Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Τι Σ/σας αρέσει σε αυτό που είστε;

Συζήτηση στο φόρουμ 'Νέοι στον χώρο του BDSM' που ξεκίνησε από το μέλος MasterJp, στις 6 Οκτωβρίου 2007.

Tags:
  1. MasterPerris

    MasterPerris Contributor In Loving Memory

    Απάντηση: Τι Σ/σας αρέσει σε αυτό που είστε;

    Και η απολυτη θηλυκοτητα σου μεσα απο την υποταγη σου ομορφια μου. 
     
  2. Durcet

    Durcet In Loving Memory

    Male perv, όχι τόσο γιατί με εκφράζει απόλυτα όσο γιατί δε με δεσμεύει. Δε με υποχρεώνει ν' ακολουθώ κάποια πρότυπα που κάποιοι άλλοι θεωρούν σωστά για το status μου. Μπορώ να 'μαι απλά ο εαυτός μου, χωρίς να ακούω κριτική του τύπου "δε μπορείς να υποστηρίξεις αυτό που δηλώνεις".
     
  3. MasterJp

    MasterJp Advisor Staff Member In Loving Memory

    @Syrah: Το "τι" αφορά τις επιλογές το "γιατί" τις αιτίες τους
     
  4. lykos7

    lykos7 New Member

    Μου αρεσει να ειμαι κατω απο τις διαταγες μιας αφεντρας και τρελλαινομαι να σερνομαι στα ποδια της.Αλλα εχω προβλημα να το εκφρασω
     
  5. capeaway

    capeaway Regular Member

    Απάντηση: Τι Σ/σας αρέσει σε αυτό που είστε;

    Γενικα θα συμφωνησω με τις perv απαντησεις. Αν δεν ημουνα switch σιγουρα θα ημουνα perv.

    Μου αρεσει να βιωνω την ελευθερια με καθε της μορφη. Την ελευθερια, για παραδειγμα, του Κυριαρχου να εξουσιαζει. Αλλα ναι, για μενα ακομη και η υποταγη ειναι ελευθερια!

    Διαφορετικα ατομα μου ξυπνουν διαφορετικες αντιδρασεις, και θελω να εχω την ελευθερια να τις ζησω. Ο λογος που προτιμησα το switch απο το perv ειναι οτι μου αρεσει να βρισκομαι, ανεξαρτητα απο το ρολο μου, μεσα σε ενα σαφως καθορισμενο πλαισιο, ενα πλαισιο οχι καθαρα φετιχιστικο, αλλα ενα πλαισιο που να ενωνει αρρηκτα τα βαθυτερα συναισθηματα με τις πρακτικες. Μεσα σε αυτο το πλαισιο απαιτω, απο τον εαυτο μου τουλαχιστο, πειθαρχεια.
     
  6. wanderer

    wanderer Regular Member

    Απάντηση: Τι Σ/σας αρέσει σε αυτό που είστε;

    Η στέρηση της πρωτοβουλίας στη σχέση ως «υποχρέωση» μου.
    Η ελευθερία που νιώθω έχοντας μόνο την υποχρέωση να υπακούω και να εκτελώ, στερούμενη το δικαίωμα της πρωτοβουλίας στη σχέση.
    Η κάλυψη της βασικής μου ανάγκης να υπηρετώ/εξυπηρετώ/ικανοποιώ τον σύντροφό μου στο μέγιστο, και να παίρνω από τον σύντροφό μου προσφέροντάς του το.
    Το δικαίωμα της ευκαιρίας να γίνω καλύτερη, στη περίπτωση που δεν τα καταφέρνω όσο και όπως πρέπει, μέσω της τιμωρίας.
     
  7. dora_salonica

    dora_salonica Contributor


    ....και που μαθαίνω ποιά είμαι ξανά από την αρχή...
     
  8. MasterJp

    MasterJp Advisor Staff Member In Loving Memory

    @Syrah: Με πολύμηνη καθυστερηση για την αποία απολογούμαι.

    Το "τι" προσδιορίζει το αποτέλεσμα του "γιατί". Αντίστροφα, το "γιατί" καθορίζει τις αιτίες επιλογής του "τι".

    Ελπίζω να βοήθησα
     
  9. MasterJp

    MasterJp Advisor Staff Member In Loving Memory

    @sw: Ευχαριστώ για την ιδιαίτερα αναλυτική και συνειδητοποιημένη απάντηση!
     
  10. MasterJp

    MasterJp Advisor Staff Member In Loving Memory

    Re: Απάντηση: Τι Σ/σας αρέσει σε αυτό που είστε;

    it's called freedom dear and it's not much different even when done under orders  
     
  11. SMiss_angel2307

    SMiss_angel2307 Regular Member

    αυτη την μοναδική αίσθηση όταν το μυαλό έχει παραδωθεί σε Εκεινον κ ακολουθεί μετά το σώμα... ενω στο βανιλλα παρελθον μου, στις σχεσεις που είχα το σωμα παραδεινόταν στην ουσία, το μυαλό μου ποτέ. Γιατι οκ το βδσμ με εκφραζε... κανεις όμως δεν μπόρεσε να Κυριαρχισει πάνω μου όπως Κυριαρχεί Εκείνος.

    κ επίσης ότι ξέρω πως "ελέγχομαι" ως άνθρωπος κ δεν νιώθω κάμια καταπίεση... νιώθω στην ουσία ελεύθερη για μην πω πιο ελεύθερη από ποτέ...
     
  12. aDDIcteD

    aDDIcteD Regular Member

    Εγώ πάλι από όταν μπήκα εδώ μέσα... κάθε τρεις και λίγο επηρεάζομαι... βέβαια ξέρω τι ΔΕΝ είμαι και αυτό είναι μια καλή αρχή...  
    Αυτό που έχω τώρα πιστεύω ότι μου ταιριάζει πιο πολύ... κορίτσια με βίτσια κατά κάποιο τρόπο!