Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Τι θεωρείται/ε τιμωρία;

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM Τεχνικές' που ξεκίνησε από το μέλος Donna Mia, στις 29 Ιανουαρίου 2020.

  1. gaby_m

    gaby_m open for S/m discussion Premium Member Contributor

    Κάποια διέξοδος στο θέμα που συζητάμε. Δηλαδή θα μπορούσε να λύνει το ερώτημα πώς ένας μη σαδιστής βρίσκεται σε θέση Κ σε μια BDSM συσχέτιση.
    Δε θεωρώ όμως ότι θα αρεσκόταν σε σχέση ανταλλαγής ελέγχου κάποιος μη σαδιστής.

    Ως έννοιες ασφαλώς δεν ταυτίζονται. Δεν είμαστε έννοιες όμως, είμαστε άνθρωποι.

    Ως γενική παραδοχή ισχύει για ΤΡΕ και για M/s. Εκτός από το "till death do us part" υπάρχουν πολλοί λόγοι να λήξει μια σχέση D/s και βέβαια M/s και ΤΡΕ ακόμα, εκτός από το life happens.
     
  2. Θρυαλλίς

    Θρυαλλίς Staff Member

    Δεν αντέχω τα πολύ ρομαντικά, ανατριχιάζω. Πάντως κατ' εμέ στην περίπτωση που δυσανασχετεί καλύτερα να το αφήσει στην άκρη.
    Ενώ εγωωω είμαι η καταλληλοτερη! Κουβεντουλα κάνω πριν πάω Σαββατιάτικο στην καταπληκτική μου δουλειά.

    Παρακολουθώ με ενδιαφέρουν, μπορεί να έχεις δίκιο
     
  3. espimain

    espimain Contributor

    Εγώ θεωρώ ότι μπορεί να αρεσκόταν.
    Μικρό το κακό.
     
  4. Just_Me

    Just_Me Contributor

    Από πού προκύπτει η δυσανασχέτηση;
     
  5. Θρυαλλίς

    Θρυαλλίς Staff Member

    Από εδώ, κατάλαβα κάτι λάθος;
     
  6. Arioch

    Arioch Μαϊμουτζαχεντίν Premium Member Contributor

    Ακριβώς, γι αυτό υπάρχουν πράγματα που είναι de facto έξω από τον έλεγχό μας.

    Η ερώτηση ήταν περί αναγκαίων συνθηκών, το να μας πάνε καλά τα πράγματα που είναι έξω από τον έλεγχό μας μπορεί ως συνθήκη να μην είναι ικανή, είναι όμως αναγκαία.
     
  7. Just_Me

    Just_Me Contributor

    Ναι καταλάβατε λάθος, μεσολαβεί κι η ερώτησή σας
     
  8. Θρυαλλίς

    Θρυαλλίς Staff Member

    Νομίζω πως η περίπτωση του ερωτικού σαδιστή, της τρυφερής βίας και της δυσαρέσκειας του χρήζουν ανεξάρτητο από αυτό νήμα, μου γεννήθηκαν πολλές απορίες, ευελπιστώ στο άνοιγμα του μεριάς σας με την υπόσχεση από μεριάς μου πως θα συμμετάσχω. Αναμένω εξίσου απαντήσεις από άτομα αυτής της κατηγορίας
     
  9. Just_Me

    Just_Me Contributor

    Είναι πολύ ωραία η ιδέα σας και σας απάντησα με βάση αυτό που μου έχει απαντηθεί όταν είχα κι εγώ την ίδια απορία με εσάς. 
    Πιστεύω θα ήτανε καλύτερα το άνοιγμα του νήματος να το κάνετε εσείς, ώστε να το στοιχειοθετήσετε με βάση αυτό που έχετε στο μυαλό σας κι αν έχω να προσφέρω κάτι σε αυτό με μεγάλη μου χαρά. 
     
  10. Dark_Explorer

    Dark_Explorer Κλωθώ: ἄτρακτον στρέφειν Contributor

    Ερωτικός σαδισμός είναι η ενεργητική αλγολαγνεία.
     
  11. Just_Me

    Just_Me Contributor

    Ναι είναι ενεργητική αλγολαγνεια αλλά η συζήτηση ξεκίνησε από τον ερωτικό σαδιστή.
     
  12. Iagos

    Iagos Contributor

    Στον όρο "σεξουαλικό Σαδισμό μπορείτε να βάλετε "ερωτικό" "ενεργητική αλγολαγνεία" ή ό,τι άλλο.

    Το νόημα δεν αλλάζει άλλωστε.

    Γνώμη Μου

    Iagos