Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Τι σκέφτεσαι τώρα ?

Συζήτηση στο φόρουμ 'Off Topic Discussion' που ξεκίνησε από το μέλος anasia, στις 9 Δεκεμβρίου 2005.

  1. daniela100

    daniela100 FREE-DOM

    "είναι μαγική η στιγμή που δε σκέφτεσαι πια τις συνέπειες των πράξεών σου. Που μια ξαφνική άγνοια κινδύνου σε πλημμυρίζει και σε ωθεί να κάνεις πράγματα τρελά.

    Που προσπερνάς αδιάφορα τους φόβους σου και αγνοώντας επιδεικτικά τη λογική, σπας το φράγμα και περνάς στην άλλη πλευρά, αφήνοντας πίσω σου ότι είναι δήθεν, μέτριο, συμβατικό, δε σου κάνει και σε χαλάει. Η στιγμή που δε σε νοιάζει πια που θα σε βγάλει, γιατί πολύ απλά, διαπιστώνεις πως δεν έχεις αυτό που θέλεις για να φοβάσαι μη τυχόν και το χάσεις.

    Και την επίγνωση απέκτησες, εκεί μέσα στη μιζέρια σου, όταν παλεύοντας με τους δαίμονές σου τα έβαλες όλα στη ζυγαριά. Τα υπέρ και τα κατά, τα πολλά και τα λίγα, αυτά που έδωσες κι αυτά που δεν πήρες. Και ξέρεις πια προς τα πού βαραίνει. Και είναι επικίνδυνος ο άνθρωπος που νιώθει ότι έδωσε πολλά, ειδικά όταν πάνε εκεί που δεν αξίζει.

    Το νου σας λοιπόν μ’ εμάς τους καλόβολους, τους δοτικούς και υπομονετικούς τύπους. Γιατί έχουμε κάτι εκρήξεις…"

    Μαγική στιγμή!!!
     
  2. AlexanderV

    AlexanderV Contributor

  3. lotus

    lotus Silence

    Όσο κοιτώ στο παρελθόν με δένει ύπουλα με αλυσίδες να μη μπορώ να δω καθαρά το παρόν. Να χάνω τις στιγμές που πραγματικά μου ανήκουν και να μην έχω τη δύναμη να οραματιστώ, να σχεδιάσω και να θέσω στόχους για ένα πιθανό καλό μέλλον.
    Κανόνας δύσκολα συνειδητοποιήσιμος
     
  4. daniela100

    daniela100 FREE-DOM

    Ερχεται μια στιγμη που απλα χαμογελας. Οχι γιατι πιστευω αυτα που λες...αλλα γιατι τα λες τοσο ωραια. Πως μ αρεσουν τα παραμυθια 
     
  5. brenda

    brenda FU very much

    Ότι είμαι ευγνώμων σε όλους μου τους δασκάλους, του δεύτερου μισού της ζωής μου. Σάς ευχαριστώ για όλα μέσα από την καρδιά μου, δεν έχω παρά μόνο σεβασμό για σας και για όσα μου μάθατε. 
     
  6. lotus

    lotus Silence

    Επεράσαμε υπέροχα  
     
  7. Libertine SD

    Libertine SD Contributor

  8. πως να σε συγ-χωρέσω
    από την πρώτη μας στιγμή, μηδέν εις το πλην άπειρο

     
  9. mad_hatter

    mad_hatter You can always take more than nothing

    Θελω ρεπο....
     
  10. lotus

    lotus Silence

    Όταν επικεντρωνόμαστε υπερβολικά στον εαυτό μας, δεν μπορούμε να καταλάβουμε τι συμβαίνει στον άλλον και γινόμαστε εγωκεντρικοί.
     
  11. lotus

    lotus Silence

    Είμαστε οι επιλογές μας?
     
  12. lotus

    lotus Silence

    Ότι μερικές φορές η ρημάδα η γνώση πέφτει πολύ βαριά