Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Τι σκέφτεσαι τώρα ?

Συζήτηση στο φόρουμ 'Off Topic Discussion' που ξεκίνησε από το μέλος anasia, στις 9 Δεκεμβρίου 2005.

  1. Fidelio_Nasos

    Fidelio_Nasos Regular Member

    Απάντηση: Τι σκέφτεσαι τώρα ?

    ...επικίνδυνα καιρικά φαινόμενα...ε και?
     
  2. cassie

    cassie Regular Member

    Απάντηση: Τι σκέφτεσαι τώρα ?

    Βραδυνή μοναξιά.Σήμερα η κίνηση του κόσμου είναι ένας Φλοίσβος.
    Παραιτήθηκε η θάλασσα να γυρεύει Κι οι ευκάλυπτοι Δε θέλουνε τίποτα.
    Ο ουρανός, διαυγής, κυματίζει το χρώμα του δίχως περίσκεψη.
    Η ψυχή μου ψηλότερα φέρεται επί των υδάτων του σύμπαντος.
    ~Νικηφόρος Βρεττάκος~


    Για τον "Αετο"...
     
  3. Astrovroxi

    Astrovroxi Το κοπρογατο Contributor

    Απάντηση: Τι σκέφτεσαι τώρα ?

    Λιγες ωρες και θα βρεθω σπιτακι μου για τις γιορτες.....ποιος γιορταζει θα μου πεις με αυτη την παραλογη κατασταση που επικρατει?
    Να το διορθωσω τοτε.....για το 4ημερο που ακολουθει.....αλλα εγω θα γιορταζω γιατι θα 'μαι με το γιο μου ολη μερα,αρα.... ειναι γιορτες!
     
  4. DragonLady

    DragonLady Regular Member

    Απάντηση: Τι σκέφτεσαι τώρα ?

    ..ο νεοέλληνας σήμερα έχει δύο σπίτια, δύο αυτοκίνητα...και δύο ευρώ στην τσέπη...
     
  5. Iagos

    Iagos Contributor

    Απάντηση: Τι σκέφτεσαι τώρα ?

    Και μην ξεχνιόμαστε φίλοι ηδονιστές η google μας λέει τα κάλαντα πατήστε τα κουμπάκια και μην ανοίξετε αύριο την πόρτα σε άνθρωπο να σς τραγουδήσει γιατί μπορεί να είναι κανένας κακός πακιστανός μεταμφιεσμένος σε δυτικό αη-Βασίλη και να σας κλέψει την χρύση πόρπη του Αυτοκράτορος Κλεψαρχίδη.

    Εμπιστευτείτε την GOOGLE

    Google
     
  6. Leon

    Leon άντε και καλο μεσαίωνα Ork

    βαριέμαι

    βαριέμαι τρομερά και μου την δίνουν τα Χριστούγεννα
     
  7. Iagos

    Iagos Contributor

    Απάντηση: Τι σκέφτεσαι τώρα ?

    Και μην ξεχνιόμαστε φίλοι ηδονιστές η google μας λέει τα κάλαντα πατήστε τα κουμπάκια και μην ανοίξετε αύριο την πόρτα σε άνθρωπο να σς τραγουδήσει γιατί μπορεί να είναι κανένας κακός πακιστανός μεταμφιεσμένος σε δυτικό αη-Βασίλη και να σας κλέψει την χρύση πόρπη του Αυτοκράτορος Κλεψαρχίδη.

    Εμπιστευτείτε την GOOGLE

    Google
     
  8. DragonLady

    DragonLady Regular Member

    Απάντηση: Τι σκέφτεσαι τώρα ?

    Η λέξη «Χριστουύγεννο» είναι δύο λέξεις: «Χριστός» που είναι ο Χριστός και «γέννο» που είναι το γένι. Το Χριστούγεννο είναι του Χριστού το γένι, που το γιορτάζουμε οι Χριστιανοί στις 25 Δεκεμβρίου. Τότε γεννήθηκε ο Χριστός και ήταν μωρό ακόμα κ δεν είχε γένι, γιατί τα μωρά δεν έχουν γένια και μετά που μεγάλωσε έβγαλε γένια και γι’αυτό το σταύρωσαν. Και το σταύρωσαν το Πάσχα, οπότε το Χριστούγεννο, δηλαδή του Χριστού το γένι έπρεπε να το γιορτάζουμε το Πάσχα, αλλά κάποιος έκανε λάθος και ανακατέψανε το Χριστούγεννο με το Πάσχα και το γιορτάζουνε ανάποδα. Κι’αυτός που έκανε το λάθος, ήτανε ο Ιωάννης ο Πρόδρομος, γι’αυτό του κόψανε το κεφάλι ΚΑΙ το γένι. Στο Χριστούγεννο γεννήθηκε ο Χριστός. Πριν γεννηθεί ο Χριστός, η μαμά του και ο μπαμπάς του τρέχανε από’δω κι’από’κει, γιατί τους κυνήγαγε ένας Ηρώδης. Η μαμά του Χριστού ήταν η μαμά του, αλλά ο μπαμπάς του Χριστού δεν ήταν ο μπαμπάς του. Μπαμπάς του ήταν ένας κρίνος. Η μαμά του Χριστού λεγότανε ή Μαρία, ή Άννα ή Βίβιαν. Το μπαμπά του Χριστού –όχι ο κρίνος, αλλά ο άλλος- μας είπε πως το λέγανε η θρησκευτικού, αλλά τώρα δε θυμάμαι και το βιβλίο Θρησκευτικών το ξέχασα σπίτι. Κι’όταν ο Ηρώδης είπε ότι θα τους σκοτώσει τα παιδιά, όλοι οι γονείς πολύ στενοχωρήθηκαν, γιατί όσο να’ναι, κάνανε τόσο κόπο να τα φτιάξουνε. Γι’αυτό και άρχισαν να τα κρύβουνε και έτσι βρέθηκε ο Χριστός στο στάβλο. Δηλαδή δε βρέθηκε στο στάβλο, γιατί δεν είχε γεννηθεί ακόμα. Η μαμά του πήγε εκεί με το μπαμπά του –όχι τον κρίνο- να το γεννήσει. Και μέσα στο στάβλο ήτανε ζεστά, φιλόξενα και πολύ βρώμικα. Είχε πρόβατα, κατσίκες, αρνάκια και γουρούνες, που τους φέρθηκαν άψογα. Κι’επειδή ήτανε εν πάχνη των αλόγων, είχε και άλογα που τα ξέχασα, γιατί το Θρησκευτικών το άφησα σπίτι. Και μετά έκανε η μαμά του Χριστού μια γέννηση και γέννησε του Χριστό και οι ουρανολι αγάλλονται. Και ήρθε ένα αστέρι κι’έδειξε με το δάχτυλο, την εν πάχνη των αλόγων και είπε: «Να, εδώ γεννήθηκε ο Χριστός». Και καλά που εκείνη την ώρα κοιμότανε ο Ηρώδης, γιατί το άστρο λαμπρό θα το έκαιγε το μωρό. Και έτσι το μάθανε οι τρεις μάγοι με τα δώρα. Η θρησκευτικού με λέει νευρωτικό, αλλά λέω εγώ τώρα: Πώς το μάθανε οι τρεις μάγοι στου διαόλου τη μάνα και ο ηλίθιος ο Ηρώδης χαμπάρι δεν πήρε; Τέλος πάντων, οι τρεις μάγοι ήτανε τρεις: ο Βαλτάσαρ, ο Μπόλεκ και ο Λόλεκ και πήγανε την επίσκεψη. Και για να μην την πάνε με άδεις χέρια, πήρανε μαζί τους χρυσό, σμύρνα και ο Λίβανος. Και μπήκανε μέσα εν πάχνη, δηλαδή στο στάβλο. Και όταν είδε η μαμά του Χριστού το χρυσό, σμύρνα και το Λίβανο, μουρμούρισε: «Ψωμί δεν έχουμε να φάμε, ραπανάκια για την όρεξη». Γιατί ψωμί δεν είχανε να φάνε και οι τρεις μάγοι δε φέρανε ραπανάκια. Αλλά ο μπαμπάς –όχι ο κρίνος- τη μάλωσε και της είπε: «Δεν είναι ευγενικό , ας τα πάρουμε τώρα και μετά τα κάνουμε δώρα σε τίποτα άσχετους». Και μετά έπεσαν και προσκύνησαν το μωρό γονατιστοί. Πώς ακριβώς γονάτισαν οι γουρούνες δε θυμάμαι, γιατί άφησα το Θρησκευτικών σπίτι. Κι’άρχισαν όλοι μαζί, χαρούμενοι, να τραγουδάνε τα κάλαντα και οι Ιουδαίοι φωνάζανε «Δώσαμε! Δώσαμε!». Αυτά μας είπανε στο σχολείο, αυτά σας λέω. Κι’εγώ υπάλληλος είμαι κι’άμα τα κάνω τα γράμματα πιο μεγάλα, θα μου φτουρήσει η έκθεση τρεις σελίδες και να’χετε όλοι χρόνια πολλά, υγεία, χαρά, ευτυχία και κάτι άλλο που δεν το θυμάμαι, γιατί ξέχασα το Θρησκευτικών σπίτι και γενικά καλό Χριστούγεννο σε όλον τον πλανήτη Κρύπτον !

    Ps
    Ας είναι καλά η συνονόματη Ακρίτα που έγραψε το παραπάνω και γελάει και μας το χειλάκι μας χεχεχε
     
  9. 1969 female

    1969 female New Member

    Απάντηση: Τι σκέφτεσαι τώρα ?

    χρονια πολλα...καλα χριστουγεννα σε ολους και ολες...χαιρομαι που υπαρχουν καποιοι καποιες που με νοιωθουν...καληνυχτα σας..   
     
  10. bodydharma

    bodydharma New Member

    Απάντηση: Τι σκέφτεσαι τώρα ?

    όχι άλλο κάρβουνο  

    φουλ της θερμίδας!
     
  11. MasterPerris

    MasterPerris Contributor In Loving Memory

    Απάντηση: Τι σκέφτεσαι τώρα ?

    Αναρωτιέμαι που θα φτάσει αυτή η κατάσταση με τα οικονομικά μας. Σκέπτομαι και απορώ πως αντέχει αυτός ο λαός να λεηλατούν την τσέπη του, την ζωή του, τα όνειρά του, αυτοί που τόσα χρόνια με το χειροκρότημα και τα ζήτω του, πλούτιζαν και πλουτίζουν.

    Πόσο θα θα αντέξει ακόμα αυτός ο λαός χωρίς τα απαραίτητα για την επιβίωσή του; Τι μπορεί να κάνει ο νεος που δεν βρίσκει δουλειά, ο γέρος που δεν βρίσκει τα ψιλά που του δίνουν γιατί χάνονται στην τσέπη του; Πως αισθάνεται άραγε κάποιος όταν βλέπει να κλείνουν οι μικρές επιχειρήσεις της γειτονιάς του;

    Σκέφτομαι γιατί από εμας που τα φάγαμε μαζί με αυτούς..., μας πήραν πίσω τα αποφάγια τους που μας είχαν πετάξει από το μεγάλο τους φαγοπότι, ενώ αυτοί δεν έδωσαν τίποτα πίσω από αυτά που έφαγαν;

    Τρομάζω μην ακούσω την έκρηξη, γιατί θα είμαι κοντά! Φοβάμαι μη δω τον πεινασμένο να ψάχνει μέσα στο σπίτι μου για τροφή, φοβάμαι το σπίρτο που θα βάλει φωτιά και θα καούμε όλοι!

    Χρόνια πολλά και καλό κουράγιο Έλληνα!!!
     
  12. Uther

    Uther Contributor

    Απάντηση: Τι σκέφτεσαι τώρα ?

    Ένα απο τα πράγματα που δεν ξέρει η γενιά μου και άλλες γενιές και απο ότι φαίνεται έχει μισοξεχάσει η δική σου γενιά MasterPerris είναι το πώς να αντιμετωπίζουμε τη φτώχεια. Γι αυτό ο θυμός.. Γιατί όλοι νομίζαμε είχαμε συμβόλαιο πλουτισμού με τη γέννησή μας. Η πείνα - ξαναλέω - έλεγε η γιαγιά μου, αντιμετωπίζεται με τραγούδι, όχι με κλεψιά.. (και η φιλανθρωπία στην οποία θα υποχρεωθούμε, δεν θα μας κάνει και τόσο κακό)

    Χρονια πολλά με υγεία σε όλους