Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Τι σκέφτεσαι τώρα ?

Συζήτηση στο φόρουμ 'Off Topic Discussion' που ξεκίνησε από το μέλος anasia, στις 9 Δεκεμβρίου 2005.

  1. seduced mind

    seduced mind Guest

    Φυσικά όμως ποτέ μα ποτέ δεν εξήγησε στον Ελληνικό λαό, αφού είχε τέτοια αντίληψη για το πολιτικό σύστημα της χώρας, γιατί έκανε υπεράνθρωπες προσπάθειες να το υπηρετήσει ως υποψήφιος στα κόμματα του δικομματισμού; Αν ήμουν 20-25 χρονών θα τον πίστευα, ευτυχώς για εμένα είμαι 38 και δεν μασάω από αυτό που μου πουλάει.

    Πάντως πάλι καλά που δεν έχουμε κανα πόλεμο (αν και αυτός πόλεμος είναι που οι Έλληνες αδυνατούν να τον αντιληφθούν). Πάλι καλά που η γενιά μας οι λίγο μεγαλύτερες και οι λίγο νεότερες δεν κλήθηκαν να αποφασίσουν για τη τύχη της χώρας στο '40 γιατί τώρα δεν θα υπήρχε Ελλάδα, δεν ξέρω τι θα υπήρχε, πάντως το μόνο σίγουρο είναι πως δεν θα υπήρχε Ελλάδα. Ίσως να λεγόταν αποικιοκρατία της αποχής.

    Αν ποτέ τύχει και διαβαστεί αυτό το μήνυμα μετά από 70 ή 100 χρόνια, θέλω να πω σε αυτόν που θα το διαβάσει πως έκανα ότι περνούσε από το χέρι μου για να σταθώ αντάξιος στην ιστορία μας, αλλά δυστυχώς ο φόβος και η προπαγάνδα επικράτησαν σαρωτικά. Χθες δημοσιεύτηκε ένα έγγραφο από τα wikileaks με τα οποία η Γερμανία σχεδίαζε το κούρεμα καταθέσεων, σε κανένα κανάλι δεν έγινε αυτή η αναφορά και φυσικά ο περισσότερος κόσμος δεν το γνωρίζει.

    Ευχή και κατάρα σου δίνω αναγνώστη του 2075 ή του 2115 αν τυχόν κληθείς να αποφασίσεις για ένα γεγονός που θα καταγραφεί στην ιστορία, και στηρίξεις την απόφαση σου, σε αυτό που καλλιεργούν τα ΜΜΕ, αν και μέχρι τότε ίσως οι Έλληνες να είναι μηδαμινοί....
     
    Last edited by a moderator: 2 Ιουλίου 2015
  2. Ο Κος Πετρόπουλος εκδηλώνει την αγάπη του για τον μικρό Αλέξη 20 χρόνια μετά....

     
  3. Tenebra_Silente

    Tenebra_Silente Contributor

    Εγώ ξέρω ότι αντί να ενωθούμε...Δεν μιλάω για πολικάντικες μαλθακίες...
    Κλαιγόμαστε επειδή το "παρτάκι" μετά από τουλάχιστον 34 χρόνια τελείωσε...
    Και σχεδόν όλοι μας ήμασταν συνεργοί, ποιος λιγότερο, ποιος περισσότερο...

    Σκέφτομαι μονάχα τους/τις κακόμοιρους/ες που είναι υπάλληλοι σε βιοτεχνίες/καταστήματα/ξενοδοχεία κτλ. ( εντάξει, για τους/τις συνταξιούχους εννοείται ότι πάνε στον κουβά )...
    Που από μέρα σε μέρα θα βρεθούν με την πατημασιά στα οπίσθια...
    Εγώ? Ελεύθερος επαγγελματίας τίγκα στα χρέη...Που θα πάει, όλο και κάποια "τρύπα" θα βρω...

    Τεσπα, θα κάνουμε όλοι/ες κορμάρες...Και τον strapο δεν θα τον γλυτώσει κανένας/καμία από εμάς...

    Ναι...όχι...Ένα δημοψήφισμα παρωδία...Για ένα πολιτικό σύστημα παρωδία...Φρούτο μιας κοινωνίας παρωδία...Αποτελούμενης από μεγαλύτερα η μικρότερα βρέφη...
    Που δεν θέλουν να το πάρουν απόφαση, να ενηλικιωθούν...

    Ας βαστήσουμε γερά τα ψίχουλα, μην και πεινάσουμε...
    Ρεεεεε, υπάρχει κόσμος που ψοφάει απ' την πείνα εδώ και τουλάχιστον 3 χρόνια...
    Τα κλειστά ΑΤΜ περιμέναμε για να το πάρουμε απόφαση ότι είμαστε ήδη στον κουβά?

    Τα ιστορικά όχι...Η μαγκιά και το μεγαλείο των Ελληναράδων και λοιπές παπαριές...
    Αλλά εδώ δεν κάνουμε αυτοκριτική ατομικά...Θα κάνουμε σαν έθνος?

    Προμηθευτείτε λιπαντικό και βαζελίνες και άστε στην άκρη μακαρόνια και φάρμακα...
    Απ' ανελέητο σοδομισμό θα φύγουμε...Όχι από πείνα... 
     
  4. Η Ελλάδα του σήμερα.
     
  5. underherfeet

    underherfeet πέρα βρέχει Contributor

  6. Επιτέλους ο πόλεμος (Εμφύλιος) είχε τελειώσει - με 25 χιλιάδες νεκρούς - αλλά τέλειωσε.
    Στον δρόμο μου λέγανε οι νέοι τα ίδια, εσείς λέει ζήσατε, εμείς τίποτα το δυνατό.
    Τους είπα να τους αγοράσουμε από μια κόλαση ιδιωτική, να την ζήσουν, για να έχουν να λένε ότι έζησαν και να αφήνουν τα αστεία.

    Είναι φοβερό που ζήσαμε εμείς, όσα ζήσαμε, και είναι φοβερό οι νέοι, από το κενό που τους πνίγει, να γυρεύουν να ζήσουν
    κολάσεις.....

    Ρένος Απστολίδης
     
  7. underherfeet

    underherfeet πέρα βρέχει Contributor

  8. Siren_Peisinoe

    Siren_Peisinoe Ανενεργή επί του παρόντος.

    Εγώ επιλέγω να είμαι στη κοσμαρα μου και να με απασχολεί να βρω σπίτι σε Αθήνα και Θεσσαλονίκη να περάσω τα σκ μου με μια φιλη.
    Άντε γιατί πολύ μας μαυρισαν.
    Διακοπές τώρα.
     
  9. Tenebra_Silente

    Tenebra_Silente Contributor

    Εμείς τα "μπαρμπάδια" ήμασταν οι συνεργοί...Εμείς τα "μπαρμπάδια" πρέπει να βάλουμε τις μούρες μας φάτσα φόρα...
    Και να μην ρίχνουμε μόνο τα φταιξίματα...
    Δεν εγκαταλείπουμε το πλοίο όταν βουλιάζει...
    Που να πάμε μαζί του στον πάτο...

    Δεν είναι το "δημοψήφισμα"....Πρέπει κάποτε ν' αφήσουμε τον καναπέ και τις σκέψεις a la carte...
    Και να γίνουμε επιτέλους πολίτες...
    Γιατί ο "μάγκας" μπορεί να μην είναι παντός καιρού ( τρομάρα του )...
    Αλλά εμείς παρά ήμασταν μόνο των καλών καιρών...

    Υ.Γ. Με τόσους αποδιοπομπαίους τράγους...Το κρέας σίγουρα δεν θα μας λείψει...Τρομάρα μας...
     
  10. libra

    libra Regular Member

    οτι φωνάζουν για τα 60€ ημερησια αναληψη αυτοι που έφτασαν το μεροκάματο στα 20€!
     
  11. Ορίων

    Ορίων Omnia mors aequat


    Μέσα σε όλα αυτά λες από το σχήμα
    ΣΥΡΙΖΑ - ΑΝΕΛ (αριστερά με φασισμό)
    να πάμε σε σχήμα ΚΚΕ - ΧΑ
    (κομμουνισμό με φασισμό) ;