Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Τι απάντησαν οι φοιτητές του Yale σε έρευνα στα πλαίσια του μαθήματος "Σεξ: Είμαι φυσιολογικός"

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM Discussion' που ξεκίνησε από το μέλος Anatolikos, στις 8 Μαρτίου 2013.

  1. Alexkat

    Alexkat Contributor

    Απάντηση: Τι απάντησαν οι φοιτητές του Yale σε έρευνα στα πλαίσια του μαθήματος "Σεξ: Είμαι φυσιολογικός"


    ΠΟΙΝΙΚΟΣ ΚΩΔΙΚΑΣ
    Άρθρο 345. Αιμομιξία. 1. Η συνουσία μεταξύ συγγενών εξ αίματος ανιούσας και κατιούσας γραμμής τιμωρείται ως προς τους ανιόντες με κάθειρξη μέχρι δέκα ετών, ως προς του κατιόντες με φυλάκιση μέχρι δύο ετών. μεταξύ αμφιθαλών ή ετεροθαλών αδελφών η συνουσία τιμωρείται με φυλάκιση μέχρι δύο ετών. 2. Συγγενείς κατιούσας γραμμής μπορούν να απαλλαγούν από κάθε ποινή, αν κατά το χρόνο της πράξης δεν είχαν συμπληρώσει το 17ο έτος της ηλικίας τους.

    Ανιούσα γραμμή είναι οι μητέρα-πατέρας, γιαγιά -παππούς, προγιαγιά- προπάππος, ( λέτε να ζουν; ) κατιούσα τα παιδιά, αγόρια- κορίτσια, εγγονοί - εγγονές, δισέγγονα και αδέλφια αμφιθαλή και ετεροθαλή
     
  2. Aquarius

    Aquarius New Member

    Απάντηση: Τι απάντησαν οι φοιτητές του Yale σε έρευνα στα πλαίσια του μαθήματος "Σεξ: Είμαι φυσιολογικός"

    Ναι αλλά δεν απαγορεύεται ο γάμος μεταξύ συγγενών μεγαλύτερου του τρίτου βαθμού, όπου πρώτος βαθμός συγγένειας είναι μεταξύ γονέα-τέκνου, δευτέρου μεταξύ των τέκνων και τρίτου (αν δεν απατώμαι) μεταξύ τέκνου και θείου. Άρα ο βαθμός συγγένειας μεταξύ εξαδέλφων είναι τετάρτου βαθμού τουλάχιστον.

    Αυτό που αναφέρεις έχει μάλλον να κάνει για αιμομιξία μεταξύ παππούδων-γονέων-παιδιών και αδελφών.

    Μαζί γράφαμε τις διευκρινήσεις.  
     
  3. Alexkat

    Alexkat Contributor

    Απάντηση: Τι απάντησαν οι φοιτητές του Yale σε έρευνα στα πλαίσια του μαθήματος "Σεξ: Είμαι φυσιολογικός"


    Ούτε και το γαμήσι ....  
     
  4. Aquarius

    Aquarius New Member

    Απάντηση: Τι απάντησαν οι φοιτητές του Yale σε έρευνα στα πλαίσια του μαθήματος "Σεξ: Είμαι φυσιολογικός"

    Εννοείται ρε συ, αφού στα συζυγικά καθήκοντα περιλαμβάνεται και αυτό.  
     
  5. Alexkat

    Alexkat Contributor

    Απάντηση: Τι απάντησαν οι φοιτητές του Yale σε έρευνα στα πλαίσια του μαθήματος "Σεξ: Είμαι φυσιολογικός"

    Εγώ δεν μιλώ για συζυγικά καθήκοντα ρε συ ...  
     
  6. Aquarius

    Aquarius New Member

    Απάντηση: Τι απάντησαν οι φοιτητές του Yale σε έρευνα στα πλαίσια του μαθήματος "Σεξ: Είμαι φυσιολογικός"

    Εντάξει, απλά μην περιμένεις το ποινικό και αστικό δίκαιο να αναφέρεται στο γαμήσι αναφορικά με τις επιτρεπτές σχέσεις μεταξύ ατόμων. Το υπονοεί αλλά δεν αναφέρεται ξεκάθαρα...
     
  7. Alexkat

    Alexkat Contributor

    Απάντηση: Τι απάντησαν οι φοιτητές του Yale σε έρευνα στα πλαίσια του μαθήματος "Σεξ: Είμαι φυσιολογικός"

    Μα άμα πρόκειται για επιτρεπτές σχέσεις, τι δουλειά έχει το ποινικό και το αστικό δίκαιο ...?
    Όσον αφορά στις ανεπίτρεπτες σχέσεις, το γαμήσι αναφέρεται, και μάλιστα στην εκφορά του γραπτού λόγου, ονοματίζεται ως ....συνουσία ...
     
    Last edited: 15 Μαρτίου 2013
  8. Aquarius

    Aquarius New Member

    Απάντηση: Τι απάντησαν οι φοιτητές του Yale σε έρευνα στα πλαίσια του μαθήματος "Σεξ: Είμαι φυσιολογικός"

    Αχμ, ναι σωστό. Τέλος πάντων...