Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Τι θα επιλέγατε αν είχατε τη δυνατότητα;

Συζήτηση στο φόρουμ 'Off Topic Discussion' που ξεκίνησε από το μέλος Elysium, στις 20 Αυγούστου 2008.

?

Τι θα επιλέγατε αν είχατε τη δυνατότητα;

  1. Να αποκτήσω κοινή (normal) σεξουαλική ζωή και επιθυμίες.

    10 vote(s)
    13,0%
  2. Να συνεχίσω να έχω τις bdsm επιθυμίες και την ανάλογη σεξουαλική ζωή.

    67 vote(s)
    87,0%
  1. MindMaster

    MindMaster Contributor

    Απάντηση: Τι θα επιλέγατε αν είχατε τη δυνατότητα;

    Ακριβώς αυτό που τόσο εύστοχα συμπύκνωσε η female, ρώτησα κι εγώ.

    Τελικά, αυτό
    που προσωπικά μου φαίνεται ολόιδιο με το παραπάνω, έχει κάποια επιστημονική βάση, ή αποτελεί απλά την ατομική σου άποψη η οποία βασίζεται στις προσωπικές σου παρατηρήσεις και ίσως σε κάποιες συζητήσεις όπως αυτή εδώ; Αν υπάρχουν πηγές που να τη στηρίζουν, δόξα τω θεώ των παραφιλικών, εγγράμματοι άνθρωποι είμαστε, πρόσβαση στο internet έχουμε, θα ήθελα να τις δω...


    Εξακολουθώ να μην καταλαβαίνω την αναγκαιότητα, αμυντικής έστω στάσης (μέχρι εδώ τουλάχιστον)...
     
  2. elfcat

    elfcat . Contributor

    Re: Απάντηση: Τι θα επιλέγατε αν είχατε τη δυνατότητα;

    http://www.archive.gr/modules.php?name=News&file=article&sid=126

    Θα πρότεινα να εμμείνεις στα διαγνωτικά κριτήρια, που ισχύουν σωρευτικά... Αν το δεύτερο διαγνωστικό στοιχείο εκλίπει, από κάποιον σαδιστή, μαζωχιστή κλπ, τότε παύουμε να μιλάμε για παραφιλία... έτσι δεν είναι?
    Ευχαριστώ
     
  3. female

    female Contributor

    Re: Απάντηση: Τι θα επιλέγατε αν είχατε τη δυνατότητα;



    Τους εφαψίες τους είχα λησμονήσει εντελώς... Τι κάνουν αυτά τα παιδιά, που κάποτε έβριθαν σε κάθε λεωφορείο; Έχουν σχεδόν εκλείψει ή μου φαίνεται; Αν ναι, γιατί άραγε; Κανέναν εφαψία δεν έχουμε εδώ ε;


    Υ.Γ. Ελπίζω ο νηματοθέτης να μην πνέει τα μένεα από το πόσο έχουμε εξοκείλει του αρχικού ερωτήματος ...



     
    Last edited: 26 Αυγούστου 2008
  4. MindMaster

    MindMaster Contributor

    Απάντηση: Re: Απάντηση: Τι θα επιλέγατε αν είχατε τη δυνατότητα;

    Ευχαριστώ κι εγώ γιά την απάντηση, που όμως είναι άσχετη με την ερώτηση.

    Το ερώτημα (που έχει ήδη τεθεί 3 φορές πιό πάνω και δεν νομίζω ότι υπάρχει νόημα στο να το επαναλάβω),
    δεν ήταν εάν ο οποιοσδήποτε έχει σαδιστικές ή μαζοχιστικές τάσεις, είναι οπωσδήποτε παραφιλικός, ή όχι...
     
  5. underherfeet

    underherfeet πέρα βρέχει Contributor

    Κανεις σοβαρος ανθρωπος δεν μπορει να απαντησει μετα βεβαιοτητος στο ερωτημα σου Mastermind.
    Το εχεις θεσει και στο παρελθον.
    Δεν υπαρχουν αποδειξεις οτι υπαρχει γενετικος προσδιορισμος του σαδισμου,η μαζοχισμου.
    Αυτο βεβαιως δεν αποκλειει την πιθανοτητα να υπαρχει.
    Οποτε προς το παρον ο καθενας ισχυριζεται οτι θελει και οτι τον βολευει.
     
  6. MindMaster

    MindMaster Contributor

    Απάντηση: Re: Τι θα επιλέγατε αν είχατε τη δυνατότητα;

    Συμφωνώ απολύτως. Και αυτήν ακριβώς την απάντηση προσπαθούσα να εκμαιεύσω...

    ( "MindMaster", παρακαλώ...   ).
     
  7. underherfeet

    underherfeet πέρα βρέχει Contributor

    Re: Απάντηση: Re: Τι θα επιλέγατε αν είχατε τη δυνατότητα;

    οοοοοοps....I did it again... 
     
  8. elfcat

    elfcat . Contributor

    Re: Απάντηση: Re: Απάντηση: Τι θα επιλέγατε αν είχατε τη δυνατότητα;

    Είναι πράγματι άσχετη? Λυπάμαι, αλλά δεν μπορώ να κάνω κάτι καλύτερο...  
     
  9. MindMaster

    MindMaster Contributor

    Απάντηση: Re: Απάντηση: Re: Απάντηση: Τι θα επιλέγατε αν είχατε τη δυνατότητα;

    No worries... Χρήσιμα βεβαίως τα συμπεράσματα, αλλά και από μόνη της η "γυμναστική εγκεφάλου" που κάνουμε,
    έστω κι αν δεν καταλήγουμε κάπου πάντα, δεν είναι αμελητέα...  
     
  10. danos

    danos Regular Member

    Απάντηση: Τι θα επιλέγατε αν είχατε τη δυνατότητα;

    εγω θα προτιμουσα αυτο που λες νορμαλ γιατι θα εβρισκα πιο ευκολα ερωτικες σηντροφους που θα με ικανοπιουσαν
     
  11. Syrah

    Syrah Contributor

    Με το BDSM έχει, κατά την κρίση μου, νόημα να ασχολούνται, όσοι δεν μπορούν να πράξουν διαφορετικά. Ως εκ τούτου, ψήφισα την πρώτη επιλογή.
     
  12. madame A

    madame A Regular Member

    bdsm
    Ορισμενα πραγματα δεν πρεπει να αλλαξουν.