Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Τι σκέφτεσαι τώρα ?

Συζήτηση στο φόρουμ 'Off Topic Discussion' που ξεκίνησε από το μέλος anasia, στις 9 Δεκεμβρίου 2005.

  1. Anatolikos

    Anatolikos Regular Member

    Re: Απάντηση: Τι σκέφτεσαι τώρα ?

    Ακριβώς, χώρος είναι, που ελευθερώθηκε! Θλίψη νιώθουμε για όλα που μας συντρόφεψαν και αποχωριζόμαστε, όμορφα και άσχημα. Δεν τα κρατάμε όμως, νάχουμε χώρο για το σήμερα!

    Σε συνέχεια προηγούμενου διαλόγου... βλέπεις στην πράξη τώρα, ότι η ταύτιση με τα συναισθήματα μας οδηγεί σε λάθος μονοπάτια, όπως και η ταύτιση με τις αισθήσεις μας (αλοίμονο αν τις πιστεύαμε, θα νομίζαμε ακόμα ότι η γή είναι ακίνητη και επίπεδη). Βοηθάει να ανεβαίνουμε στο παραπάνω σκαλί, να βλέπουμε μεγαλύτερο μέρος της εικόνας. Και μετά, αν θέλουμε ακόμα, ξανακατεβαίνουμε να χωθούμε μέσα της. Εν γνώσει του τι περιέχει, όμως, όχι στα τυφλά!
     
  2. Master_Spiler

    Master_Spiler Contributor

    Τα διάφορα κείμενα που έχω διαβάσει πάνω στην Old Guard, τα διάφορα sites που έχω επισκεφτεί κατά καιρούς για να διαβάσω κείμενα πάνω στην Old Guard, τις συνεντεύξεις που έχω διαβάσει από διάφορους, με αγαπημένη μου του John Warren, όλα τα βιβλα του Gor που έχω διαβάσει, τη ματαιότητα του να ξέρεις κάτι καλά, τις φορές που έχω προσπαθήσει να αποκοπώ απ'τον χώρο αυτό για διάφορους λόγους, τις φορές που έχω προσπαθήσει να μυήσω στο χώρο τις διάφορες σχέσεις μου, την αγάπη που νιώθω για τη μικρή μου, τις φορές που έχω έρθει σε αντιπαράθεσει λόγω των απόψεών μου......

    Πάει, θα κάψω καμια φλάντζα όπως λέει και ένας φίλος μου καλός...
     
  3. isnogood

    isnogood afterall, true love is the ultimate fantasy Contributor

    Αυτό είναι το πρώτο μου ποστ από το κινητό τηλεφ . ..... Κάποια πράγματα ούτε καν θα τα φανταζόμασταν πριν από λιγα χρόνια ....
     
  4. Princess_of_Pain

    Princess_of_Pain Regular Member

    isnogood βλέπω εξελίσεσαι ραγδαία   καλορίζικο το κινητό  

    Εγώ πάλι είμαι τελείως άσχετη με κινητά και τώρα αγόρσα ένα εύχρηστο γιατί δεν τα μπορώ τα περίπλοκα  
     
  5. Princess_of_Pain

    Princess_of_Pain Regular Member

    Άλλη μια μέρα δίχως σκοπόοοοοοοο

    έφτασε αίσια στο τέλος της  

    Ώρα να πάρω αγκαλίτσα την γατούλα μου και να ταξιδέψω στον μαγικό κόσμο των ονείρων


    Καληνύχτααααααααααααα και όνειρα τρελά  
     
  6. Ηλίας

    Ηλίας Guest

    Νιώθω κουρασμένος και γεμάτος . Οι στιγμές που προσπερνούν από μπροστά μου μοιάζουν με ποίηματα , είναι από τις λίγες φορές που σταματώ να γράφω και αφήνομαι στο να "διαβάζω" . Οι "λέξεις" έχουν την γεύση ζεστού κονιάκ , νοτισμένο με θηλυκά δάκρυα . Οι παύσεις μεστωμένα κενά και η σιωπή ανείπωτα είναι . Η ανάσα άμαξα με εκπλήξεις και τώρα ... Το τώρα απόκτησε χρονική διάρκεια . Μία ιδέα με τριβελίζει εδώ και μέρες , μια ιδέα που με κάνει και χαμογελώ . Ίσως την μοιραστώ , ίσως και πάλι όχι ... Τα εκφραστικά μου μέσα είναι φτωχά ακόμα . Ίσως να επιλέξω μόνο να την ζω... Κάποια πράγματα ίσως να μην λέγονται...
     
  7. Master_Spiler

    Master_Spiler Contributor

    Το τι έχω να κάνω σήμερα και γιατί να πρέπει να κάνω ενεργοποίηση των XP ξανά.... grrrr.... τεσπα, μόνο το linuxάκι μου με σώζει!
     
  8. Master_Spiler

    Master_Spiler Contributor

    Καλή σας μέρα προς το παρόν σύντροφοι εις διαστροφήν
     
  9. crystal angel

    crystal angel Contributor

    Απάντηση: Re: Τι σκέφτεσαι τώρα ?

    Αναμένουμε με λαχτάρα Ηλία !!!
     
  10. isnogood

    isnogood afterall, true love is the ultimate fantasy Contributor

    Σκεφτομαι οτι η πολυπλοκη τεχνολογια κανει απλουστερη την ζωη μου .. ομως δεν ισχυει το ιδιο για την Princess πχ ....
    αραγε μπορει η απλοτητα καποιου να ειναι συμβατη με οσα ο αλλος θεωρει περιπλοκα ?
    πρεπει ο ενας να συμπληρωνει τον αλλον ή οι ασυμβατες version θα κανουν conflict και η σχεση θα οδηγηθει σε crash ...
    Καποιος φιλος ρομαντικος και φευγατος , απεριψε γνωριμια με κοπελα που ειχε προηγμενο κινητο (σπανιο για γυναικα) ....
    Αραγε το οσα ζηταμε απο την τεχνολογια , καθρεφτιζουν αυτα που περιμενουμε απο την σχεση μας και την ζωη μας ?
    Μηπως σημερα η τεχνολογια μας δινει τοσα πολλα που ειναι αδυνατο να τα ανταγωνιστει ο συντροφος μας ?
    Σημερα που οι Μαλβιδες ειναι μια μονο πορτα στο αεροδρομιο , η παρεα στο πλκτρο του 3G και η ψυχαγωγια στο i-pod , ποσο χρησιμο μπορει να ειναι λιγη κουβεντουλα στον καναπε με προσωπο αγαπημενο ?
     
  11. Princess_of_Pain

    Princess_of_Pain Regular Member

    Καλέ μου isnogood.
    Μερικά πράγματα στην ζωή είναι ανεκτίμητα.
    Είναι σαφώς καλύτερα αντί να στείλουμε ένα γαμημένο sms σε κάποιο προσφιλές μας πρόσωπο, να το πάρουμε τηλέφωνο και να βρεθούμε να τα πούμε από κοντά.
    Δεν αλλάζω με τίποτα το να κάθομαι στο σαλόνι και να συζητώ με τα παιδιά μου και μερικές φορές όταν έχω αυτήν την πολυτέλεια, στο κρεβάτι μας η καθεμία και να συζητώ με την κόρη μου.
    Μερικά πράγματα είναι αναντικατάστατα για μένα.
    Όμως οι ανάγκες και ο διαφορετικός τρόπος ζωής μας, μας κάνουν ακόμα και αυτά τα απλά πράγματα πολύ δύσκολα  
    Όσο για την τεχνολογία απλώνω το χέρι μου μέχρι εκεί που μπορεί να φτάσει, όχι από θέμα κόστους, αλλά γιατί δεν θέλω να κουράζω το μυαλό μου διαβάζοντας το users manual κάθε καινούριου κινητού.
     
  12. Princess_of_Pain

    Princess_of_Pain Regular Member

    Πολλά και διάφορα..........

    Πως περνάει η ζωή των ανθρώπων που δεν έχουν ενδιαφέροντα;;

    Δύο εβδομάδες δεν έχω πατήσει στο σχολείο, κάτι οι απεργίες τους, κάτι η ασθένειά μου, και κοντεύω να λαλήσω στο σπίτι  
    Όσο κάθομαι τόσο πιο πολύ βαριέμαι.........
    Αύριο όμως λέω να ανέβω Αθήνα να πάρω το κοριτσάκι μου........να πάμε για shopping therapy και μετά είμαι απόλυτα σίγουρη ότι θα είμαι μία χαρά.
    Είδομεν   Θεού θέλοντος και καιρού επιτρέποντος.