Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Τι σκέφτεσαι τώρα ?

Συζήτηση στο φόρουμ 'Off Topic Discussion' που ξεκίνησε από το μέλος anasia, στις 9 Δεκεμβρίου 2005.

  1. kinvara

    kinvara Δική Του Contributor

    Στο κείμενο που γράψατε η μια πρότασή σας ακυρώνει την άλλη. Δεν μπορεί να αποτελεί προνόμιο των μελών η συμμετοχή τους όταν το ενδιαφέρον του ιδιοκτήτη είναι η αύξηση της επισκεψιμότητος. Για αυτή την πραγματικότητα μίλησα και δεν είναι -η δική μου πραγματικότητα- . Δεν θα ήθελα να επεκταθώ περισσότερο ούτε και βρίσκω να έχει κάποιο νόημα.
     
  2. espimain

    espimain Contributor

    Υπάρχει μια παροιμία για την περίπτωση:
    «Το μοναστήρι να΄ναι καλά και από καλογέρους...»
     
  3. kinvara

    kinvara Δική Του Contributor

    Από καλόγερους σίγουρα, για bdsmers δεν ξέρω...
     
  4. espimain

    espimain Contributor

    Υπάρχει και μι άλλη παροιμία:
    Η αυγή θα το δείξει, ποιανού μάνα θα λείψει.  
     
  5. AuroraBorealis

    AuroraBorealis Άπαντα είναι μπίζνες

    Μμμμ... αυτό ακούγεται σαν μία πολύ ωραία ιδέα..

    Στην ιδιοκτησία του φόρουμ πρέπει να αναγνωρίσουμε ότι δεν ανακατεύεται προσωπικά με την θεματολογία, δεν έχει παρά ελάχιστη παρουσία γενικά, δεν επιβάλει καμία γραμμή πλεύσης και ότι άσχετα με την κατα καιρούς δημοφιλία του φόρουμ μεγάλη η μικρή, συνεχίζει να το συντηρεί από άποψη κόστους. Με αποτέλεσμα να είναι ένα φόρουμ το οποίο είναι ουδέτερο και δεκτικό γενικά με την έννοια ότι εδώ καμία κλίκα δεν κάνει κουμάντο από πλευρά ιδιοκτησίας και έτσι θα χωρούνε πάντα όλοι.
     
  6. espimain

    espimain Contributor

    Ευχαριστώ που με επιβεβαιώνεις.
     
  7. Konstantinos

    Konstantinos Staff Member

    @AuroraBorealis , έχεις να κανεις κάποια συγκεκριμένη πρόταση, η οποία θεωρείς πως μπορεί να προσφέρει θετικά ?

    Αν ναι, μπορεις να την κάνεις στο support forum καθώς απο το 2005 , παντα ήμασταν ανοιχτοί σε προτάσεις.

    Καμία σοβαρή και καλοπροαίρετη πρόταση, δεν θα μείνει χωρίς να αξιολογηθεί.

    Απο κει και πέρα το να συζητάμε το οτιδήποτε εδω, δεν εχει ουσία, δεν μπορώ και δεν εχω τον χρόνο να διαβασω/απανταω ολα τα post δεν μπορω να ψαχνω ολα τα νηματα, ούτε υπάρχει λόγος να δίνουμε ευκαιρία σε κακοπροαίρετα μέλη να παρεμβαίνουν με την αρνητικότητά τους.
     
    Last edited: 19 Σεπτεμβρίου 2021
  8. You_only_live_once

    You_only_live_once Ένα παιδί μετράει τ άστρα

    Make love, don’t fight! Κοινώς ειρήνη υμίν, σαλάμ αλέκουμ, σαλόμ αλαιχέμ   
     
  9. elfcat

    elfcat . Contributor

    Έχω την πεποίθηση, "μετά λόγου γνώσεως", όπως συνήθιζε να λέει, ότι αν βρίσκεται κάπου θα γελάει κάτω από τα μουστάκια του, που ασχολείται το φόρουμ με τα ξωτικά πουλιά.

    Προσωπικά, μπορώ να συμφωνώ ή να μην συμφωνώ με την απόφαση περί αποκαθήλωσης των πτηνών αλλά σίγουρα διαφωνώ με την λογοκρισία αυτών που διαφώνησαν. Καμία ατιολόγηση της λογοκρισίας δεν την νομιμοποιεί. Αυτά τα ολίγα από εμένα.
     
    Last edited: 19 Σεπτεμβρίου 2021
  10. AuroraBorealis

    AuroraBorealis Άπαντα είναι μπίζνες

    Έχω προτάσεις που έχουν να κάνουν με το τι θεωρώ εγώ θετικό το οποίο δεν είναι απαραίτητα και το αντικειμενικά θετικό.

    Θα τις καταθέσω στο support κάποια στιγμή.
     
  11. NewKatrin

    NewKatrin Very irregular member

    Οσον αφορα στο θεμα της κοινης λογικης και την προσβαση εικονων σε επισκεπτες, με βρισκει απολυτα συμφωνη. Γιατι λοιπον να μην ειναι ΟΛΑ τα αβαταρ κρυφα και μη προσβασιμα στα μη εγγεγραμμενα μελη και σε ολους τους επισκεπτες, οπως ειναι οι φωτογραφιες, ο σχολιασμος και τα λαικς?
    Ας ειναι τα αβαταρ στους "εξω αποδω" το σημα του κομμιουνιτυ ας πουμε
    Για τους "εδω μεσα" θεωρω οτι δεν ειναι χειροτερα τα αβαταρ ψωλων απο εκεινα με εμφανη σεξουαλικη πραξη, πιπες, δεμενους λαιμους, μαυρισμενους πισινους κλπ
    Για μενα, ειναι προτιμοτερα να παραμεινουν, διοτι ετσι ειναι καλυτερα "αναγνωρισιμοι". Να μη χανουμε και το χρονο μας
     
    Last edited: 19 Σεπτεμβρίου 2021
  12. bumblebee

    bumblebee Contributor

    Ναι γιατί υπάρχει και το alter ego του. Γνωρίζω μέλη του φόρουμ και εκτός φόρουμ, που αν τους πεις -ειμαι αγάμητος και ψωλοπαίκτης- θα του κάτσουν μόνο και μόνο για να τον εξυπηρετησουν. Οι τάσεις που υπάρχουν στο φόρουμ είναι άπειρες.

    Σε επίπεδο προτιμησεων ενδεχομένως να σε αηδιάζει και να το αποφεύγεις και καλά κάνεις.
    Αλλά υπάρχει.