Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Τι σκέφτεσαι τώρα ?

Συζήτηση στο φόρουμ 'Off Topic Discussion' που ξεκίνησε από το μέλος anasia, στις 9 Δεκεμβρίου 2005.

  1. Iagos

    Iagos Contributor

    Ήρεμος Είμαι.

    Αν δεν είστε σε θέση να συζητήσετε σας συμβουλεύω να πάρετε δέκα βαθιές ανάσες...
     
  2. Nickname

    Nickname Όμορφος, έξυπνος και μετριόφρων Contributor

    Η φωτογραφία είναι από το ίντερνετ. Την ανέβασε ο Χάρης Ζάβαλος
     
  3. Iagos

    Iagos Contributor

    Είπα ότι την τράβηξα Εγώ;

    Αν θες και εσύ να κουβαλήσεις καμία εξάδα νερό έλα και κερνάω καφέ.
     
    Last edited: 10 Σεπτεμβρίου 2023
  4. Kentavros

    Kentavros Owned by Mistress Kits

    Ένας απαισιόδοξος δημιουργεί δυσκολίες από τις ευκαιρίες του, ενώ ένας αισιόδοξος δημιουργεί ευκαιρίες από τις δυσκολίες του.

    Επιμένω λοιπόν... μισοάδειο!
     
  5. Iagos

    Iagos Contributor

    Θετική σκέψη πάνω απ' όλα...

    Ακριβώς τα ίδια Μου έλεγε και ένας καψαλισμένος μαυρογύπας προχθές...

    Ευτυχώς που άρπαξα από τη μια πλευρά Μου είπε.
     
  6. Arioch

    Arioch Μαϊμουτζαχεντίν Premium Member Contributor

    Πάντως αν το δέντρο έχει απλά καψαλιστεί και δεν έχει καεί ο κορμός του τότε την επόμενη χρονιά είναι σαν η προηγούμενη να μη συνέβη. Αν έχει καεί ο κορμός του ότι άκαυτο και να έχει μείνει από πάνω, το δέντρο έχει πεθάνει.

    Επίσης σε ένα δάσος η χλωρίδα δεν περιορίζεται στα δέντρα, δεν είναι τα δέντρα που κάνουν τα λεγόμενα "αδιαπέραστα δάση", οι θάμνοι και τα χαμηλά φυτά είναι. Αν λοιπόν αυτή η χλωρίδα έχει καεί έχει πάρει μαζί της και ένα μεγάλο μέρος της πανίδας που εξαρτάται από αυτή. Το δάσος δεν είναι μόνο τα δέντρα του.
     
  7. Kentavros

    Kentavros Owned by Mistress Kits

    Πραγματικά λυπάμαι για τέτοιου είδους απαντήσεις ειδικά από ημιμαθείς σε συγκεκριμένα θέματα. Αν δεν το κάνουν για λόγο εντυπωσιακού, δεν μπορώ να σκεφτώ άλλο λόγο.

    Μεγάλο μέρος του δάσους κάηκε ολοκληρωτικά η μερικώς και αυτό είναι γεγονός που δεν χωράει καμία αμφισβητήσει.
    Το 42 με 44% όμως, είναι όπως ήταν.
    Αυτό αν το ψάξει κάποιος και δεν σπαταλάει τον χρόνο του σε ανούσιες ειρωνείες, θα δει ότι, η αναγέννηση του καμμενου μέρους θα γίνει έως και 10 φορές γρηγορότερα από ότι αν είχε καεί το 100%. Επίσης αυτό το κομμάτι ζωντανού δάσους θα δώσει καταφύγιο και τροφή στην τοπική πανίδα καθώς θα είναι και φυσικό μέρος αναπαραγωγής.
    Προς ενημέρωση: ένα υγείες δάσος , καίγεται από φυσικά αιτία (πχ. Κεραυνους) κάθε 100 με 120 χρόνια, και αυτό είναι η ανακύκλωση του δάσους.

    Τώρα αν το επίπεδο σας εξακολουθεί να ειρωνεύεται δεν θα σας κάνω το χατήρι, θα σας αφήσω στην μιζέρια των καψαλισμενων κορμων.


    ΥΓ. Όλα άρχισαν από το ποστ με την απογοήτευση της @Σαπφώ και την απάντηση μου ,ότι δεν χάθηκαν όλα (υπάρχει ελπιδα)
     
  8. Seras Victoria

    Seras Victoria My "give a fucks" are on vacation Contributor

    Φυσικά και δεν θα κάνω συζήτηση όταν παίρνετε αυτά που γράφω και τα παραποιείτε για να πείτε τα δικά σας.

    Συνεχίστε χωρίς εμένα, κάντε τη δουλειά σας, να μην ενοχλώ.
     
  9. Arioch

    Arioch Μαϊμουτζαχεντίν Premium Member Contributor

    Να μάθεις να διαβάζεις, θα σου είναι χρήσιμο.

    Το 1981 η φωτιά έφτασε μέχρι σχεδόν το σπίτι μου. Ήταν πυκνό πευκόδασος. Τα πεύκα δεν είχαν καεί όλα ολοσχερώς. Του πήρε 30 χρόνια για να επανέλθει.

    ΥΓ: μένω σε δάσος. Γκέγκε;
     
  10. Kentavros

    Kentavros Owned by Mistress Kits

    Το 10 φορές γρηγορότερα μπορεί να είναι 30 χρόνια από τα 300 που θα χρειαζόταν...
    (Κάποιος ξέρει καλά να διαβάζει αλλά όχι να κατανοεί)

    Γκεγκε!
     
  11. Arioch

    Arioch Μαϊμουτζαχεντίν Premium Member Contributor

    Έλα παππού να σου δείξω που το έχει η γιαγιά. Μεγάλε, μένω σε δάσος, τι δεν καταλαβαίνεις;
     
  12. Kentavros

    Kentavros Owned by Mistress Kits

    Εγώ μένω σε ένα βενζινάδικο από πάνω, όταν ξεκινήσει η συζήτηση για τους υδρογονανθρακες στο Αιγαίο, να μου πείτε...

    Όλα καλά!