσει, βέβαια, και η θέα.

    Μου αρέσει που μπορώ να κοιτάζω την άβυσσο και να τη βλέπω να με κοιτάζει κι εμένα.

    (Αυτό το τελευταίο ήταν του Nietzsche.)
     
    Last edited: 3 Σεπτεμβρίου 2010
  6. Ωκεανός

    Ωκεανός Flüggåэnk∂€čhiœßøl∫ên

    Σημείωση: όταν κάνω λόγο για κάποιους που δεν απάντησαν στο ερώτημα, δεν εννοώ την deviantsub.
     
  7. gaby

    gaby Guest

    Απάντηση: Τι Σ/σας αρέσει σε αυτό που είστε;

    Μου αρέσει η παθητικότητά μου και το παιδί που βγαίνει από μέσα μου...
     
    Last edited by a moderator: 3 Σεπτεμβρίου 2010
  8. alnair

    alnair Regular Member

    Απάντηση: Τι Σ/σας αρέσει σε αυτό που είστε;

    Eπειδή ήρθα πρώτη, και επειδή δεν υπάρχει θέση για δύο δήθεν πνευματώδεις τύπους που υπεκφεύγουν εδώ, θα σε παρακαλέσω να πας παραπέρα. Έχει κι αλλού καλή θέα.
     
  9. Arioch

    Arioch Μαϊμουτζαχεντίν Premium Member Contributor

    Απάντηση: Τι Σ/σας αρέσει σε αυτό που είστε;

    Δεν έχει απάντηση αυτή η ερώτηση αν πραγματικά σ' αρέσει αυτό που είσαι κι εμένα μ' αρέσει αυτό που είμαι.

    Χωρίς "τι", "πως" και "γιατί".
     
  10. Ωκεανός

    Ωκεανός Flüggåэnk∂€čhiœßøl∫ên

    Συγγνώμη, alnair, αν αυτό που έγραψα φάνηκε σαν σφετερισμός ιδέας ή σαν κριτική. Σε διαβεβαιώνω πως όταν το έγραφα είχα ξεχάσει εντελώς πως είχες αναφερθεί κι εσύ νωρίτερα σε θέα, και δεν είχα απολύτως καμία πρόθεση να αναφερθώ σε εσένα ή να υπονοήσω οτιδήποτε. Ήταν μια σύμπτωση. Αν αυτό δεν σε ικανοποιεί, να κάνω edit.
     
  11. MasterJp

    MasterJp Advisor Staff Member In Loving Memory

    @Mr_XP: έχετε δίκιο αγαπητέ, αν και καθυστερημένα λοιπόν



    (τα πρώτα 4,5 λεπτά).
     
    Last edited by a moderator: 17 Απριλίου 2014
  12. alnair

    alnair Regular Member

    Απάντηση: Re: Τι Σ/σας αρέσει σε αυτό που είστε;

    Δεν υπάρχει λόγος να κάνεις edit. Εξάλλου κάποιες καταστάσεις είναι μόνιμες και δεν αργούν να φανούν