Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Τι σκέφτεσαι τώρα ?

Συζήτηση στο φόρουμ 'Off Topic Discussion' που ξεκίνησε από το μέλος anasia, στις 9 Δεκεμβρίου 2005.

  1. kali crow

    kali crow Guest

    ....οιμε...νυχτιατικα....μικρε ,πηγαινε για υπνο...
     
  2. ghoulliver

    ghoulliver New Member

    Απάντηση: Τι σκέφτεσαι τώρα ?

    Οπως επιθυμεις Κυρια μου ^^
     
  3. MasterPerris

    MasterPerris Contributor In Loving Memory

    Απάντηση: Τι σκέφτεσαι τώρα ?


    Σε κανένα π..στη ψήφο, μπουρδέλο μπορώ να τα κάνω και μόνος μου...
     
    Last edited: 6 Νοεμβρίου 2010
  4. Απάντηση: Τι σκέφτεσαι τώρα ?

    lol lol lol
     
     
  5. Nemo

    Nemo Nemo D/s Jongleur

    τι σκέφτομαι ; άσχετα με τα προηγούμενα που γράφτηκαν.

    γιατί τόση επιθετικότητα ; γιατί είναι τόσο σπάνια η χρυσή τομή ; γιατί η φράση "προσωπικά κάτι δεν θα το έβλεπα πρόβλημα" ή "δεν θα τους απαγόρευα" να μεταφράζεται "θέλω να το επιβάλλω" ή "το κάνω κι εγώ" ; γιατί το "ίσως βοηθούσε" να μεταφράζεται "πρέπει να γίνει" ; γιατί το ένα ή το άλλο άκρο ; γιατί τόση βιασύνη στις κρίσεις μας ; γιατί "εγώ είμαι πολύ καλύτερος σε όλα από σένα" χωρίς να έχουμε μιλήσει καν φιλικά αδελφέ ; εντάξει μπορεί να είσαι καλύτερος, αλλά είμαι σίγουρος ότι αν γνωριζόμασταν, δεν θα τσακωνόμασταν και να το προσπαθούσες. Δεν έχω να χάσω ούτε να κερδίσω τίποτα, πεινασμένος δεν είμαι και έχω αγαπήσει πολύ βαθειά στη ζωή μου ώστε να βάζω το χαβαλέ πάνω απ'ολα σ'αυτή την ηλικία. 'Ενα χαρτάκι δεν πετάω στο δρόμο, και όμως παραλίγο να νοιώσω ότι είμαι αναρχικό ταραχοποιό στοιχείο της κοινωνίας.
     
  6. MasterPerris

    MasterPerris Contributor In Loving Memory

    Απάντηση: Τι σκέφτεσαι τώρα ?

    Σκέφτομαι ότι αυτή η κακοπροαίρετη κριτική από συντηρητικά μέλη και μέλη που εκτός από το να είναι 20 ώρες το 24ωρο στο ps τους (πάνε και για ύπνο κάποτε...τώρα πότε τα ζουν όλα αυτά που γράφουν μόνο αυτοί/ές το ξέρουν)και δεν τα έχουμε δει ποτέ, προς μέλη που δεν έχουν πρόβλημα να κάνουν πράξεις ακόμα και public, φυσικά όχι στην πλατεία συντάγματος ή στις εκκλησίες... αλλά σε χώρους που υπάρχουν άτομα του χώρου με ανάλογες διαθέσεις, αυτά που οι πληκτρολογοαναλυτικοφιλοσοφοεμτζίδες γράφουν...

    Αυτή λοιπόν η κριτική θα κάνει πολλά από αυτά τα απελευθερομένα μέλη, από ταμπού και πρέπει να αηδιάσουν από όλη αυτήν την κακοπροαίρετη κριτική πού διαβάζουν στα φόρα, για το τι πρέπει, τι δεν πρέπει, τί είναι σωστό, τι δεν είναι σωστό, πότε να το κάνουν... που πρέπει να το κάνουν... και άλλα τέτοια σεμνότυφα... και να σταματήσουν τις όποιες πρωτοβουλίες τους για συναντήσεις πάρτυ κ.λ.π. έκαναν για το σύνολο των μελών των bdsm site.

    Γιατί άλλο να πεις, κύριοι/ες εγώ αυτά δεν τα γουστάρω και άλλο να κάνεις κριτική σε αυτούς/ές που τα γουστάρουν και μάλιστα να λες ότι ανήκεις στο bdsm, έχει διαφορά νομίζω.

    Αυτοί φυσικά που έπαιρναν τις πρωτοβουλίες δεν θα έχουν κανένα πρόβλημα, γιατί απλά έχουν τις παρέες τους, τα κονέ τους, τις σχέσεις τους κ.λ.π., το πρόβλημα όμως θα το έχουν τα νέα μέλη που θα βρουν έναν bdsm χώρο 4 χρόνια πίσω, που θα πρέπει πάλι από την αρχή κάποιοι άλλοι να τον φέρουν στα σημερινά πλαίσια.
     
    Last edited: 6 Νοεμβρίου 2010
  7. íɑʍ_Monkeץ

    íɑʍ_Monkeץ Contributor

  8. devine_sub

    devine_sub Contributor

    Απάντηση: Τι σκέφτεσαι τώρα ?

    Δακρύζω και συγκινούμαι από το ... ειλικρινές και πάνω απ' όλα καθαρά αλτρουιστικό ενδιαφέρον κάποιων ... που επιθυμούν να γαμ... εχμ... να καπελώσουν όλο τον κόσμο και να του υποδείξουν πώς να σκέφτεται, πού και πότε να συχνάζει, πότε να χρησιμοποιεί το netbook του και πότε όχι ... κ.ο.κ.

    Αλλά δεν πειράζει, θα σκουπίσω τα δάκρυα της συγκίνησής μου για να μην ενοχλούνται στο θεάρεστο έργο τους. :>

    Ίσα, ρε μάγκες!
     
    Last edited: 6 Νοεμβρίου 2010
  9. MasterPerris

    MasterPerris Contributor In Loving Memory

    Απάντηση: Τι σκέφτεσαι τώρα ?


    Δεν θα απαντήσω στο ειρωνικό σου ποστ, μόνο μία ερώτηση θα κάνω: πως τα προλαβαίνεις όλα και δεν αφήνεις τίποτα να πέσει κάτω, τα μάτια σου δεν τα λυπάσαι τόσες ώρες στο pc;

    Την απάντηση σου θα την διαβάσω την Δευτέρα γιατί το Σ/Κ έχω πιο ενδιαφέροντα πράγματα να κάνω. 

    Φιλικά,
    MasterPerris
     
    Last edited: 8 Νοεμβρίου 2010
  10. Απάντηση: Τι σκέφτεσαι τώρα ?

    νυστάζω...  
     
  11. devine_sub

    devine_sub Contributor

    Απάντηση: Τι σκέφτεσαι τώρα ?

    Χαίρομαι για το ειλικρινές ενδιαφέρον σας για τη ζωή των άλλων. Ίσως βέβαια, θα έπρεπε να σας απασχολεί η δική σας.

    Στο ερώτημα πώς προλαβαίνω, η απάντηση είναι απλή: δεν είμαστε όλοι της ίδιας ηλικίας, ούτε έχουμε τις ίδιες αντοχές, ή την ίδια εξοικείωση με την τεχνολογία.   Μερικοί εξ ημών, απλά μπορούμε! Εναλλακτικά, δοκιμάστε καμία βιταμινούλα... πωλούνται στα φαρμακεία.
     
  12. Durcet

    Durcet In Loving Memory

    Αυτό τώρα πρέπει να το εκλάβουμε ως απειλή;  

    Welcome back!