Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Τι σκέφτεσαι τώρα ?

Συζήτηση στο φόρουμ 'Off Topic Discussion' που ξεκίνησε από το μέλος anasia, στις 9 Δεκεμβρίου 2005.

  1. gaby_m

    gaby_m open for S/m discussion Premium Member Contributor

    Για τον δήμαρχο δεν ξέρω, μπορεί ναι μπορεί και όχι εξαρτάται πολύ από την αντίληψη εαυτού που έχει. Στην περίπτωση κλητήρα θα κοίταζα λίγο και μήπως βγάζει σπασμένα μπαίνοντας στη λογική Κ.
    Γιατί το λέτε, εκατοντάδες αποχρώσεις του γκρι, του μωβ του ηλιοβασιλέματος και του ροζ και δεκάδες χιλιάδες Άρλεκιν λάθος κάνουν δηλαδή;  
     
    Last edited: 9 Φεβρουαρίου 2022
  2. espimain

    espimain Contributor

    Συμπερασματικά:
    Ένας τραπεζικός δεν μπορεί να είναι κυριαρχικός όσο είναι ταμίας, αλλά μπορεί να είναι όταν γίνει διευθυντής υποκαταστήματος.
    Αντίθετα ένας καθηγητής πανεπιστημίου δεν δικαιούται να είναι υποτακτικός, γιατί δεν του το επιτρέπει η εξουσία που κατέχει.
    Πού πάτε και τα βρίσκετε;
     
  3. Error

    Error ΜατόσηδύναμηπεςμουπουνατηνβρωναμπωστηναγκαλιάΣουυ

    Εσυ δεν νομιζεις πως υποτιμας το υ στατους οταν θελεις να σε φτυνει στο προσωπο να σε χαστουκιζει να σε σερνει απο τα μαλλια στο πατωμα να σε βριζει και γενικοτερα να σε ξεφτιλιζει;!!;;;! Αλλα.. ααμ.. οχι. Αυτο δεν μετραει γιατι σε καυλωνει! Τι λογιζεται λοιπον ως υποτιμηση του υ στατους;! Μα φυσικα η επιλογη ενος πολυ πολυ ισχυρου Κ!! Αλλα.. ααμ.. αν αυτο την καυλωνει;!;; Τοτε..; Μηπως δεν ειναι υποτιμηση;!;;; Αλλα εμπεριεχεται στην απολαυση του ερωτισμου της;;!!;

    Μιλησα λιγο επιθετικα-ειρωνικα ναι γιατι νομιζω οτι τα πιο πανω μηνυματα σου τα ειπες και για μενα..

    Δεν ειπα ποτε οτι οι υ ειναι αναξιες σε μορφωση, οικονομικη ανεξαρτησια και γενικοτερο κοινωνικο κυρος. Αυτο που ειπα ειναι οτι προσωπικα ως υ θελω εναν Κ που οχι μονο θα μπορει να σταθει ανταξια απενταντι μου αλλα να τον θαυμαζω και να τον εχω σε εκτιμηση καθε μερα. Σιγουρα δεν γινεται να θαυμαζεις εναν «ισαξιο» σου, οπως προσωπικα εσυ κρινεις οτι ειναι, ποσο μαλλον εναν «κατωτερο» σου..
     
  4. sapfw

    sapfw out of order Contributor

    Το να θέτει κάποιος-α όρια στην κοινωνική και προσωπική ζωή του/της δεν έχει να κάνει με το στάτους... Ούτε το να είναι κάποιος-α δυναμικός-ή και με πυγμή...
    Και πάλι... Το συναίσθημα δεν εξαρτάται από την πράξη αλλά πόσο σημαντικός είναι για τον δέκτη (ανεξάρτητου στάτους) το πρόσωπο που κάνει αυτή την πράξη...
     
  5. Nickname

    Nickname Όμορφος, έξυπνος και μετριόφρων Contributor

    Ισχύει ανεξαρτήτως επαγγέλματος, φέρνω στο μυαλό μου και δημάρχους που μια χαρά κομπλεξοφωλιές είναι, ονόματα δε λέω.

    Τι να σας πω, εγώ Μικρό Ήρωα διάβαζα. Αυτές τις αποχρώσεις όμως κάποια στιγμή σκέφτομαι να τις δω  
     
  6. Nickname

    Nickname Όμορφος, έξυπνος και μετριόφρων Contributor

    Ξεκίνα με την ισορροπία και την ικανότητα διαχείρισης συναισθημάτων, όχι με την κοινωνική ή οικονομική επιφάνεια.
    Δεν είναι χαρακτηριστικά μόνο των Κ, εγώ προσωπικά τα ψάχνω σε όλου ςτους ανθρώπους που έχω κοντά μου, αλλά ο Κ έχει σίγουρα τα δύο πρώτα και όχι απαραίτητα τα δύο επόμενα. Αντίστροφα δε θα μπορούσε.
    Γιατί;
    Η ισχύς, στην όποια μορφή της, πρέπει να αναγνωρίζεται από εσένα. Εσύ ψάχνεις την αναγνώριση της από τρίτους; Και γιατί εξισώνεις την οικονομική επιφάνεια με ισχύ;
     
  7. estelwen

    estelwen χρήσιμη Contributor

    Πάρα πολύ ωραία: προσωπικές επιλογές. Το υπόλοιπο ισοπεδωτικό σας τσουβάλιασμα το διακρίνετε παρακάτω;
     
  8. kinvara

    kinvara Δική Του Contributor

    Καλή συνέχεια
     
  9. margarita_nikolayevna

    margarita_nikolayevna owned Contributor

    Ξεχάσατε έναν παράγοντα... Τη μάνα του  
     
  10. margarita_nikolayevna

    margarita_nikolayevna owned Contributor

    Όχι  
    Υποτιμάς το υ στάτους αν γουστάρεις να σου τα κάνει αυτά αλλά δεν αφήνεσαι να στα κάνει (αυτός που θέλεις όχι ο οποιοσδήποτε) επειδή σου έμαθαν ότι αυτό είναι εξευτελισμός γενικά και αόριστα.

    Υποτίμηση του υ στάτους είναι να θεωρείς ότι κάποιος είναι υ απέναντι στον πάσα ένα, επειδή (νιώθει ότι) δεν μπορεί να κάνει αλλιώς.
    υ στάτους είναι να επιλέγει να είναι υ σε Κάποιον για τον οποίο αναγνωρίζει ότι είναι ανώτερός του/της, με τα μέτρα που ο καθείς ορίζει την Ισχύ.
    Τα οποία βέβαια ποικίλουν.

    Αυτό ως δήλωση είναι πάρα πολύ fair  
     
  11. Error

    Error ΜατόσηδύναμηπεςμουπουνατηνβρωναμπωστηναγκαλιάΣουυ

    @Nickname ευχαριστω  
    Πολυ βοηθητικη απαντηση. Ειδικα αυτο για την ισορροπια και την διαχειριση συναισθηματων. Θα τα εχω πιο καθαρα πλεον στο μυαλο μου.

    Αυτο για την ισχυ οκ συμφωνω γενικα, αλλα απο προσωπικη επιλογη θελω να εχει.

    Οποτε θενξξ  
     
  12. Error

    Error ΜατόσηδύναμηπεςμουπουνατηνβρωναμπωστηναγκαλιάΣουυ

    @sapfw ναι λαμβανεις υποψιν τον ανθρωπινο παραγοντα και γενικα συμφωνω. Αλλα ως Κ οφειλει να τα διαχειρεζεται ολα αυτα λιιγο καλυτερα απο μια υ που και οι δυο θελουν να συναψουν σχεση.

    Ευχαριστω για την καλοπροαιρετη απαντηση σου, με χαρη οπως παντα!