Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Τι σκέφτεσαι τώρα ?

Συζήτηση στο φόρουμ 'Off Topic Discussion' που ξεκίνησε από το μέλος anasia, στις 9 Δεκεμβρίου 2005.

  1. aethereal

    aethereal Guest

    κι εγω που αγαπησα παλι την ιδεα σου μονο
    και καποιο στιχο που σου μοιαζει,
    κοιταζω εξω και χαραζει,
    εγινε το αυριο παλι χθες..
     
  2. brenda

    brenda FU very much

    Από τους ωραιότερους ελληνικούς στίχους...η ευαισθησία σου @aethereal με συγκινεί βαθύτατα...
     
  3. aethereal

    aethereal Guest

    σκεψου
    τη δυναμη μερικων αραδων..
    αλλους τους συγ-κινει
    αλλους τους παρα-κινει σε αντιδρασεις αγανακτησης(!)
    αλλους τους κανει να γελουν
    κι αλλους απλα να σκεφτονται...
     
  4. brenda

    brenda FU very much

    Έκαστος εφ´ω ετάχθη...κάποια πράγματα είναι αυταπόδεικτα βέβαια...όπως η ομορφιά του στίχου, ή η ευαισθησία σου...εξ´ου και υπέροχα!!!
     
  5. seduced mind

    seduced mind Guest

    Επειδή είναι εύκολη η κριτική θα αναφέρω πως σήμερα συνομίλησα με δύο αγωνιστές, αυτούς που για εσένα μάλλον, έχουν τα @@ που αναφέρεις αλλά βρίσκονται στη φυλακή. Τους έθεσα την εξής ερώτηση: Τι περισσότερο περιμένετε από εμάς να κάνουμε εκτός από τη κατάληψη που έχουμε και τις διάφορες παρεμβάσεις και πορείες.

    Απάντηση: Η θέση που έχουμε δεν μας επιτρέπει να σας καθοδηγήσουμε πάντως για την ώρα πραγματικά αυτά που έχετε κάνει μέχρι σήμερα μας δίνουν δύναμη για να συνεχίσουμε τον αγώνα μας ακόμα και εντός των τειχών. Από εκεί και πέρα ο καθένας μπορεί να λειτουργήσει σε ατομικό επίπεδο, αλλά και σε υποστηρικτικό. Δεν σου κρύβω πως ώρες ώρες έχω και εγώ απορία τι θα πρέπει να συμβεί σε αυτό το λαό για να σηκωθεί από τον καναπέ. Πάντως όπως και να έχει παρόλο τις όποιες πολιτικές διαφορές έχουμε, γιατί καταλαβαίνω πως δεν προέρχεστε από τον αναρχικό χώρο όλοι εσείς που με ακούτε αλλά έχετε και αριστερές πολιτικές αντιλήψεις ή πιστεύετε στην ύπαρξη της αστικής δημοκρατίας, σημασία έχει πως αρχίζετε να αντιλαμβάνεστε το τι συμβαίνει γύρω μας και αυτό είναι ένα θετικό βήμα. Στη πορεία ενδεχομένως να αντιληφθείτε πως ένα ταξικό σύστημα δεν είναι δυνατόν να σας δώσει αυτά τα δικαιώματα που θα βλάψουν το ίδιο το σύστημα και θα βελτιώσουν την ποιότητα της ζωής σας, για αυτό το λόγο το να τα κερδίσετε απαιτούνται σκληροί αγώνες και πλήρη ανάληψη των πράξεων του κάθε ατόμου ότι και αν συνεπάγεται αυτό.

    Αυτά ήταν τα λόγια ενός αγωνιστή για κάποιους, τρομοκράτης για κάποιους άλλους....

    Δεν ζητάνε τα παιδιά την υπέρβαση... είναι συνειδητοποιημένα και γνωρίζουν ακριβώς μέχρι που μπορούν να φτάνουν τα θέλω τους χωρίς όμως και από την άλλη να αρνούνται την ικανοποίηση τους σε μια επανάσταση, όχι εξέγερση αλλά επανάσταση!
     
  6. Εάν δεν αρχίσει η επανάσταση εκ των έσω η κάθε αντίδραση στους δρόμους απλώς θα βελτιώνει λιγο την κατάσταση της φυλακής μας.
     
  7. lexy

    lexy .ti.va.

    ....την χθεσινοβραδυνή πάμε-να-δούμε-χριστουγεννιάτικα-λαμπάκια βόλτα κάτω από την δυνατή βροχή.
     
  8. sleeper

    sleeper ...urban dreaming... Contributor

  9. danos

    danos Regular Member

    της την πέφτεις η με φαίνεται ????
    αν είναι πες το μου απο τώρα , πριν σ αγαπήσω  
     
  10. brenda

    brenda FU very much

    Αγάπησέ με ελεύθερα, δεν της την πέφτω, πφχρ, τι αλλοτρίωση!!! Μην πεις μία καλή κουβέντα, αμέσως πέσιμο...να το κοιτάξεις αυτό!!!
     
  11. danos

    danos Regular Member

    εγω οταν λεω τέτοια λόγια εχω φορέσει ήδη το προφυλακτικό  
    υγ. Σ ΑΓΑΠΩ και πρόσεξε μην μ το αλλάξεις μετα ε  
     
  12. brenda

    brenda FU very much

    Hold your horses!!!πολλά θάρρετα σα να πήραμε!!!