Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Τι σκέφτεσαι τώρα ?

Συζήτηση στο φόρουμ 'Off Topic Discussion' που ξεκίνησε από το μέλος anasia, στις 9 Δεκεμβρίου 2005.

  1. brenda

    brenda FU very much

    Koίτα.
    Το πάρτυ με σένα ξεκίνησε στο νήμα με τους νάρκισσους, που θεώρησες ότι δεν πρέπει να ασχολούμαστε μαζί τους γιατί είναι ψυχικά ασθενείς.
    Σου απάντησα πως ναι, έτσι είναι, αλλά είναι και η πάθηση με το μεγαλύτερο αδιάγνωστο, γιατί δεν αναζητούν βοήθεια, γι΄αυτό επικεντρώθηκα στους συνεξαρτώμενους.
    Αν επιθετική συμπεριφορά νοείται το να υπερασπίζει κάποιος τις θέσεις του με επιχειρήματα, τότε δηλώνω ένοχη και γι΄αυτό.
    Με χαρακτήρισες υστερική, αυτό είναι το επίπεδο του δικού σου διαλόγου, θυμήσου τι σου απάντησα.
    Δεν με ενδιαφέρει ουσιαστικά και δεν με πειράζει τίποτα απ΄όλα αυτά, μετά από πέντε χρόνια ξέρω το επίπεδο του κάθε συνομιλητή, δεν έπεσε και ζάχαρη στο νερό αν δεν σου αρέσουν οι απόψεις μου.
    Κάθεσαι κι εσύ και κανά δυό άλλοι και κόβετε και ράβετε τις απαντήσεις μου σε διαφορετικά θέματα, με διαφορετικά συμφραζόμενα με σκοπό να αποδείξετε τι?
    Το ότι είμαι τι ακριβώς?
    Ανακόλουθη? Δυσκολάκι όμως, γιατί είμαι ο ίδιος άνθρωπος, με τις ίδιες απόψεις, σμιλεμένες από τον χρόνο φυσικά, όπως συμβαίνει σε όλους μας.
    Επιθετική? Γιατί εκφράζω τις απόψεις μου με τον δικό μου τρόπο? Γιατί πήραν τα σκάγια σε κάποιες τοποθετήσεις μου ανθρώπους που εξέφραζαν διαφορετικές απόψεις και ήταν στο δικό σου περιβάλλον? Πες με κι έτσι, δεν έχω θέμα, εγώ δεν έχω τίποτα να χωρίσω με κανέναν πάντως.
    Τι έχουν οι άλλοι να χωρίσουν με μένα, είναι δικό τους θέμα, εντελώς, δεν με αγγίζει καν.
    Η αλήθεια είναι πως με ενδιαφέρει η άποψη που έχουν για μένα αυτοί που με γνωρίζουν πραγματικά και αυτοί που επιλέγω να συναναστρέφομαι δια ζώσης.
    Για τους υπόλοιπους δεν μένω άγρυπνη τα βράδια, μπορούν να πιστεύουν ό,τι θέλουν.
    Όταν όμως έρχεται η ώρα της τεκμηρίωσης, δεν μπορεί κάποιος να αθροίζει μήλα και πορτοκάλια μαζί γιατί έτσι τον βολεύει, ή γιατί έτσι του ήρθε. Just saying...
    Δεν έχω κανένα θέμα με τους Κυρίαρχους, για να τους απαξιώσω συλλήβδην, όπως με κατηγόρησες, αντιθέτως εκτιμώ και σέβομαι αυτούς που τιμούν την θέση τους ως Κ έργω και διανοία, συναναστρέφομαι κι όλας στην πραγματική ζωή με κάποιους εξ΄αυτών, οπότε δεν υφίσταται θέμα συνολικής απαξίωσης, αυτό είναι μόνο μέσα στο μυαλό σου.
    Με αυτούς που πρεσβεύουν θέσεις που είναι προβληματικές, θα έχω αντίθετη άποψη όμως, εις τους αιώνας των αιώνων.
    Είτε σου αρέσει εσένα, είτε όχι.
    Δεν χρειάζεται να συμφωνούμε. Ποτέ.
    Ή, εναλλακτικά, μπορούμε κάλλιστα να συμφωνήσουμε ότι διαφωνούμε.
    Για μένα είναι εξαιρετικά χρήσιμη η διαφωνία όταν συνοδεύεται από επιχειρήματα που με κάνουν να αμφισβητώ τις θέσεις μου και να δυναμώνω τα επιχειρήματά μου προκειμένου να συμμετάσχω σε έναν διάλογο. Δεν είναι αυτή η προκείμενη περίπτωση ωστόσο. Οπότε, ας μην το κουράζουμε περαιτέρω.
    Τέλος ανάλυσης.
    Καλή συνέχεια εύχομαι.
     
  2. tithon

    tithon Contributor

    η βιωματική γνώμη έχει πάντοτε την βαρύτητά της!
    διαλέγει κανείς παρέα ανάλογα με τι χρειάζεται να καλύψει.
     
  3. rea..

    rea.. Contributor

    Σου απαντώ πριβέ. ( φτάνει το ποπ κορν για σήμερα, θα παχύνουν τα μέλη  )
     
  4. tithon

    tithon Contributor

    @rea..
    ένα σαββατοκύριακο περιμένει και το φορουμ για να διασκεδάσει. δεν είναι τίμιο.  
     
  5. rea..

    rea.. Contributor

    Όλοι δίαιτα σήμερα! χαχαχαχα
     
  6. thief

    thief παλιοπαιδο ο Νικολακης Contributor

  7. Missophia

    Missophia I always hoped for light to take you

        
     
  8. lotus

    lotus Silence

    Ω! ναι ....
     
  9. subwhat

    subwhat Gandalf's property, not for sale Contributor

  10. n0mad

    n0mad Dirty Forty

    Οποία συνεισφέρει στην αγορά και τοποθέτηση των silent blocks μου της κάνω και τον ψηστη, και τον Βαλεντίνο μέχρι και Πάσχα σε χωριό πάω.

    Πληροφορίες, εντός.
     
  11. Εγώ ... Να αγοράσω και να σου τοποθετήσω τα σινεμπλοκ, φυσικά κωνικα από αυθεντικό κινέζικο καουτσούκ. Μπορούμε να κοτσαρουμε και να την παραβολικη ζυγαριά για πλήρη απόσβεση δονήσεων Εγγύηση ότι με λίγη λίπανση κιχ δε θα βγάλεις

    Ότι πιο φτηνό σε έκδοση ζιγκολό κυκλοφορεί εδώ μέσα.
     
  12. n0mad

    n0mad Dirty Forty

    Το ξανασκέφτηκα. Θα το αφήσω να τρίζει σαν σουμιές από γνήσια ιταλική καριόλα του 1952.