Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Τι άλλο θα δουμε....

Συζήτηση στο φόρουμ 'Ειδήσεις' που ξεκίνησε από το μέλος amira, στις 11 Νοεμβρίου 2006.

Thread Status:
Not open for further replies.
  1. L_Strike

    L_Strike Contributor

    Υπάρχει κάποιος εδώ που να μπορεί να στοιχειοθετήσει με σοβαρά επιχειρήματα γιατί τα ελληνόπουλα δεν θα ωφεληθούν από την εγκυκλοπαιδική μάθηση μιας παραπάνω γλώσσας; Ειδικά όταν μιλάμε για την γλώσσα ενός κράτους που συνορεύει με μας, η οποία ομιλέιται από περισσότερους από 40 εκατομύρια ανθρώπους;
     
  2. Panacotta_of_Doom

    Panacotta_of_Doom Regular Member

    Re: Απάντηση: Τι άλλο θα δουμε....

    Το έχω κανόνα να μην μπλέκομαι σε συζητήσεις που ασχολούνται με το βασικότερο εθνικό μας σύμπλεγμα (σύμπλεγμα καταδίωξης), αλλά να... οι άλλοι λαοί δε χτυπάνε πάνω στα συμπλέγματά μας. Δε χρειάζεται (και μεταξύ μας, ούτε το Περού ούτε η Αργεντινή ούτε η Γερμανία δε δίνει δεκάρα για την ψυχοσύνθεση του Eλλαδίτη Νεοέλληνα). Το κάνουμε μόνοι μας, και μετά ρίχνουμε το φταίξιμο σε άλλους. Παραδείγματα για να υποστηρίξω τα επιχειρήματά μου έχω πολλά.

    Ενδεικτικά, το δεύτερο άτομο του ζευγαριού μας (που είναι «επίτιμη» αλλά όχι ιθαγενής Eλληνίδα) θεωρεί παράξενο και αστείο το ότι είμαστε η μόνη Ευρωπαϊκή χώρα που ορίζει τον όρο «Ευρώπη» ως «οποιαδήποτε Ευρωπαϊκή χώρα εκτός Ελλάδας».

    Γιατί δε μιλάει όλος ο κόσμος ελληνικά; Για τον ίδιο λόγο που δε μιλάει όλος ο κόσμος κετσούα, η ιρλανδικά κέλτικα, ή ούρντου (που στην τελική ανάλυση έχει και περισσότερους ομιλητές).
     
  3. zinnia

    zinnia Contributor

    ξαναλεω : Δεν αφορα στους Ελληνες. Αφορα στη μειονοτητα. Τελεία.
     
  4. amira

    amira Regular Member

    Re: Απάντηση: Τι άλλο θα δουμε....


    Χαρά μου, αν εννοείς τον αριθμό του φύλλου είναι :867
     
  5. amira

    amira Regular Member



    Δεν αντιλέγω ότι μας χρειάζεται να μαθαίνουμε ξένες γλώσσες, αλλά γλώσσες που μας είναι απαραίτητες.
    Αγγλικά, γερμανικά, γαλλικά αλλά αρνούμε προσωπικά να μάθω ρωσικά ή αλβανικά ή τούρκικα.. και στην τελική ούτε καν στην Ευρωπαϊκή Ένωση δεν έχουν μπει ακόμα.. αρνουμε γιατί θεωρώ ότι δεν μου χρειάζεται να καταλάβω πως σκέφτονται… θα με κάνουν να τους σιχαθώ όπως προ είπα…
    Ξέρεις έχω πάει πολλές φορές στην Πόλη και κάθε φορά που γυρνάω, βρίζω τους Έλληνες γιατί βλέπω έναν άλλον πολιτισμό εκεί… Εκεί σε σέβονται και σκύβουν το κεφάλι όταν σε βλέπουν, αλλά, όλα αυτά για το χρήμα και επειδή τους το έχουν επιβάλει…
    Είναι ύπουλος λαός, όταν δεν τους προσέχεις στην «κάνουν», από προσωπική άποψη..
     
  6. amira

    amira Regular Member

    Δεν είδα πουθενά να το λεέι αυτό το έψαξα το θέμα. Είσαι σίγουρη?
     
  7. UnderYourFeet

    UnderYourFeet Regular Member


    Σίγουρα είναι πολύ γενικά όλα αυτά που λέμε, αλλά ας μην ξεχνάμε πως και άλλοι λαοί μπορεί να θεωρούνται ύπουλοι, ακόμα και αυτοί που τείνουμε να υποστιρίξουμε ως μειονότητες. Και αυτό ισχύει παντού...
     
  8. SM_Art_Lady

    SM_Art_Lady Contributor

    "Oλα τα ειχε η Μαργιωρη ο φερεντζες της ελειπε"

    Προσωπικα με βρισκει συμφωνη μια τετοια κινηση οταν αυτη ειναι φυσικα προαιρετικη και απευθυνεται σε ατομα που εχουν σοβαρους προσωπικους λογους να γνωριζουν την Τουρκικη γλωσσα.

    Που το μεμπτο?
     
  9. slave_to_love

    slave_to_love Regular Member

    Αράγε θα ισχύσει το ίδιο και στην γείτονα χώρα μας προς όφελος και στο όνομα της "ελληνοτουρκικής φιλίας"? Πολύ το αμφιβάλλω... Εκεί κατακλέβουν και καταπατάνε τις περιουσίες των τελευταίων Ελλήνων της "Πόλης" και εμείς ανοίγουμε διάπλατα την αγκαλιά μας να τους υποδεχτούμε.. Πότε θα αντιδράσουμε επιτέλους στα απανωτά χαστούκια που τρώμα καθημερινά από εκείνους που μας οφείλουν και μας έχουν ανάγκη??
     
  10. female

    female Contributor

    Αλίμονο, ποιος είναι ρατσιστής κατά των Δυτικοευρωπαίων...!

    Οι ανατολικοί είναι κατώτεροι, και μες... ανώτεροι ράτσα αυτών. Να λοιπόν που ορίσαμε τη θέση μας στον παγκόσμιο ιστό, και ναι, είμαστε τόσο ανώτεροι από τόσους... Ανώτεροι από τους πιο μαυριδερούς, από αυτούς με πιο χάλια οικονομία, είναι και έξω από την Ευρωπαϊκή Ένωση οι οπισθοδρομικοί, οι σιχαμένοι...

    Μμμμμ... ήδη νιώθω πολύ καλύτερα ως ανώτερη… Τι ικανοποίηση...!

     
Thread Status:
Not open for further replies.