Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Τι σκέφτεσαι τώρα ?

Συζήτηση στο φόρουμ 'Off Topic Discussion' που ξεκίνησε από το μέλος anasia, στις 9 Δεκεμβρίου 2005.

  1. stratos83

    stratos83 Regular Member

    ΓΙΝΕΤΑΙ!!!
     
  2. espimain

    espimain Contributor

    Καλά τότε σκέτες πατάτες γιαχνί (να είναι και λίγο μπλούμ)
     
  3. Nickname

    Nickname Όμορφος, έξυπνος και μετριόφρων Contributor

    Οι δυο μοναδικές φορές που έφαγα φαγητά χωρίς κρέας από επιλογή ήταν στην Αλβανία.
    Τη μια, μου προκαλούσε αηδία η εικόνα και μόνο ενός λουκάνικου να κολυμπάει στη φασολάδα και έτσι την παρήγγειλα σκέτη. Το ωραίο είναι ότι ο εστιάτορας ρώτησε, μα καλά, αφού είναι Έλληνας, δεν εχει λεφτά να φάει και λουκάνικο;
    Την δεύτερη, δεν θυμάμαι αν με συμβούλεψαν να δοκιμάσω, έφαγα tave kosi. Μου άρεσε τόσο πολύ η γεύση που θεωρούσα πως το κρέας την χαλάει και το έτρωγα για μια εβδομάδα κάθε μέρα, σκέτο.
    Το γαμώτο είναι πως ο μάγειρας ήταν από το Κόσοβο και έκανε μια δική του συνταγή, βασισμένη στην Κοσοβάρικη έκδοση του φαγητού, η οποία και έχει ουσιαστικά τεράστιες διάφορες από την κλασική αλβανική. Ψάχνοντας στο διαδίκτυο, έχω δει εικόνες και συνταγές μόνο για την κλασική αλβανική. Αν θυμάμαι καλά ήταν στο Πόγραδετς, ή Πογκραντέτσι, όπως το λένε οι Αλβανοί
     
  4. Iagos

    Iagos Contributor

    Για το πλυντήριο σας
    σας συνιστώ ανεπιφύλακτα τη παρακάτω συνταγή.



    Δοκιμασμένα πράγματα, όχι αστεία...
     
  5. gaby_m

    gaby_m open for S/m discussion Premium Member Contributor

    @Iagos εκτός από απορρυπαντικά τι άλλο χρειάζεται μια μπουγάδα;
     
  6. Iagos

    Iagos Contributor

    Άπλυτα, που οι καλές οι πλύστρες ξέρουν πως να τα κάνουν να λάμπουν..σαν να μην βρώμισαν ποτέ ένα πράμα...και να τα εμφανίζουν ως καινούρια.

    Φροντίζουν ώστε να μην βγαίνουν τα άπλυτα στη φόρα δηλαδή.

    Φρονώ πως είστε μια τέτοια καλή πλύστρα.
    Γι αυτό σκέφτηκα να σας προτείνω αυτή τη συνταγή για δύσκολους λεκέδες.

    Δοκιμάστε την...

    Είναι ιδανική για τους λεχρίτες...
     
    Last edited: 11 Ιουνίου 2022
  7. Nickname

    Nickname Όμορφος, έξυπνος και μετριόφρων Contributor

    Η γελοιότητα σε συνδυασμό με την έπαρση είναι πάντα εκνευριστική στη αρχή. Το καλό είναι πως όσο περνάει ο καιρός γίνεται όλο και περισσότερο διασκεδαστική.
     
  8. gaby_m

    gaby_m open for S/m discussion Premium Member Contributor

    Υπήρχαν άπλυτα, στο συγκεκριμένο νήμα;

    Δεν κάνει κακό να σας αδειάζει η πραγματικότητα, ο μόνος δρόμος προς την ωριμότητα είναι, μπορεί βέβαια να είναι φραγμένος με τόνους από μπάζα οπότε κανένα άδειασμα δεν έχει νόημα.
     
  9. Arioch

    Arioch Μαϊμουτζαχεντίν Premium Member Contributor

    Τι λες παιδάκι μου; Ξέρεις τι γαμάτος είναι ο τραχανάς με χωριάτικο λουκάνικο;
     
  10. kinvara

    kinvara Δική Του Contributor

    Αν τρώει τέτοιο πράγμα θα μαχαιρωθώ μόνη μου  
     
  11. espimain

    espimain Contributor

    Από ότι έχω δοκιμάσει, (από τον ίδιο μάγειρα) στην κοσοβάρικη εκδοχή, δεν έχει βούτυρο (ούτε ρύζι ? ) και δεν φτιάχνουν ρου. Ανακατεύουν αλεύρι στο γιαούρτι με τ΄αυγά. και προσθέτουν κρεατόζουμο. Νομίζω ότι συνήθως το κάνουν με βραστό κοτόπουλο. Στο Ελπαμπασάν νομίζω φτιάχνεται κυρίως με βραστό αρνί.
    Και τα δυο τελειώνουν με τον ταβά στο φούρνο.
     
  12. Nickname

    Nickname Όμορφος, έξυπνος και μετριόφρων Contributor

    Έχω την αίσθηση πως δεν είχε καθόλου ρύζι. Για βούτυρο δεν ξέρω.